شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح - 16 min 8
۲۳
بهمن

نمای خانه

نگاهی بیندازید که چگونه طراحی نمای خانه های مدرن قابل توجه در صورت ترکیب با محوطه سازی مدرن می تواند حتی زیباتر شود.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی نمای آجر، نمای شیشه ای، نمای ساختمان دو طبقه

نمای خانه در QL House

نمای خانه
نمای خانه

QL House یک شاهکار معماری شیک و زیبا است که توسط معماران مشهور ، Visioarq از پرتغال طراحی شده است. این خانه در یک محله مسکونی کاملاً برگ و در آلگاروه واقع شده است و تجسم چگونگی استفاده از طراحی نمای منحصر به فرد است که علاوه بر زیبایی زیبایی یک خانه مدرن باعث ایجاد فضایی در فضای داخلی و فضای باز می شود.

معماران با ایجاد تعادل ظریف در فضاها ، همپوشانی زیبا و همچنین پویایی فضایی جذاب بین فضای داخلی و فضای باز را ایجاد کردند. و ادغام چشم انداز اطراف مناظر دیدنی و دیدنی برجسته و دسترسی انحصاری به مناطق نیمه خصوصی را ارائه می دهد. با محله پر از خور ، زمین های گلف ، خانه های زیبا و مسکونی و در معرض اقیانوس اطلس تحمیل کننده ، نمای درست از نقطه نظر مرده است.

این خانه جذاب و مدرن نمونه بارزی از این امر است که چگونه طراحی نمای جلو در صورت ترکیب با محوطه سازی مدرن ، می تواند یک رابطه خارق العاده بین فضای زندگی داخلی و فضای باز و همچنین کاربر و فضای ایجاد شده ایجاد کند. اگر به خوبی با هم ازدواج کنند ، دو شگفتی معماری مدرن می توانند خانه را در زیبایی چشم انداز اطراف غرق کنند ، تهویه بدون دردسر ، نور بهتر و مناظر خیره کننده را ارائه دهند.

طراحی نمای جلو با محوطه سازی مدرن پیشرفته شده است

نمای خانه

فقط در یک فاصله دور از اقیانوس هند ، مشرف به زمین های شگفت انگیز گلف ، و در میان خانه های مسکونی واقع شده است ، QL House به لطف معماران باهوش از Visioarq که وظیفه ایجاد پویایی فضایی بین دو فضا را دارند ، دارای منظره ای خارق العاده از نمای بیرونی و داخلی است. .

طراحی نمای جلوی خانه QL شامل یک ایوان متعادل در یک طرف و آلاچیق در طرف دیگر است. از طرف دیگر ، محوطه سازی مدرن ، یک ساختار باغ هسته ای اضافه می کند که مرز بین کل فضای داخلی و فضای باز ، از جمله استخر ، اتاق آفتاب و یک باغ را از بین می برد. جالب اینجاست که ورودی اصلی از طریق یک درب جذاب با دیوار سفید بتونی که فضاها را رسمی می کند ، است. در ادامه بخوانید: دیوار شیشه ای کشویی که برای اتصال قابل توجه داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

مصالح برای نمای جلو مدرن

وقتی صحبت از متریال های طراحی نمای جلو می شود ، مطمئناً طراحان یک کار انفجاری انجام داده اند. با درنظر گرفتن هوای گرم این قسمت از پرتغال ، آنها بتن سفید را برای دیوارها استفاده کردند تا فضاها را رسمی کنند و ردپای خانه های دیگر منطقه باشند. بیش از آن ، معماران از پوشش طبیعی چوب پنبه استفاده کردند ، “یک ماده سنتی پرتغالی [برای] بیان ارتباط بین فضا و زمین.” در ادامه بخوانید: بهترین ایده های طراحی خانه بیرونی

استفاده از کرکره و اسکلت فلزی موتوری در اتاق خواب ها نور را فیلتر کرده و با فضای داخلی و فضای اطراف آن ازدواج می کنند و سبک ، ظرافت و جذابیت مدرن بیشتری را به کل خانه می بخشند.

معمار ارشد می افزاید: “اتاق خواب ها در طبقه اول ، رو به منظره سبز اطراف قرار دارند و از تراس سقف اتاق نشیمن و آشپزخانه تابستانی بهره می برند تا در طبقه آخر مناطقی برای تفکر ایجاد کنند.”

