آینه و شیشه بلژیکی در دکوراسیون
27
آبان

آینه و شیشه بلژیکی در دکوراسیون

آینه و شیشه بلژیکی در دکوراسیون

همه ما به دنبال یک راه برای زیبا سازی و جذابیت خانه ها و فضا های داخلی خود هستیم و این موضوع را به راحتی با روش هایی که در جلوی راه ما قرار می گیرد انتخاب می کنیم.

یکی از راه های زیبا سازی خانه ها و فضا های داخلی آینه ها می باشد که می توان از آن ها در قسمت های مختلف خانه ها استفاده نمود.

آینه ها و شیشه هایی که می توان در هر خانه ای از آن ها استفاده نمود را شما می توانید بسته به سلیقه خود از آن استفاده کنید و برای زیبا سازی فضای داخلی استفاده کنید.

شیشه هایی که از جنس کریستال بلژیکی می باشند قیمت آن ها از شیشه های کریستالی چینی و ایرانی خیلی بالاتر می باشد.

 

آینه و شیشه بلژیکی در دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

شیشه کریستال بلژیکی

همان طور که می دانید شیشه ها متریال هایی می باشند که شما می توانید از گذشته که از آن ها استفاده می شده است اکنون نیز از آن استفاده کنید و با آن ها ابزار ها و اشیا زینتی را بسازید و استفاده کنید.

از گذشته یعنی حدود شش هزار سال قبل از شیشه ها استفاده می کردند و تاریخچه آن این تاریخ را نشان می دهد.

همان طور که می دانی با گذشت زمان و صنایع پیشرفته شیشه سازی، تولید شیشه ها به عصر جدیدی نیز وارد شد که می توان گفت همین باعث افزایش تولیدات نیز شد.

زمانی که شیشه های سکوریت وارد بازار شدند چون مقاومت آن ها بیشتر از شیشه های معمولی بود نیز استفاده از شیشه سکوریت بیشتر شد و ابزار ها و تزئینات نیز با این متریال فوق العاده ساخته شدند.

صنایع شیشه و آینه بلژیکی یکی از اولین های شیشه کریستال می باشند که شیشه های بلژیکی و چینی در ایران توانسته فعالیت خود را آغاز کند.

این فعالیت به سال ۱۳۹۲ نیز می رسد، یکی از ویژگی های فروش این شیشه ها این می باشد که این شیشه ها و آینه ها به صورت قواره و جام به فروش می رسد.

 

استفاده از شیشه های بلژیکی

  • شیشه های رومیزی
  • اجرای پارتیشن های شیشه ای
  • اجرای کف شیشه ای
  • اجرای سقف شیشه ای
  • ساخت میز های شیشه ای
  • اجرای ویترین های شیشه ای فروشگاه ها
  • ساخت آکواریوم های خانگی

 

شیشه بلژیکی در ساخت آکواریوم

زمانی که برای یک آکواریم می خواهید از شیشه استفاده کنید می توانید از شیشه هایی با ضخامت های ۶، ۱۰، ۱۲ و ۲۰ میل استفاده می شود زیرا برای ساخت آکواریوم بسیار مناسب می باشند.

برای ساخت آکواریوم ها می توان از دیاموند یا الماس شیشه بری استفاده می شود تا بتوان دور آن را به راحتی و آسانی صیغل زد تا به درستی برش بخورند.

طمانی که می خواهید آکواریوم به سایز بزرگ را بسازند از شیشه هایی با ضخامت ۱۲ میل استفاده می شود تا بتوان به راحتی با آن کار کرد.

برای مثال می توان گفت برای آکواریوم به عرض ۵۰ سانتی متر و طول ۱۲۰ سانتی متر و ارتفاع ۴۰ سانتی متر می توان از شیشه های کریستالی بلژیکی ۱۲ میل استفاده شود.

 

شیشه کریستال بلژیکی دوجداره

برای این که شما بتوانید یک پنجره دوجداره از جنس شیشه های کریستال داشته باشید اولین مرحله این می باشد که شما دو عدد شیشه کریستال با یک اندازه یکسان را برش زده باشید.

بعد از برش های شیشه ها باید در بین شیشه ها از اسپیسر های فلزی که ضد رطوبت می باشد استفاده می شود و از این فلز در بین شیشه ها قرار می گیرد.

این فلز ها باعث می شود بین شیشه ها فضایی قرار گیرد و و در آخر آن هم از گارآرگون در بین شیشه ها تزریق می شود تا بتواند این شیشه را دارای دوجداره کند.

 

شیشه کریستال بلژیکی برای میز های شیشه ای

زمانی که می خواهند میز های شیشه ای و UV را بسازند از شیشه های کریستال بلژیکی استفاده می شود و از این شیشه در ساخت میز به کار می برند.

شما می توانید از شیشه هایی با ضخامت های مختلف استفاده کنید ولی می توان برای میز های شیشه ای از شیشه های ۱۵ میل و ۲۰ میل استفاده می شود.

این شیشه ها با این ضخامت می توانند برای میز های شیشه ای مناسب باشند و این شیشه دیگر در برابر ضربه نیز نمی شکنند.

 

تیم معماری دکوطرح خواندن مقاله های زیر را به شما توصیه می کند:

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]