دکوراسیون اداری
26
فروردین

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری: این روزها دکوراسیون یک فضای اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و یک فاکتور زیبایی‌ شناسانه در دفاتر اداری محسوب می شود. از این رو مدیران شرکت ها به دکوراسیون محل کار اهمیت ویژه ای می دهند که در واقع یک دکوراسیون اداری ایده آل می‌تواند بر روی موارد بسیاری از جمله راندمان کار کارمندان، ارتباطات درون سازمانی، میزان بهره‌وری و غیره تاثیرگذار باشد و زمانی که محیطی اداری را به طرز درستی دکوراسیون و چیدمان می کنید، علاوه بر زیبایی محیط، بر بازدهی افراد حاضر در محیط نیز تاثیر مستقیم می گذارد.

برای همین بسیار مهم است که برای طراحی و اجرای دکوراسیون اداری خود از افراد خبره که در این زمینه فعالیت می کنند بهره ببریم. روند طراحی اداره ها در حال تحول بوده و تجهیزات مناسب با دکوراسیون اداری به روز می باشند و مدیران باید اطمینان و امنیت را برای کارمندان خود در محیط کاری ایجاد کنند و یک محیط آرام و فضایی دلپذیر را برای آن ها در نظر بگیرند.

اما قبل از هر چیزی باید بدانیم دکوراسیون چیست و چرا دکوراسیون یک فضا، چه خانه و چه اداره، اهمیت بسیاری دارد؟

دکوراسیون به معنای چیدمان دقیق و مناسب وسایل و اجزای یک فضا، با در نظر گرفتن الگوها و رنگ های آن فضا می باشد. زمانی که شما می خواهید دکوراسیون یک فضای را طراحی کنید، باید به مواردی چون اندازه‌ی فضا، سلیقه‌‌ی افرادی که در آن فضا حضور دارند، رنگ ها، میزان نوردهی، الگوها و بافت ها توجه کنید تا در نهایت بتوانید دکوراسیون مطلوب خود را داشته باشید.

اما همان طور که می دانید بر انجام هر کاری باید از متخصص آن کار کمک خواست تا به بهترین نحو انجام شود. احتمالا تا الان شامه ای کلی از دکوراسیون را به دست آورده اید. اما شاید برخی از شما تصور کنید طراحی داخلی و دکوراسیون دو موضوع یکسان هستند. در واقع طراحی داخلی خانه، شامل تغییر دادن ساختار آن نیز هست. اما دکوراسیون به طور کلی با وسایل خانه سر و کار دارد.

در این میان طراحی دکوراسیون اداری می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. به عنوان مثال زمانی که شما در محلی کار می کنید که نور کافی ندارد و در تابستان یا زمستان بسیار گرم یا سرد است، ناخودآگاه تمرکزتان بر این موضوع می گذارید که کاش شرایط محیطی بهتری داشتید.

ما در این نوشته می خواهیم به شما برای داشتن یک محیط اداری استاندارد و عالی برای خودتان و کارمندانتان کمک کنیم. با ما همراه باشید.

 

دکوراسیون اداری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت دکوراسیون اداری

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

دکوراسیون اداری

مهم ترین نکته ای که در طراحی دکوراسیون اداری باید مورد توجه قرار بگیرد، یکپارچگی در فضا می باشد. اولین موضوع حائز اهمیت در مورد طراحی دکوراسیون اداری، یکپارچگی بین اجزای موجود در فضا از جمله مبلمان اداری و سایر موراد طراحی دکوراسیون آن می باشد.

شما باید در دکوراسیون اداری خود، هماهنگی بین اجزا را رعایت کنید. منظور از هماهنگی لزوماً همسان بودن نیست. بلکه وسایل، رنگ ها، الگوها و بافت ها باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

استفاده از یک رنگ ثابت در محیط های کاری و یک نوع نورپردازی تکراری می تواند منجر به یک دکوراسیون معمولی و قدیمی شود. گاهی با ایجاد تضاد و استفاده از رنگ های مکمل می توانید طراحی منحصر به ‌فرد تری را برای محیط اداری خود ایجاد کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که هر یک از عناصر و رنگ ‌هایی که در یک محیط به کار می برید دارای معنی خاصی می باشند که باید در انتخاب آن‌ ها دقت کافی را داشته باشید.

دومین موضوع مهم در طراحی داخلی، فعالیت و کارایی فضای مورد نظر شما در طراحی دکوراسیون اداری است. موضوع فعالیت شما می تواند در انتخاب طرح و دکوراسیون، به طراح و دکوراتور ها کمک کند. برای مثال طراحی داخلی مطب پزشکان دارای هارمونی رنگ های متفاوتی است. درست مانند دکوراسیون فضای اداری یک دبستان که باید رنگ های مختلفی در آن به کار برود.

