0 تا 100 راهکارهای بازسازی در تهرانپارس
15
آبان

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در تهرانپارس

راهنمای کامل ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در تهرانپارس

وقتی برای بازسازی خانه برنامه ریزی‌ می‌کنید یعنی در حال ورود به مسیری هستید که قرار است با انجام یک سری از کارها، خانه خود را زیباتر و دلنشین تر تغییر دهید. با این کار قطعاً احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. طرح نوسازی خانه و بازسازی را می‌توانید در ذهن خود داشته باشید اما برای بهتر اجرا شدن پروژه از صفر تا صد، بهتر است با کارشناسان با تجربه در این حوزه مشورت کنید. به طور کلی اگر برای پروژه بازسازی خانه، یک معمار استخدام‌ می‌کنید، او برای شما برنامه ریزی خواهد کرد. از دیدگاه دیگر شاید شما بخواهید که بخشی از قسمت‌‌های داخل خانه را خودتان شخصاً نوسازی و بازسازی کنید؛ به این ترتیب تمام مسئولیت‌‌ها متوجه شخص شما خواهد بود.

از هر کدام از روش‌های فوق که اقدام کنید، بازسازی و نوسازی خانه، اقدامی است که به هزینه و انرژی زیادی نیاز دارد. شاید جزو آن دسته از افرادی هستید که ترجیح‌ می‌دهید با قیمت مقرون به صرفه، بازسازی خانه را انجام دهید و از پروژه تمام شده لذت ببرید؛ بنابراین این سوال در ذهن شما مطرح‌ می‌شود که چگونه‌ می‌توانم با مدیریت بهتر بودجه، خانه را بازسازی کنم؟ چه مفاهیم کلیدی وجود دارد که با رعایت آنها هزینه‌‌های من بیشتر کاهش پیدا‌ می‌کند؟

 

اگر به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در تهرانپارس هستید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

برنامه ریزی دقیق و مشورت با معمار یا پیمانکار

اولین نکته که به عنوان گام اول در بازسازی خانه باید مورد نظر داشته باشید، برنامه ریزی دقیق است. برنامه ریزی، کلید موفقیت بازسازی ساختمان محسوب‌‌ می‌شود. اگر به فکر نوسازی و بازسازی هستید باید هم روی کلیات و هم روی جزئیات پروژه تمرکز کنید. همین استراتژی را برای پروژه آپارتمان یا خانه ویلایی خود‌‌ می‌توانید اجرا کنید. اگر چه بازسازی شامل قسمت‌‌‌های مختلف داخل ساختمان یا نمای بیرونی می‌شود اما این قانون به عنوان اصل کلی قابل اجرا است.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در تهرانپارس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

فراموش نکنید که مدیریت بهتر عملیات بازسازی خانه فقط با حضور معمار یا پیمانکاری که در این حوزه تجربه دارد میسر خواهد شد. برنامه بازسازی را با یک معمار مطرح کنید تا بتوانند نیازهای خانه شما را ارزیابی کند و سپس بر اساس آن بازسازی را انجام دهد.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در تهرانپارس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

هدف نهایی بازسازی خانه را شخص شما مشخص‌‌ می‌کنید، بنابراین به خوبی درباره بازسازی آشپزخانه، بازسازی سرویس‌‌‌های بهداشتی و حمام، بازسازی اتاق نشیمن و پذیرایی یا بازسازی اتاق خواب فکر کنید. پس از اینکه اهداف خود را از بازسازی خانه مشخص کردید،‌‌ می‌توانید نکات بعدی را ملاحظه کنید.

 

بودجه بندی مناسب و ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در تهرانپارس

دومین قدم در بازسازی خانه، بودجه بندی مناسب است. از آنجایی که شما تصمیم گرفته اید بازسازی را با روش‌‌‌های مقرون به صرفه و اقتصادی انجام دهید، در مورد کل پروژه، تعیین سقف هزینه‌‌‌ها اهمیت پیدا‌‌ می‌کند.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در تهرانپارس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

بهتر است در این مرحله، حداقل و حداکثر بودجه‌‌‌‌ای که‌‌ می‌توانید به بازسازی خانه اختصاص دهید را مشخص کنید؛ چرا که این هزینه‌‌‌ها برروی انتخاب شما و اولویت بندی بازسازی بخش‌‌‌های مختلف خانه تاثیر گذار است. پس از پایان این مرحله‌‌ می‌توانید کارهای دیگر را دنبال کنید.