خانه ای زیبا که توسط SAOTA طراحی شده است

دقیقاً نحوه استفاده از روکش های چوبی نمای را برای مدرن و با طراوت بودن خانه نشان می دهد. در این قسمت ، ما ایده ها و ویژگی های یک خانه را که نه تنها برای راحتی مهمانان ساخته شده و در نهایت برای ایجاد احساس صمیمیت و دنجی برای ساکنان اصلی آن ، به لطف نمای چوبی طراحی شده حرفه ای ، برجسته می کنیم.

امروزه تعداد کمی از خانه های مدرن وجود دارند که از الوار به شکل خام خود برای ایجاد نمای خانه مدرن زیبا و کاربردی استفاده کنند. مفهومی که به طور خلاقانه ای چوب ، شیشه و فلز را به طور پیچیده ای برای ساخت یک خانه مدرن مدرن ترکیب می کند ، باید یک ایده استقبال کننده باشد زیرا به نظر می رسد ایده خانه مدرن را به چیزی زیبا و دلربا تبدیل می کند.

طراحی خانه مدرن با نمای چوبی

این سازه مدرن که از لبه یک ساحل برخاسته است ، دارای نمای شگفت انگیز داخلی و خارجی است. خلفی و قدامی دو ظاهر کاملا پویا را نشان می دهد این پویایی در دیدگاه ها عمدتاً به دلیل هوشمندی معماران و طراحان است که مرتب می شوند صاحبان و بازدیدکنندگان خود را با چیزی کاملاً عالی و متناسب با محیط اطراف خیره کنند.

هنگامی که مشتریان در ابتدا به SAOTA مراجعه می کردند و درخواست یک خانه خانوادگی مناسب برای سایت می کردند ، بدیهی است که با وضعیتی روبرو شده بودند که برای اداره آنها به دستان متخصص احتیاج داشت. فیلیپ فوشه ، مدیر و مدیر پروژه ، گفت: “آنها خانه ای آرام و در عین حال زیبا می خواستند که در هنگام پذیرایی از بسیاری از مهمانان راحت باشد در حالی که وقتی فقط یک یا دو نفر از آنها در خانه احساس صمیمیت و دنج کنید.”

از دیگر عواملی که سازمان مفهومی ساختمان را پیش می برد نماها ، نور خورشید ، جهت باد غالب و پارامترهای منطقه بندی بودند. مجری پروژه برای بیان بیشتر پیچیدگی اما جالب توجه سایت مورد نیاز برای کار ، گفت: “این سایت در جنوب جزیره Beacon در خلیج پلتنبرگ واقع شده است. این سایت به سمت پایین ساحل پایین می آید و مناظر بدون وقفه ای از اقیانوس هند ، رابرگ به جنوب شرقی و کوههای Outeniqua در فاصله شمال دارد. طرح های کانتور اصلی نشان می داد که این سایت در اصل یک تپه شنی با تپه بالاتر نسبت به قسمت جنوبی سایت بوده است. ”

 

طراحی شگفت انگیز نمای خانه ی جنگلی

این خانه جنگلی مدرن و باورنکردنی نه تنها برای تهیه سرپناه بلکه برای اجازه دادن به طبیعت اطراف از بیرون به فضای داخلی و ایجاد فضای آرام و آرام خانه در اطراف خانه و فضای داخلی طراحی شده است. نگاهی بیندازید که چگونه!

ویلا ژوکوکا که در میان درختان غول پیکر قرار گرفته است ، یکی از جدیدترین خانه های مدرنی است که از صفحه طراحی معمار مستقر در مسکو ، الکساندرا فدورووا بیرون آمد. این خانه جنگلی مدرن که توسط دفتر قابل شناسایی و برنده جایزه بی انتها مشخص می شود ، ارتباط کم ارزش محیط زندگی با طبیعت را جشن می گیرد.

در حالی که جامعه شهرها را برای تأمین هر آنچه که برای زندگی مدرن مورد نیاز است بنا کرده است ، محیط زیست سالم و جنگلی دارای مزایای خاص خود است ، مواردی که حتی ممکن است برای سبک زندگی پر استرس قرن بیست و یکم مفیدتر باشند. در ماههای گرم تابستان نه تنها مناطق زندگی راحت ترند ، بلکه در اطراف درختان نیز خانه های جنگل از حریم خصوصی بیشتری برخوردار هستند. علاوه بر این ، چهره پویا و همیشه در حال تغییر طبیعت در طول فصول نقطه کانونی عالی برای فضای داخلی ، به ویژه فضای مدرن است که با شیشه های وسیع و به عنوان دیوارهای خارجی مشخص می شود.