اگر می خواهید دفتر خود را نوسازی کنید ، دشوار است که بدانید از کجا شروع کنید. در مرحله‌ی اول باید برای خودتان تعیین کنید که دقیقا می خواهید چه چیزی داشته باشید. در میان گذاشتن و مشورت با طراح و دکوراتور ها می تواند به شما برای انتخاب بهترین طرح کمک زیادی بکند.

دکوراسیون اداری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089
دکوراسیون اداری

در نظر گرفتن انجام ماهیت کارهای اداری که قرار است در محیط اداری شما انجام شود، به خودی خود یک شروع خوب است، زیرا مطلع بودن از فعالیتی که در فضای اداری شما انجام می شود، قدم مهمی در انتخاب طرح دکوراسیون اداری شما محسوب می شود.

ما همه مقاله ها و ویژگی های مربوط به “جالب ترین دفاتر در جهان” و برخی از اشتباهاتی که برخی شرکت ها برای رسیدن به این عنوان انجام می دهند را دیده ایم. شرکت های بزرگتر با ارائه خدماتی که بتواند کارمندان نسبت به محل کار علاقه مندتر کند، انجام می دهند تا کارکنان شرکت، علاقه داشته باشند وقت بیشتری را در محل کار خود صرف کنند.

شما در ابتدا باید به نیازهای موجود در یک فضای ادرای را بررسی کنید. یک فضای اداری باید مانند خانه‌ی دوم افراد حاضر در آن باشد. چرا که کارمندان نیمی از روز خود را در محل کار خود می گذرانند. پس محیط اداری باید طوری باشند که کارکنان آن را خانه‌ی خود بدانند و در آن احساس راحتی داشته باشند. وجود سرویس های بهداشتی تمیز، آشپزخانه‌ی مرتب، قفسه ها و جاکفشی مناسب، همه و همه نیازهای اولیه یک فضای اداری مطلوب است که باید در دکوراسیون اداری به آن ها توجه شود.

بنابراین ، اگر به دنبال طراحی دکوراسیون دفتر اداری مدرن خود هستید، در اینجا ۱۰ نکته برتر برای شروع کار آورده شده است.

 

در دکوراسیون اداری رعایت برخی نکات الزامی است:

 

پیشنهاد نویسنده برای دکوراسیون اداری: اجرای دکوراسیون داخلی اداری، پارتیشن های اداری

 

دکوراسیون
دکوراسیون

۱. فضا را باز کنید

فضایی که در آن کار می کنید ممکن است کوچک و بزرگ باشد، اما همیشه می توانید با به کار بردن یک طرح بازتر از آن فضا نهایت استفاده را ببرید. اگر فکر می کنید با جابه‌جا کردن پارتیشن های اداری و عوض کردن قفسه‌ی مربوط به پرونده ها یا مرتب کردن چیدمان میز هر کارمند، فضای اداری شما باز تر دیده می شود، این کار را انجام دهید. چیدمان دفتر کار نه تنها تاثیر بسیار زیادی در فضای کار شما می گذارد و در بعضی موارد می تواند فضا را بزرگتر جلوه دهد، بلکه فضای کار بیشتری را برای مشورت و همکاری به کارمندان ارائه می دهد.

این به شما کمک می کند تا در جهت ایجاد نیروی کار کارآمدتر ، با کارمندانی که احساس می کنند آزادی و فضای بیشتری برای برقراری ارتباط و کار تیمی دارند ، کار کنید.

 

پیشنهاد نویسنده برای دکوراسیون اداری: اصول طراحی پلان اداری

 

۲. نور بیشتری اضافه کنید

بهترین کار برای زیباسازی و افزایش بازدهی افراد حاضر در یک محیط اداری، استفاده از نور مناسب و طبیعی در آن فضا است. ثابت شده است که نور طبیعی باعث شادی و بهره وری بیشتر در افراد می شود و انرژی افراد تا حد قابل توجهی بالا نگه می دارد. بهتر است از اینکه فضای دفتر شما تا آنجا که ممکن است نور طبیعی را فراهم می کند اطمینان حاصل کنید. علاوه بر آن دکوراسیون اداری باید طوری چیده شود که کارمندان از گذراندن روز خود در آن احساس خوشحالی و آرامش داشته باشند.

همچنین کاهش نور مصنوعی می تواند به کاهش هزینه های ناشی از مصرف برق و انرژی در طولانی مدت کمک کند. بهتر است هزینه ای که می خواهید برای ایجاد چراغ های سقفی و لوسترهای مدرن به کار ببرید، در استفاده‌ی بهینه از نور طبیعی برای فضا صرف کنید.

