شاهکار معماری خانه های سنتی

شاهکار معماری خانه های سنتی در ایران اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید ، کولرهای آبی و گازی ، پنکه ، فن کویل و چیلر هوای خنکی را برای ساختمان فراهم می کنند و از جهت دیگر، انواع مختلف یخچال و فریزر که محصولات غذایی و نوشیدنی ها را در شرایط خنک و مناسبی نگه داری می کنند ، آنچه ما را به این توانایی در فراهم ساختن امکانات سرمایشی در ساختمان رسانده است ، دانش تهویه مطبوع نام دارد.

شاهکار معماری خانه های سنتی در ایران

به طور مثال یکی از شاهکار معماری خانه های سنتی در ایران به حمام و باغ فین اشاره کرد که مثال زدنی است. اما علاوه بر این، خانه‌های تاریخی بسیاری در کاشان وجود دارد که زیبایی‌های این شهر را دوچندان کرده است

حیاط

در خانه های سنتی ایران حیاط نقش بسیار مهمی از نظر ایمنی ، امنیتی و راحتی اعضای ساکن را به عهده داشته است. در روزهای تابستان ، خانمهای خانه بیشتر وقت خود را در حیاط به سر می بردند و صبحها در حیاط صبحانه می خوردند و تا حوالی ساعت ۱۰که حیاط هنوز در سایه بود در آنجا به سر می بردند. پس از آن به زیرزمین بادگیردار می رفتند، ناهار می خوردند و استراحت می کردند و بعد حوالی ساعت ۱۶که حیاط دوباره سایه می شد دوباره به حیاط می آمدند بررسی ها نشان داده است وجود حیاط انرژی مورد نیاز برای خنکی ساختمان را کاهش می دهد زیرا وجود حوض و گل و گیاه باغچه هوای ورودی به اتاقها را خنک تر می کند و از طرف دیگر چون عمده زمان حضور ساکنان در حیاط می گذرد پس انرژی خنک سازی ساختمان درطول روز کاهش می یافت .

زیرزمین

در تابستان ها اگر چند متر پایین تر از سطح زمین را بررسی کنیم متوجه می شویم دما کمتر از سطح زمین است و در زمستان ها دما بیشتر از سطح زمین است می توان نشان داد در عمق پنج تا شش متری سطح زمین ، تغییرات دما در طول سال تقریبا ثابت و مقدار آن برابر متوسط دمای هوا در طول سال است.

در دکوطرح بخوانید :

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح خدمات خود را در ازگل، اقدسیه، الهیه، اوین، باغ فردوس، تجریش، دارآباد، درکه، دربند، زعفرانیه، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کامرانیه، محمودیه، ولنجک، نیاوران اختیاریه، پاسداران، دروس، دولت، دیباجی، جردن-ولیعصر، سیدخندان، ظفر، قلهک، ونک و میرداماد، سایر مناطق تهران ارائه می دهد.

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس گرفته و یا در صورت نیاز با شماره ی دفتر ۰۲۱۲۲۱۷۲۰۶۹ | ۰۲۱۲۲۱۷۲۰۶۸ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *