اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان
29
آذر

اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان

اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان

بازسازی منزل و بازسازی ساختمان در خیلی از مواقع می تواند هزینه بسیار زیادی داشته باشد مخصوصا” در مواقعی که هرینه های پنهان آن زیاد شود و به همین دلیل است که بازسازی منزل مسکونی باید به صورت اصولی انجام شود.

خیلی از افراد بعد از چند سال زندگی در منزل مسکونی خود به فکر بازسازی آن می افتند حال این بازسازی ممکن است به جهت فرسوده شدن المان ها و متریال های آن می باشد و یا به جهت تنوع در منزل مسکونی اتفاق می افتد و به همین جهت بازسازی می تواند اساسی و یا جزئی باشد.

اگر خودمان بخواهیم خانه را بازسازی کنیم  و یا اینکه از شرکت های معماری برای انجام این کار استفاده کنیم باید این نکته را در نظر داشته باشیم که مواردی را در بازسازی در نظر بگیریم  که واقعا لازم واجباری است و بودجه و زمان خود را بیهوده هدر نکنیم.

در این مطلب قصد داریم  رایج‌ترین اشتباهات مربوط به بازسازی منازل را ذکر کنیم پس با دکوطرح همراه باشید.

 

اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان

برآورد نکردن بودجه واقعی

بازسازی و نوسازی منازل مسکونی اغلب بیشتر از حد انتظارکارفاما و یا مالک هزینه دارند سعی کنید وقتی در حال برنامه‌ریزی برای بودجه هستید، مبلغی را حدود ۲۰% بیشتر در نظر بگیرید تا در آخر سورپرایز نشوید . در برخی از مواقع این امکان وجود داشته باشد که طراح و معمار در قسمتی از بازسازی منزل مسکونی طرح خاصی در نظر نگرفته باشند اما در روند بازسازی ایده جدیدی در ذهن آنها خطور کند و یا قسمتی از کار با مشکل مواجه شود به عنوان مثال در بازسازی دیوارها با مشکل سیم‌کشی برخورد کنید و مجبور به تعویض و اصلاح آنها شوید.

در ارتباط با چسب کاغذ دیواری بخوانید.

 

توجه نکردن به معماری اصلی

حتما لزومی ندارد که در بازسازی خانه ، چیدمانی که برای خانه در نظر می‌گیرید  دقیقا بر اساس معماری اصلی خانه باشد اما به این نکته توجه داشته باشید  که طراحی جدید شما باید تکمیل کننده معماری قبلی در بازسازی و دکوراسیون داخلی باشد. اینکارعلاوه بر اینکه به ارزش مالی ساختمان اضافه می‌کند بلکه باعث می شود احساس خوبی با زندگی در خانه جدید داشته باشید .

 

فدا کردن عملکرد برای فرم

در بازسازی منزل مسکونی به عملکرد تک ‌تک اجزا در فضا دقت کنید. به جزئیاتی کوچکی مانند درب‌ها و پنجره‌ها و بیشتر از اینکه به فرم و شکل یا زیبایی آن‌ها توجه داشته باشید و به عملکرد و تاثیری که در خانه می‌گذارن دقت کنید به عنوان مثال تاثیر آن‌ها برروند کاهش آلودگی صوتی در خانه و یا جلوگیری از هدرررفت انرژی در منزل مسکونی .

 

انتخاب وسایل مورد نظر

اگر قرار است در بازسازی منزل مسکونی وسائل جدید خریداری کنید و در چیدمان منزل مسکونی خود لحاظ کنید ختما این موظوع را قبل از بازسازی در نظر بگیرید و آن را درطراحی و پلان سه بعدی خود لحاظ کنید و در طول روند بازسازی خود آنها را خریداری کنید و این مسائل را با طراح خود در میان بگذارید و از تجربیات آن استفاده کنید .