 

۳. پارتیشن های اداری شیشه ای را در نظر بگیرید

یکی از بهترین راه ها برای به روز بودن دفتر کار با دنیای مدرن و امروزی، اضافه کردن و به کار بردن شیشه های بیشتر است. همه ما آسمان خراش هایی که دارای شیشه های بسیار زیادی هستند را در مراکز دیده ایم. به طور کلی استفاده از شیشه می تواند کاربردهای زیادی برای دفاتر اداری داشته باشد. یکی دیگر از موارد کاربرد شیشه برای فضاهای اداری، پارتیشن های شیشه ای است.

استفاده از سیستم های پارتیشن شیشه ای برای اداره ها، یکی از بهترین انتخاب ها است، چرا که علاوه بر آوردن نور طبیعی به محیط، فضا را بازتر و بزرگ تر نشان می دهد. یکی دیگر از مزایای استفاده از پارتیشن های شیشه ای حفظ کردن حریم شخصی هر فرد در عین دسترسی به محیط های مختلف است. بهترین چیز در مورد پارتیشن های شیشه ای این است که آن ها طراحی دفتر را مختل نمی کنند و حتی می توانند تاثیر مثبتی بر دکوراسیون اداری شما داشته باشند.

 

۴- فضاهای جدا از هم ایجاد کنید

زمانی که در یک اداره، افراد بازدهی کمی دارند، مدیران این فضاها، متوجه می شوند که باید به کارکنانشان فرصت دهند تا از محیط دفتر جدا شوند و فضای متفاوتی داشته باشند که به افکار خلاقانه آن ها اجازه می دهد جریان پیدا کنند. فضای جداگانه فقط به معنی ریلکس کردن و خوردن ناهار نیست. در واقع می تواند برای کمک به بهره وری بدون داشتن استرس، مورد استفاده قرار گیرد.

نکته مهم در مورد فضاهای جدا از هم، آزادی طراحی آنهاست، شما می توانید دکوراسیون آن را هر طور که می خواهید چیدمان کنید. دیگر نیازی به رسمی بودن آن ها نیست زیرا قرار نیست کسی محل استراحت کارکنان شما را ببیند. این محل فقط باید برای افراد شرکت مطلوب باشد.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

 

۵. بنشینید و بایستید

احتمالاً این خبر را شنیده اید که ساعت ها نشستن می تواند دلیل بسیاری از بیماری های رایج پزشکی باشد. مطمئناً کار در یک دفتر از صبح تا شب و نشستن طولانی مدت پشت میز به بدن شما آسیب می رساند. شما باید در هنگام کار کردن خود، زمانی را به نرمش اختصاص دهید و در محیطی خصوصی کمی به بدن خود استراحت دهید.

یکی از مهم ترین کارهایی که باید در دفتر کار خود انجام دهید این است که به کارمندان خود بگویید هر چند دقیقه یک بار نگاهشان را از کامپیوتر یا برگه ها بردارند و کمی در فضای دفتر قدم بزنند. نشستن طولانی مدت می تواند باعث آسیب به کمر و گردن شما بشود. علاوه بر آن تهیه کردن صندلی های مناسب جهت نشستن از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

۶. فضای اداری را مارک بزنید

وقتی صحبت از تجارت می شود ، مارک و برند تجاری شما اهمیت زیادی پیدا می کند. استفاده از نام و الگوهای یک برند تجاری در دکوراسیون اداری شما، تاثیر زیادی در مراجعین شما دارد. حتما به خاطر داشته باشید که از نام و برند تجاری خود استفاده کنید. این کار باعث ایجاد جذابیت های بصری می شود و مراجعه کنندگان را به محیط اداری شما جذب می کند. شما می توانید بر روی یکی از دیوارهای اصلی اداره‌ی خود نام برند تجاری خود را هک کرده یا نقاشی کنید. همچنین به عنوان مثال اگر برند شما متشکل از دو رنگ اصلی قرمز و زرد است، می توانید در برخی از وسایل دکوراسیون از این رنگ ها استفاده کنید.

 

۷. در مبلمان با کیفیت، خوب سرمایه گذاری کنید

اگر هر کالایی را ارزان و بی‌ کیفیت بخرید، باید دوباره برای خرید آن هزینه کنید. برای تهیه مبلمان و صندلی های اداری خود، از بودجه‌ی بیشتری استفاده کنید و مطمئن باشید در این موضوع ضرر نمی کنید. مبلمان اداری به صورت روزانه استفاده می شود و بعد از مدتی شروع به ساییدگی و خراب شدن می کند. این که هر وسیله ای بعد از مدتی استفاده، دچار خرابی یا فرسایش می شود، موضوعی کاملا بدیهی است. اما شما با خریداری یک دست مبلمان شیک و با کیفیت، می توانید زمان خراب شدن و ساییده شدن مبلمان خود را افزایش دهید و از آن استفاده بیشتری‌ داشته باشید.

 

۸- عناصر تقویت کننده روحیه را اضافه کنید

شاید متوجه شده باشید که هدف اصلی یک محیط اداری بزرگ و خوش نام با بازدهی بالا، معمولاً بر افزایش تجربه کارمندان متمرکز است. اطمینان از اینکه دفتر مکانی است که کارمندان علاقه دارند وقت خود را در آن جا صرف کنند، بسیار مهم است، بنابراین به نفع کارفرما است که به انجام شدن این موضوع به نحو احسن، کمک کند. برای افزایش روحیه‌ی کارمندان خود می توانید از عناصر مختلفی از جمله گل و گیاهان، نور طبیعی، موسیقی آرام و غیره استفاده کنید.

 

۹. سازمان مهم است

برای سازماندهی یک محیط، عوامل زیادی موثر واقع می شوند. داشتن میلیون ها ایده در مورد چیزهایی که می خواهید در دکوراسیون فضای اداری شما قرار گیرد، آسان است، اما این که بتوانیم تصمیم بگیریم کدام ایده برای دکوراسیون اداری ما مناسب تر است کار نسبتا سختی است. در اولین مرحله باید برای هر وسیله ای جای مشخصی تعیین کنید و همه چیز را در سر جای خودش قرار دهید. شما می توانید برای هر یک از کارمندان یک کمد یا کشوی جدا در نظر بگیرید و از آن ها بخواهید وسایل خود را در آن قرار دهند تا محیط اداره شلوغ دیده نشود. همچنین استفاده از قفسه ها یا باکس ها برای قرار دادن پرونده ها و کاغذهای اداری کار بسیار سودمندی است.

 

۱۰. تمرکز خود را بر روی کارهای نهایی بگذارید

گاهی اوقات واقعاً چیزهای کوچک تر هستند که بیشترین تفاوت ها را ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، اگر به سمت ظاهری مینیمال و ساده تر می روید، ممکن است استفاده از چند گلدان ساده و کمی تغییر در وسایل روی میز، این سبک را به اداره‌ی خود بیاورید. رنگ ها معمولاً مواردی هستند که کل دکوراسیون را به مراجعان نشان می دهد. بنابراین توجه کردن به رنگ هایی که در دفتر شما به کار می رود، اهمیت زیادی دارد.

چه بخواهید یک کل دفتر را نوسازی کنید یا بخواهید برخی از قسمت ها را تغییر بدهید، مهم است که به یاد داشته باشید دفتر شما نمایانگر تصویر شرکت شماست و می تواند تاثیر زیادی بر بهره وری کارمندان و تأثیر بازدیدکنندگان داشته باشد.

 

 

پیشنهاد نویسنده برای دکوراسیون اداری: طراحی فضای اداری، بازسازی اداری

 

پروژه های مرتبط با دکوراسیون اداری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با دکوراسیون اداری

فرق طراحی دکوراسیون منزل با دکوراسیون اداری در چیست ؟

طراحی دکوراسیون منزل باید مطابق با سلیقه افراد ساکن در خانه باشه اما فضای اداری باید طوری طراحی بشه که علاوه بر رسمی بودن و رفع نیاز های پرسنل بتونه با مخاطب ارتباط برقرار کنه

چرا دکوراسیون اداری از اهمیت بالایی برخورداره ؟

به دلیل اینکه پرسنل بیشترین ساعات روز را دز این فضا سپری می کنند و به نوعی خانه دوم آنها محسوب میشه پس باید به گونه ای طراحی بشه که ضمن به وجود آمدن آرامش در این فضا و رضایت شغلی باعث ایجاد فضایی دوستانه و آرام بشه تا راندمان کاری افزایش پیدا کنه

در دکوراسیون اداری باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم ؟

رنگ مبلمان ، رنگ دیوارها و کاغذ دیواری ، الهام گرفتن ازرنگ سازمانی ، استفاده از پارتیشن ، نور پردازی مناسب در فضا ها نکات مهمی هستند که باید در دکوراسیون اداری به آنها توجه کنیم

آیا تمام مراحل با نظارت شرکت دکوطرح انجام میشه ؟

بله ما از ابتدای طراحی تا تموم شدن اجرا با تیمی متخصص در خدمت شما سروران عزیز هستیم

روند تغییر دکوراسیون اداری چه مدت طول میکشه ؟

بستگی به سبک طراحی ، متراژ و فضا هایی داره که تغییرات در اون فضا لحاظ میشه که با توجه به این موارد مدت زمان طراحی و اجرا دستخوش تغییر قرار میگیره

 

گالری تصاویر دکوراسیون اداری

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۰ میانگین: ۴.۷]