0 تا 100 راهکارهای بازسازی در منظریه
07
آبان

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه

راهنمای ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه

اگر تصمیم دارید که خانه خود را بازسازی کنید، اما نمی‌دانید که چقدر طول می کشد، این مطلب به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله از دکوطرح نکاتی از ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه و مدت زمان لازم برای آن را یاد می‌گیرید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مدت زمان مورد نیاز برای بازسازی خانه یا محل کار خود را محاسبه کنید.

 

اگر به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه هستید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

عوامل مؤثر و ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه

اگر بخواهیم قبل از شروع عملیات بازسازی، تخمین نسبتا دقیقی برای مدت زمان اجرای کار داشته باشیم، کافی است بدانیم چه آیتم‌هایی برای بازسازی در نظر داریم که بر مبنای همان بتوانیم زمان تقریبی انجام پروژه را محاسبه نماییم.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در منظریه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

راه دیگر، مقایسه پروژه با نمونه‌های مشابه است و استفاده از تجربیات دیگران است. در ادامه ۵ عامل تعیین کننده در مدت زمان بازسازی خانه یا ساختمان اداری یا تجاری شرح داده شده است.

 

زمان کاری و کاربری ساختمان

اگر خانه شما در آپارتمان مسکونی باشد، اجازه کار در روزها و ساعات مشخصی را خواهید داشت. برای مثال در روز‌های تعطیل یا صبح خیلی زود نمی‌توانید فعالیت اجرایی پرسروصدا داشته باشید، اما در پروژه‌های بازسازی اداری، معمولا روزهای تعطیل نیز امکان کار کردن وجود دارد. بنابراین کاربری ساختمان، یکی از عوامل تعیین کننده در مدت زمان بازسازی است.

 

برنامه ریزی دقیق و نظم در کارها

نکته مهم دیگر این است که در برخی از آیتم‌های بازسازی باید ترتیب انجام کار رعایت شود. برای مثال نمی‌توان بعد از اجرای سرامیک، کارهای تاسیسات و لوله‌کشی را انجام داد و اگر عملیات لوله‌کشی به هر دلیلی به تاخیر بیفتد آیتم‌های بعدی نیز به تاخیر خواهند افتاد. بنابراین باید به هماهنگی اکیپ‌های اجرایی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

 

مساحت و حجم پروژه بازسازی

اگر آیتم‌های کاری را یکسان درنظر بگیریم، بازسازی خانه ۱۲۰ متری، به زمان بیشتری نیاز دارد تا بازسازی خانه ۶۰ متری. اما گاهی اوقات بخاطر حجم کاری و تعداد آیتم‌های بیشتر یک خانه ۱۲۰، به زمان بیشتری نیاز داشته باشیم.

 

موقعیت مکانی پروژه

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در مدت زمان بازسازی، موقعیت مکانی پروژه است. اگر منطقه‌ای که ساختمان مورد نظر در آن قرار دارد در مرکز شهر باشد برای رسیدن به محل پروژه همیشه باید ترافیک را درنظر داشت. یا اگر محل پروژه خارج از شهر باشد مسیر طولانی رسیدن به آن را باید درنظر گرفت.

 

شرایط آب‌وهوایی

شرکت‌های بازسازی همیشه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا پروژه در زمان معین به پایان برسد اما بارندگی زیاد و طولانی، برف و سرمای شدید می‌تواند هر پروژه‌ای را متوقف کند یا سبب تاخیر در کارها شود. از طرف دیگر برخی آیتم‌های بازسازی مثل گچ‌کاری، سنگ‌کاری، رنگ‌آمیزی و… بازسازی، با دمای هوا ارتباط مستقیم دارند.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه در فصل بهار

برای بازسازی در این فصل دو چالش مهم پیش روی خواهد بود، تا نیمه فروردین بازار در تعطیلات نوروز به سرمی‌برد و همچنین فروردین ماه در شهری مثل تهران، بارش باران نسبتا زیاد است.
بنابراین در فروردین که اجرای فرآیند بازسازی، کمی دشوار به نظر می‌رسد را می‌توان به مقدمات و طراحی پروژه اختصاص داد.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در منظریه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

اگر در تهران یا شهرهایی با آب و هوای مشابه تهران زندگی می‌کنید، با پایان یافتن تعطیلات بهتر است به دنبال بهترین شرکت برای بازسازی بگردید. لازم به ذکر است که خرداد نیز برای خانواده‌هایی که فرزندانشان مشغول به تحصیل هستند، به دلیل شروع امتحانات مدارس، زمان مناسبی برای بازسازی خانه نخواهد بود.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه در فصل تابستان

فصل تابستان یکی از بهترین زمان‌ها برای بازسازی است. رنگ، چسب، ملات و… سریع‌تر خشک می‌شوند و همین عامل سبب می‌شود تا سرعت پروژه از هر زمان دیگری بیشتر باشد.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در منظریه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

طولانی بودن روز، عدم بارندگی و تعطیلی مدارس، سه مزیت دیگر بازسازی در فصل تابستان محسوب می‌شوند، هرچند در صورت فعال نبودن سیستم سرمایش، ممکن است کار عوامل اجرایی به دلیل گرمای هوا قدری سخت شود.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه در فصل پاییز

با شروع پاییز دمای هوا رو به کاهش می‌رود، طول روزها کمتر می‌شود و از طرف دیگر بارندگی نیز افزایش می‌یابد. فصل پاییز برای کسانی که در ۶ ماه ابتدای سال، علی‌رغم میلشان، نتوانسته‌اند پروژه بازسازی خود را کلید بزنند، فرصت مناسبی است تا قبل از شروع برف و سرمای هوا، کار بازسازی خانه یا محل کار خود را به اتمام برسانند.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در منظریه در فصل زمستان

در زمستان، سرمای هوا شدت می‌یابد و به دلیل کوتاه بودن طول روز، عوامل اجرایی فرصت کمتری برای کار خواهند داشت و به تبع آن کار بازسازی با سرعت کمتری نسبت پیش خواهد رفت اما نیمه پر لیوان این است که حجم کاری شرکت‌های بازسازی کمتر می‌شود و شاید با قیمت مناسب‌تری با شما کنار بیایند.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در منظریه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

البته با نزدیک شدن به نوروز کم نیستند افرادی که از اواسط بهمن ماه تصمیم به ایجاد تغییر و بازسازی خانه خود بگیرند!

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]