اهمیت تزئینات در دکوراسیون کلاسیک
09
مهر

اهمیت تزئینات در دکوراسیون کلاسیک

اهمیت تزئینات در دکوراسیون کلاسیک

یکی از مواردی که در دکوراسیون منزل و طراحی داخلی ساختمان بسیار اهمیت دارد استفاده از سلائق و نظراتی است که می تواند محیط منزل را زیباتر کند.

بودن در محیط زیبا یکی از نیازهایی است که همه افراد دوست دارند آن را برآورده کنند و بتوانند در خانه ایده آلشان زندگی کنند.

اما امروزه با هزینه‌های گزافی که برای خرید خانه باید پرداخت کنید و امکان تغییر منزل برای برخی از افراد وجود ندارد، می توانید با کمی تغییرات آن را زیباتر کنید و محیطی منحصر به فرد را در اختیار قرار بگیرید و برای همین در ابتدا باید سبک های معماری را بشناسید تا بتوانید یکی از آنها را که مطابق با نظر و سلیقه تان است را انتخاب نمایید.

 

اهمیت تزئینات در دکوراسیون کلاسیک

شناخت سبک کلاسیک در تزئینات

در معماری سبک های متنوعی وجود دارد که دو نوع از سبک‌های رایج سبک کلاسیک و سبک مدرن هستند.در سبک کلاسیک معمولاً جزئیات به فراوانی دیده می شود، برای مثال یعنی اگر در آشپزخانه بخواهید از کابینت های چوبی استفاده کنید استفاده از هنرهای اصیل ایرانی مانند معرق و منبت کاری روی درب آنها را مشاهده می کنید و یا بر روی پایه مبلمان ها استفاده از کنده کاری های زیبا را مشاهده می کنید که می‌تواند زیبایی منحصر به فردی را به وجود بیاورد.

اغلب افرادی که به سبک کلاسیک علاقمند هستند این موضوع را می‌دانند که استفاده از چوب یکی از اصلی ترین متریال هایی است که می تواند در سبک کلاسیک جایگاه ویژه ای داشته باشد.

برای همین بهتر است که قبل از اینکه بخواهید متریال های سبک کلاسیک را تهیه کنید شناخت کافی درباره آن داشته باشید و منزلتان را مطابق سلیقه و نظرتان چیدمان کنید.

 

رنگ در تزئینات

در رنگ بندی که برای سبک کلاسیک ایجاد می‌شود باید دقت داشته باشید که از رنگ های قهوه ای تیره، سبز یشمی، طلایی استفاده میشود .

رنگ طلایی در کنار وسایل چوبی می تواند زیبا بدرخشد و در روحیه افراد هم تاثیرگذار باشد.

 

متریال در تزئینات

سبک کلاسیک سبکی تجملاتی و اشرافی است که معمولاً در خانه هایی با متراژ بزرگ از آن استفاده می‌کنند متریال های کاربردی که در سبک کلاسیک به کار می‌رود معمولاً استفاده از سنگ های گران قیمت و یا چوب هایی است که از نوع مرغوب تهیه می‌شوند در منزلتان دارد

فرقی نمی‌کند که برای چه محیطی میخواید سبک را انتخاب کنید.

در برخی از شرکت های معماری هم از این سبک ها استفاده می کنند و با انتخاب مبلمان های اشرافی و سلطنتی زیبایی ایجاد می‌کند.

اکسسوری ها از زیبایی‌هایی است که یک محیط کلاسیک را تکمیل می کند.

برای مثال استفاده از وسایل های چوبی در قسمت‌های مختلف خانه میتوانند زیبا باشند.

در اتاق نشیمن میتوانید از میزهایی با پایه های منبت کاری شده استفاده کنید و یا یک دیوار را انتخاب کنید که وسائل و یادگاری هایی را نگه داشته اید را روی آن نصب کنید.

در خانه های سلطنتی معمولا تابلوهای بزرگ و یا تابلو فرش وجود دارد که طرح ها و نقش های مخصوص با همان سبک نقاشی شده اند.

به علاوه استفاده از مجسمه های بزرگ میتوانند زیبایی محیط را تکمیل کنند و در قسمت ورودی منزل و یا در اتاق پذیرایی میتوان آنها را مشاهده کرد.

 

کاغذ دیواری در تزئینات

همچنین اگر علاقمند به استفاده از کاغذدیواری هستید می توانید با استفاده از کاغذ دیواری هایی که طرح های درشت و گل برجسته هستند استفاده کنید.

بهتر است این طرح ها را بر روی یک و یا دو دیوار که در قسمت جلوی آنها خالی است اجرا نمایید.

اگر کاغذ دیواری را انتخاب کرده اید بهتر است که از المان های متقارن هم بر روی آن استفاده کنید، مثلا استفاده از دیوار کوب هایی که در دوطرف تلویزیون نصب شده اند.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]