طراحی ویلا
10
آذر

طراحی ویلا

طراحی ویلا

هدف از طراحی ویلا مشخص کردن محدوده ای در فضاهای سرسبز و به دور از هیاهوی شهر می باشد.

برخی هم از این فضا به عنوان لوکیشن عکاسی استفاده می کنند و حتی با فکر بزرگ تر دنبال ساخت شهرک های ویلایی می باشد بنابراین باید مشخص کنیم که دنبال چه چیزی هستیم و مطابق با آن هدف آن را اجرایی کنیم.

برای همین موضوع باید سلیقه هدف میزان بودجه و محل ساخت را تحلیل کنیم که مهمترین آنها پیدا کردن یک سایت خوب است همیشه دردسر اصلی رسیدن به ویلا و مسیری است که اگر طولانی باشد افراد را خسته می کند.

 

نمای خانه و نمای ساختمان و طراحی داخلی منزل

 

طراحی ویلا

طراحی ویلا در سبک های مختلفی اجرا می شود در سبک مدرن  می‌توان با استفاده از فرورفتگی در پوسته ویلا به دو بعدی و سه بعدی تبدیل کرد که با این کار در سایه اندازی در نمای ایجاد می شود‌.

مخصوصاً در هنگام فرو رفتگی در نمای ساختمان ایجاد می‌شود بازشوها از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری میکند.

در خانه های مدرن تعادل ایستایی توازن و تناسب ترکیب رنگ های چشم نواز دیده می شود.

معمولا در این خانه‌ها پنجره های قدی بزرگ به سمت با وجود دارد که می‌توانند مرکزی را ایجاد کنند و به عنوان قلب خانه قرار بگیرد اتاق مهمان معمولاً در کنار آشپزخانه در طبقه همکف است و آشپزخانه باید با یک درب فضای حیاط راه پیدا کند برای یک طراحی مدرن امروزی استفاده از طرح ها و معماری دوبلکس و سقف های بلند از اولین پیشنهادهای مااست.

سبک طراحی ویلا های کلاسیک برخلاف ویلاهای مدرن دارای رنگ های خنثی می باشد که از لحاظ روانشناسی حس اعتماد ظرافت و رسمیت را به وجود می‌آورد رنگ‌هایی مانند شیری قهوه ای سفید مشکی طلایی و غیره از رنگ هایی هستند که در ویلاهای کلاسیک استفاده می شوند.

در اصول طراحی ویلا هایی به سبک کلاسیک عملکردهای لازم و نیازهای افراد مورد توجه قرار می گیرد و همچنین وجود موقعیتی برای اسکان افراد در باغ و ویلا باید وجود داشته باشد.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۷]