ویلا ژوکوکا با درها و پنجره های بزرگ شیشه ای کشویی که به داخل باغ و جنگل باز می شوند ، این مسئله را کاملاً نشان می دهد. علاوه بر این ، فضای زندگی فراوانی که در فضای باز در اطراف این خانه در جنگل وجود دارد اساساً جنگل را به اتاق نشیمن دوم تبدیل می کند و به ساکنان اجازه می دهد تا به خانه ای واقعاً آرام و آرام تبدیل شوند. در همان زمان ، داخل اتاق ناهار خوری خیره کننده با ارتفاع دو برابر و پنجره هایی با ارتفاع کامل که برای ایجاد حس وسعت و ایجاد گفتگو با جنگل طراحی شده است. چه چیزی بیشتر ، طرح کف مفهوم باز و طرح رنگی مینیمالیستی ظریف ، فضای داخلی را روشن و هوا می کند.

استفاده هوشمندانه از املاک جنگل

در یک ملک مربع شکل ، ۳ غرفه این خانه جنگلی با دقت قرار گرفته است تا از حرکت خورشید و سایه درخت در طول روز استفاده کنید. بزرگترین غرفه یک منطقه مسکونی ۲ طبقه است که در قسمت جلوی ملک واقع شده است. غرفه دوم ، با فاصله کمی از خانه و در عین حال از نظر جسمی متصل به آن ، گاراژ را میزبانی می کند. م connectionلفه اتصال که از بتن مسلح ساخته شده است ، علاوه بر جذابیت بصری در نما ، مسیر دسترسی به ورودی اصلی را می پوشاند و در هنگام هوای بد آن را پناه می دهد. مسیر نیز شب روشن می شود. در عقب ، به دنبال محور توسعه طولی ، کوچکترین ۳ حجم ، استخر شنای سرپوشیده را در خود جای داده است. منطقه مسکونی از طریق راهرو دیواری شیشه ای زیبایی که مشرف به حیاط مرکزی است ، با استخر شنای سرپوشیده در ارتباط است.

نمای مدرن خانه جنگلی به جنگل اطراف تغییر یافته است

نمای جلوی این خانه جنگلی زیبا ، علاوه بر ورودی اصلی ، فاقد روزنه ای است که باعث ایجاد حریم خصوصی از خیابان می شود. برای اینکه جلوه ای مدرن به آن ببخشد ، خطوط بیرونی با خطوط مستقیم تیز تعریف می شود. علاوه بر این ، دیوارهای طبقه همکف دارای زنگ های قهوه ای تیره خاکی هستند و خانه را با جنگل هماهنگ می کنند. احساس مدرن در طبقه فوقانی با رنگ سفید متضاد و تمیز مورد تأکید قرار گرفته است. نما همچنین استفاده گسترده از شیشه را به منظور انتقال هرچه بیشتر نور روز به داخل نشان می دهد. علاوه بر این ، تقریباً از هر اتاق در خانه امکان دید بیشتر مناظر جنگلی را فراهم می کند. دیوارهای شیشه ای قابل استفاده همچنین از تهویه مناسب خانه در ماه های گرم اطمینان حاصل می کنند.

 

فضای زندگی در فضای باز – یک اتاق نشیمن در طبیعت

دیوارهای شیشه ای قابل استفاده به ویژه در طبقه همکف نقش مهمی دارند که از آنها برای پیوند داخلی با تراس و حیاط مرکزی استفاده می شود. در مکانی مانند این جای تأسف خواهد بود که از هر فرصتی برای ایجاد فضای زندگی در فضای باز استفاده نکنید ، به همین دلیل این خانه جنگلی شگفت انگیز از بالکن ها و تراس های قابل توجهی بهره می برد. برای به حداکثر رساندن استفاده از آنها ، معماران با استفاده از بالکن بالا تراس اصلی را پوشانده اند تا فضای داخلی را از آفتاب مستقیم در طول روزهای تابستان سایه بزنند. برای اتصال تمام غرفه ها و محل زندگی در فضای باز ، مسیرها از حیاط مرکزی پخش می شوند.