 

خرید مواد و مصالح خیلی زود

تمام متریال و المان هایی که در بازسازی منزل مسکونی شما برآورد شده است به صورت یکجا و در همان روز اول پروژه خریداری نکنید کمی صبور باشید و در هر مرحله از پیشرفت پروژه مواد مورد نیاز آن را طبق درخواست طراح و معمار خود تهیه کنید و با این روش میزان احتیاجات مواد و مصالح مورد احتیاج در بازسازی منزل مسکونی و دکوراسیون داخلی دقیق تر محاسبه می شود.

 

تمرکز روی ظاهر

در بازسازی منزل مسکونی قبل از انجام عملیات نازک کاری باید روی موارد زیرساخت و ایمنی در خانه دقت کنید و مواردی مانند زیرسازی، لوله‌کشی، سیستم برق و سیم‌کشی، آب و فاضلاب و … . به درستی و مطابق با اصول مهندسی انجام دهید تا متحمل هزینه اضافی نشوید .

 

خرید مواد ارزان ‌قیمت و بی‌کیفیت

در بازسازی خانه صرفه جویی بیش از اندازه نکنید و به دنبال متریال و المان های ارزان قیمت و بی کیفیت نباشید تا بعد از مدتی مجبور به دوباره کاری نشوید

سعی کنید مصالح مرغوب و با کیفیت به کار ببرید تا چند سالی احتیاج به بازسازی مجدد و تغیر دکوراسیون داخلی نداشته باشید

 

عجله در انتخاب پیمان‌کار

در تغییر دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل مسکونی حتما در انتخاب شرکت معماری و یا پیمان کاردقت زیاد انجام دهید و در انتخاب پیمان کار تحقیق کنید . در مورد همه موارد چیدمان، روند ساخت، هزینه و… با طراح و معمار صحبت کنید و به جهت ارزان بودن قیمت پیشنهادی، پیمانکار را انتخاب نکنید. نمونه‌های کاری او را ببینید و به دقت بررسی کنید. بعد از مقایسه آن‌ها با هم و آگاهی کامل شرکت معماری و یا پیمانکار خود را انتخاب کنید.

 

انتظارات غیر واقعی

قبل از اینکه بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون داخلی خود را شروع کنید به این مورد توجه داشته باشید که کار بازسازی منزل مسکونی  یک کار کثیف، پر سر و صدا و ناخوشایند می باشد واین انتظار را داشته باشید که کاد دشواری است و خود را برای آن آماده کنید.

قبل از شوع به عملیات بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی حتما” زمان بندی دقیقی را در نظر بگیرید و با پیمانکارو یا شرکت معماری در مورد هزینه پروژه و مدت زمان اتمام پروژه قرارداد تنظیم کنید.

 

پروژه‌های بدون مجوز

در بازسازی منزل مسکونی خود قبل از شروع عملیات بازسازی نسبت به اخذ مجوز شهرداری اقدام کنید زیرا در صورت نداشتن مجوز ممکن است در حین انجام عملیات اجرایی ، پروژه توسط شهرداری متوقف شود ویا بعد از اتمام مجبور به تخریب شوید!

 

کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی

 

عدم هماهنگی تیم‌ها با هم

در بازسازی خانه با تیم‌های مختلفی مثل معماری، طراحی و پیمانکاران در تماس مستقیم هستید که بهتر است در طول روند بازسازی آن‌ها با هم درمورد روند کار صحبت کنند و هماهنگی لازم را با یکدیگر انجام دهند که اگر این کار انجام نشود پروژه با مشکل مواجه خواهد شد .

حتما با خواندن مطالب بالا دیگر متوجه شده‌اید که با یک کار جدی و مهم روبرو هستید و قبل از شروع کار برنامه ‌ریزی دقیق را برای آن انجام دهید  و حتما با متخصصان در این مورد مشورت کنید و بودجه خود را برای بازسازی در نظر بگیرید  و موارد مورد بازسازی را یک به یک در اولویت قرار دهید .

در مرحله اول زیرساخت‌ها و بعد روی فرم و ظاهر تمرکز کنید واین نکته را در نظز داشته باشید که بازسازی خانه قرار است به کارآمدتر کردن خانه  و حس رضایت شما در بلند مدت کمک کند.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۵]