معماری داخلی در نیاوران هزینه تمام شده بازسازی مشارکتی در کرج 0 تا 100 راهکارهای بازسازی در شهرک قدس
05
مهر

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در شهرک قدس

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در شهرک قدس، از کجا شروع کنیم؟

روش بازسازی ساختمان و صفر تا صد راهکارهای اجرایی آن انواع متنوعی دارد و به دو دسته‌ی کلی روش‌های سنتی و نوین تقسیم می‌شود. در روش بازسازی سنتی، معماران در کلیه‌ی مراحل طراحی و اجرا از اصول معماری سنتی در نوسازی بنا بهره می‌گیرند. این در حالی است که در بازسازی ساختمان به شیوه‌ی نوین، مهندسین و معماران سعی می‌کنند تا مرزهای معماری سنتی را شکسته و با استفاده از روش‌های نوین، سازه‌ای با شکل مدرن‌تر خلق کنند. بنابراین بهتر است قبل از آغاز عملیات طراحی توسط مهندسین، با انواع روش بازسازی ساختمان توسط شرکت‌ها و سیاست‌های آنان به خوبی آشنا شوید تا بتوانید با دید بازتر، اهداف و نتایج مورد انتظار خود را ترسیم کرده و در مورد شکل نهایی ساختمان خود تصمیم‌گیری کنید.

 

اگر به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در شهرک قدس هستید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

بازسازی ساختمان به روش حفاظتی چیست؟

در ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در شهرک قدس به روش بازسازی ساختمان حفاظتی، بر اساس اصول دقیق و برنامه ریزی شده‌ای انجام می‌شود. به این صورت که در روش حفاظتی، به جهت اجرای اصولی و صحیح مراحل بازسازی و دستیابی به نتایج مطلوب، در ابتدا مطالعات دقیق و جامعی در رابطه با نوع مصالح مورد استفاده و ویژگی‌های گوناگون ساختمان انجام می‌شود.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در شهرک قدس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

همچنین در این روش بازسازی ساختمان، کلیه‌ی قسمت های بنا به دقت بررسی می‌شوند و بخش هایی که نیاز به تعمیر، عملیات حفاظتی و نوسازی دارند مشخص می‌گردند. در گام بعد عملیات حفاظتی، نوسازی و تعمیرات لازم در این بخش ها و نیز کل ساختمان آغاز و اجرایی می‌شود.

 

بازسازی ساختمان به روش بازسازی سبکی

روش بازسازی ساختمان قدیمی و فرسوده به شیوه‌ی آناستیلوز یا سبکی به این صورت است که در طی فرآیند بازسازی تنها بخش‌های فرسوده ساختمان مرمت و با قسمت‌های جدید جایگزین می‌شوند. در این روش سعی می‌شود که نمای قسمت‌های جایگزین تا حد زیادی به بخش‌های اطراف آن شباهت داشته باشد. این امر به این منظور انجام می‌شود که نمای ابتدایی ساختمان چندان دستخوش تغییر نشود و حالت اولیه‌ی خود را حفظ نماید.

طراحی داخلی الهیه

این روش بازسازی ساختمان تاکید بسیاری بر حفظ سبک ابتدایی، حفظ بافت اولیه و ظاهر بنا دارد. همچنین در این روش مهندسین و معماران سعی میکنند تا کمترین تغییر ممکن بر روی ساختمان انجام شود و هارمونی قسمت مرمت شده با سایر بخش ها حفظ گردد. از این رو با توجه به موارد ذکر شده می‌توان گفت این روش بازسازی ساختمان بیشتر برای مرمت آثار تاریخی و بناهایی ضرورت دارد که بافت و ظاهر اولیه‌ی آن حفظ گردد، استفاده می‌شود.

 

روش بازسازی ساختمان به شیوه‌ی پاکسازی سبکی

از دیگر انواع روش بازسازی ساختمان می‌توان، به شیوه‌ی پاکسازی سبکی اشاره کرد. در این روش با نظر متخصص و مشاور بازسازی تصمیم گرفته می‌شود که قسمت هایی از بنا که قبلا مورد بازسازی قرار گرفته‌اند به حالت اولیه بازگردد.

طراحی داخلی فرشته

دلایل مختلفی می‌توان برای حذف قسمت های بازسازی شده بر شمرد برای مثال ممکن است بنا به نظر متخصص، بازسازی صورت گرفته از نظر سازه‌ای به ساختمان لطمه وارد کند و یا بازسازی های صورت گرفته در قدیم با قوانین و آیین نامه‌های جدید تطابق نداشته باشد. با توجه به این موارد و نظر متخصص و کارشناس بازسازی، فرآیند پاکسازی سبکی آغاز شده و پس از حذف قسمت‌های بازسازی شده، بازسازی جدید آغاز و اجرا می‌گردد.

 

بازسازی ساختمان به روش تکمیلی

در روش بازسازی ساختمان به شیوه‌ی تکمیلی، قسمت‌هایی از بنا را که به طور کامل فرسوده شده و یا به میزان زیادی آسیب دیده‌اند، تخریب می‌کنند. سپس عملیات بازسازی ساختمان آغاز و فرآیند تکمیل قسمت‌های تخریب شده در پیش گرفته می‌شود. عملیات تکمیلی جان دوباره‌ای به پیکره‌ی ساختمان خواهد بخشید و قسمت‌های مرمت شده مجددا قابل استفاده خواهند شد.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در شهرک قدس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

به طور کلی از این روش، جهت نوسازی و احیا ساختمان‌های فرسوده و قدیمی که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته ولی امروزه به خاطر آسیب دیدگی کاربری ندارد، استفاده می‌شود. این ساختمان‌ها در پایان عملیات تکمیلی مجددا مورد بهره برداری و استفاده قرار می گیرند.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در شهرک قدس به روش نوین

نکته‌ی مهم در بحث شیوه‌های نوین بازسازی ساختمان این است که، می بایست به دست افراد متخصص و صاحب فن به مرحله‌ی اجرا در بیایند. مهندسین و معمارانی که قصد دارند تا از روشهای نوین و مدرن در فرآیند بازسازی استفاده کنند، باید به کلیه‌ی اصول و قوانین این روش بازسازی ساختمان آشنایی داشته و از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشند تا بتوانند بحران و مشکلات پروژه را به نحوی دقیق و اصولی مدیریت کنند.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در شهرک قدس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

همچنین موجب می‌شود تا مهندسین بتوانند پروژه را به خوبی به سمت اهداف از پیش تعیین شده هدایت کنند. علاوه بر این زحمات و هزینه‌هایی که صرف عملیات بازسازی می‌شود، به نتیجه‌ای مطلوب ختم شود. لازم به ذکر است روشهای نوینی که در فرآیند بازسازی ساختمان استفاده می‌شود، به دو گروه تیلت‌آپ و روش متال‌استود و وود استود تقسیم می‌شوند.

 

اهمیت تحصیلات آکادمیک مهندسین در بازسازی

تمامی روش‌های بالا تنها منوط به توانایی و تجربه مهندسان شرکت مورد نظر شما قابل بررسی و استفاده هستند و در غیر این صورت به هیچ وجه کار با افراد غیر متخصص توصیه نمی‌شود چرا که می‌تواند فاجعه آفرین باشد.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در شهرک قدس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

افراد متخصص در زمان اجرای کار می‌توانند با بهره‌گیری از دانش اولیه و تخصص خود در ارتقای کیفیت و نتیجه نهایی کار بازسازی نتایج تعیین کننده داشته باشد و از خسارت‌های مالی و بعضا جانی پیشگیری نمایند.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]