مزایای متعدد رنگ سفید در فضای داخلی

پالت رنگی خاکی مدرن از قسمت خارجی به داخل ادامه می یابد. از رنگ سفید غالب در سراسر خانه برای انعکاس نور روز و روشن ساختن فضای داخلی و همچنین ایجاد احساس مدرن و پیشرفته استفاده می شود. فقط فضای جادویی ایجاد شده در ماه های زمستان را تصور کنید که به دلیل استفاده زیاد از دیوارهای شیشه ای از کف تا سقف ، رنگ داخلی فضای داخلی با مناظر جنگلی برفی در خارج ادغام می شود. محو شدن مرز بین داخل و خارج باید یکی از ویژگی های بسیار خوب خانه های مدرن باشد و این خانه جنگلی باور نکردنی دقیقاً نحوه انجام آن را رونمایی می کند. با این حال ، برای احترام به پالت رنگی خاکی که در نمای خارجی دیده می شود و نیاز به چند نقطه کانونی ، برخی از عناصر داخلی با رنگ متضاد قهوه ای تیره برجسته می شوند.

 

پلان مفهومی باز و اتاق ناهار خوری مجلل با ارتفاع دوتایی

علاوه بر رنگ سفید غالب فضای داخلی ، معماران برای اینکه نور روز حتی به دورترین قسمت این خانه جنگلی برسد ، نقشه کف باز را اجرا کردند. در طبقه همکف ، مکان های عمومی مانند اتاق ناهار خوری با ارتفاع دو برابر ، اتاق نشیمن و آشپزخانه در یک فضای مداوم ترکیب شده اند. مهمترین عنصر این منطقه شومینه دو طرفه مدرن است که در داخل دیوار ساخته شده است و اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری را از نظر بصری جدا می کند. شومینه با ابتکاری کاملاً مناسب برای سرویس دهی همزمان هر دو اتاق طراحی شده است.

لوسترهای مینیمالیستی آویزان از سقف دو ارتفاع و همچنین هنر انتزاعی برای بهبود طراحی مدرن در اتاق ناهار خوری استفاده می شود. طبقه دوم خانه های خصوصی مانند اتاق خواب ، حمام و دفتر خانه را در خود جای داده است. راه پله مینیمالیستی ، با استفاده از همان پالت رنگی ، مکانهای عمومی در طبقه بالا و قسمتهای خصوصی طبقه پایین را بهم پیوند می دهد. حمام ، به عنوان خصوصی ترین منطقه خانه ، دارای پالت تیره با سنگ مرمر سیاه مشخص است تا ضمن ایجاد تضاد با بقیه خانه ، ظاهری لوکس و ظریف به خود اختصاص دهد.

 

پیشنهاد نویسنده: نمای ساختمان دو طبقه، مواد مهم برای دکوراسیون فضای باز

 

پروژه های مرتبط با نمای خانه که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با نمای خانه

نمای خانه چه بیان کننده چه مساله ای است ؟

نمای خانه بیان کننده معماری آن خانه هستش و به خاطر همین در معماری نمای خانه از اهمیت بالایی برخورداره

در نمای خانه از چه مصالحی استفاده میشه ؟

در نمای خانه از مصالح همچون فلز، سنگ، آجر، کامپوزیت، بتن و چوب استفاده میشه که هر کدوم مزایای خاص خودشونو دارن

چه عاملی در طراحی نمای خانه دخیل است ؟

ابعاد ساختمان ، سبک طراحی و مقدار بودجه ای که کارفرما برای طراحی و اجرا در نظر گرفته

آیا برای بازسازی نمای خانه باید از شهرداری تاییدیه بگیریم ؟

بله باید قبل ازاینکه بخواین بازسازیو شروع کنین از شهرداری تاییدیه بگیرین و عملیات هایی که قراره بر روی نما انجام بدینو اعلام کنین

برای کاهش هزینه در طراحی نما چیکار کنیم؟

میتونید از نمای ترکیبی استفاده کنید ولی باید توجه داشته باشید که تناسب در متریال های به کار رفته در این نوع نما بسیار مهمه و باید به اون توجه داشته باشید

 

گالری تصاویر نمای خانه

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۹ میانگین: ۵]