 

تحقیق در بازار و ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در تهرانپارس

نکته سوم را شاید بتوان مهمترین قسمت پروژه بازسازی خانه معرفی کرد. شما اکنون هدف خود را از بازسازی مشخص کردید و بودجه اختصاصی به این کار را نیز معین نموده اید. اکنون زمان آن است که به تحقیق بپردازید. برای تحقیق کردن، ذهن خود را به آنچه که تمایل دارید در خانه اجرا شود متمرکز کنید. به این فکر کنید که چه رنگ‌‌‌هایی باید در داخل خانه اجرا شود یا اینکه چه تزییناتی نیاز دارید.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در تهرانپارس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

همچنین درباره تعویض مبلمان یا خرید مبلمان جدید یا دست دوم فکر کنید. در فروشگاه‌‌‌های اینترنتی به دنبال قیمت ‌لوازم یا وسایل خانه باشید. قیمت‌‌‌ها را با هم مقایسه کنید تا بتوانید یک انتخاب مقرون به صرفه داشته باشید. حتی برای خرید سیستم‌‌‌های تهویه یا روشنایی شاید نیاز باشد که چندین فروشنده را باهم مقایسه کنید. در عملیات بازسازی خانه، درباره‌ بهترین رنگ برای دیوارها یا کفپوش ها، مبلمان، پرده‌ها، درب و پنجره‌‌‌ها و… تحقیق کنید.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در تهرانپارس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

اگر به سبک مدرن برای دکوراسیون داخلی علاقه دارید، باید به سمت رنگ‌‌‌های روشن و خنثی بروید. دکوراسیون به سبک کلاسیک طراحی خاص خود را دارد. هر قسمتی از خانه را که‌‌ می‌خواهید بازسازی کنید، درباره اجزای همان قسمت تحقیق کنید. به این ترتیب هم وقت خود را مدیریت کرده اید هم‌‌ می‌توانید متناسب با بودجه خود، بازسازی خانه را اجرا کنید.

 

اولویت بندی داشته باشید

چهارمین و آخرین نکته برای برنامه‌ریزی در بازسازی خانه این است که برای پروژه خود اولویت بندی داشته باشید. به طور کلی، اولویت برای نوسازی و بازسازی یک خانه به این صورت مورد توجه قرار‌‌ می‌گیرد:

  • بازسازی آشپزخانه: در بازسازی خانه، قسمت آشپزخانه از هر قسمت دیگری مهم‌تر است. آشپزخانه محیطی است که در آن غذا تهیه‌‌ می‌شود، بنابراین باید از هر نظر تمیز و دلنشین باشد. با بودجه کم‌‌ می‌توانید کابینت‌‌‌ها را تعویض کنید یا وسایل جدید بخرید. ظرفیت و اندازه آشپزخانه شما تعیین می‌کند که چه تغییراتی را برای بازسازی باید اجرا کنید. رنگ آمیزی کابینت‌‌‌ها می‌تواند یک اقدام کم هزینه باشد. اگر کابینت‌‌‌های شما نیاز به تعویض کامل دارند از مدل‌های ارزانتر در بازار استفاده کنید. نورپردازی آشپزخانه هم بسیار مهم است که در بازسازی آشپزخانه همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد. آشپزخانه باید دارای پنجره باشد تا نور کافی را به درون هدایت کند.
  • بازسازی سرویس بهداشتی و حمام: بازسازی سرویس بهداشتی و حمام از هر نظر اهمیت دارد. این قسمت را‌‌ می‌توانید با تعویض کاشی‌‌‌های دیوار و کفپوش‌‌‌ها و تعویض شیرآلات انجام دهید. تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام با قیمت مناسب در بازار وجود دارند. با یک برنامه‌ریزی دقیق این قسمت را هم به بهترین شکل بازسازی خواهید کرد.
  • بازسازی سالن نشیمن و پذیرایی: برای بازسازی اتاق نشیمن و پذیرایی بهتر است برای مقرون به صرفه بودن پروژه، در درجه اول به تعویض کفپوش‌‌‌ها فکر کنید. اگر بودجه اضافی داشتید به تغییرات کاغذ دیواری، پرده‌‌‌ها یا مبلمان بپردازید. یک اصل مهم در بازسازی خانه وجود دارد و آن هم این است که اگر نیاز ندارید اتاق‌های کوچکتر را تغییر دهید، هزینه این قسمت را برای بخش‌های دیگر خرج کنید؛ در غیر این صورت‌‌ می‌توانید هزینه اندکی را برای بازسازی اتاق‌‌‌های دیگر در ساختمان اختصاص دهید.
  • بازسازی اتاق خواب: بازسازی اتاق خواب می‌تواند شامل بازسازی کف و دیوارها، تعویض تخت خواب یا مبلمان و حتی ساخت یک مینی سوییت در اتاق باشد؛ به شرطی که ظرفیت اتاق به اندازه کافی برای این کار مناسب باشد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]