روش ساخت خانه تریبلکس
23
اسفند

روش ساخت خانه تریبلکس

روش ساخت خانه تریبلکس

یکی از دلایلی که سبب می شود تا سازندگان به دنبال ساخت ویلاهای ۳ طبقه می باشند نورگیری جذاب و منظره ای می باشد که معمولا در طبقه سوم این نوع ساختمان ها ایجاد می گردد. معمولا ساخت ویلاهای ۳ طبقه که با نام تریبلکس صورت می گیرد بخاطر برخورداری از منظره ای زیبا دارای هزینه هایی به مراتب بالاتر از ویلاهای فلت، دو طبقه و … می باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

روش ساخت خانه تریبلکس

طراحی و ساخت ویلا تریبلکس

در واقع سازندگان این نوع ویلاها بخاطر توجه ویژه ای که به زیبایی و منظره این نوع سازه ها دارند تلاش می کنند تا آن را به افراد خبره و توانمندی بسپارند که بتوانند ضمن توجه به اصول ایمنی و ساخت و ساز، با کمک طراحان معماری و دکوراسیون با بیشترین بهره گیری از زیبایی بصری، فضایی لاکچری و زیبا را خلق نمایند که اوج آن در طبقه سوم ویلا کاملا قابل مشاهده می باشد. لذا طراحی اصولی و شیک این نوع سازه ها بسیار اهمیت داشته و باید توسط گروهی توانمند انجام پذیرد. کارشناسان توصیه می کنند همواره خانه ای را بخرید که بعدا بتوانید براحتی آن را بفروشید. در واقع اجرای زیبا و مناسب ویلا تریبلکس نوعی ارزش افزوده به آن اضافه می کند که اهمیت سپردن کار به افراد توانمند را صد چندان می نماید تا با بررسی وضعیت ساخت و ساز و میزان توانمندی شما در تامین هزینه ها، بهترین مواد و مصالح و بهترین زمان شروع کار را به شما پیشنهاد دهند.

 

بخش های مختلف خانه تریبلکس

معمولا نحوه بخش بندی فضاها در ساخت ویلا تریبلکس به این صورت می باشد که طبقه اول به بخش های عمومی تر و شلوغ تر اختصاص می یابد که شامل: نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه و … می شود. طبقات بالاتر نیز به مکان های خصوصی تر منزل مانند نشیمن خصوصی و اتاق خواب ها اختصاص می یابند که اگر بصورت تریبلکس جداگانه طراحی نشده باشد بوسیله پله هایی که ضمن حفظ استانداردها از زیبایی خاصی برخوردار هستند امکان دسترسی به یکدیگر را دارند.

 

نورپردازی خانه تریبلکس

معمولا در ساخت ویلا تریبلکس نورپردازی به ۴ صورت انجام می پذیرد که در ادامه توضیح خواهیم داد:

  • نورپرداری پس زمینه: نور محیطی در ساختمان که امکان دیدن محیط را فراهم می سازد.
  • نورپردازی تاکیدی: این نوع نورپردازی زیبایی بصری ویژه ای با توجه به نوع کاربری که مد نظر می باشد به فضا می بخشد و جذابیت آن را صدچندان می نماید.
  • نورپردازی مخفی: این تکنیک برای پنهان سازی منبع متمرکز نور می باشد.
  • نورپردازی دکوراتیو: نورهای صرفا شخصی و با هدف ایجاد زیبایی می باشند که بخشی از نورپردازی عمومی بوده و با توجه به نوع کاربری فضا حس و حالی زیبا به آن می بخشد.

 

زیبایی خانه تریبلکس

عوامل بسیاری بر زیبایی خانه تریبلکس موثر می باشند که در زیر به چند نمونه آن اشاره می کنیم:

  • طراحی استخر
  • امکان برخورداری بیشتر از نور طبیعی
  • استفاده از متریال مختلف ضمن حذف تناسب رنگ ها
  • استفاده از اشکال زیبا در نمای ساختمان و استفاده صحیح از تو رفتگی ها و بیرون رفتگی ها

یک سازنده توانمند و کاربلد باید در هنگام ساخت و طراحی پلان ، نما و جزئیات ساختمان ویلایی تریبلکس موارد زیر را درنظر بگیرد.

 

استفاده از متریال متنوع با حذف زیبایی شناختی

استفاده از متریال متنوع نوعی زیبایی بصری به این ویلاهای لوکس می بخشد که باید در کنار تجربه و زیبایی شناختی اصلی لوکس و فاخر را ایجاد نماید.

 

تناسب رنگ ها در ساخت خانه تریبلکس

با توجه به اینکه این نوع سازه ها معماری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد لذا باید سازنده با کمک طراحان معمار و توانمند نسبت به زیبایی و تناسب میان رنگ ها اقدام نماید.

 

سادگی خانه تریبلکس

پیچیدگی ها هیچ گاه زیبایی به هیچ اثری نبخشیده اند، لذا معماران توانمند باید ضمن حفظ سادگی بنا نسبت به طراحی سازه ای زیبا و شیک اقدام نماید.

 

توان مالی کارفرما برای ساخت خانه تریبلکس

بخاطر اینکه سازه های ویلایی تربیلکس معمولا با هدف برخورداری از زیبایی بصری ساخته می شوند و همین موضوع باعث می شود تا گستردگی خاصی را دچار شوند لذا در طراحی بخش ها باید با برخورداری از تجربه، متناسب با توان مالی کارفرما ویلایی شیک طراحی شود.

 

توجه به آب و هوای منطقه برای ساخت خانه تریبلکس

قبل از طراحی باید آب و هوای منطقه مورد بررسی قرار گیرد تا از مصالحی متناسب با آن موقعیت ساخت و ساز انجام پذیرد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]