ضد عفونی کردن مشاعات در زمان کرونا
28
مرداد

ضد عفونی کردن مشاعات در زمان کرونا

ضد عفونی کردن مشاعات در زمان کرونا

بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی مانند سر ما خوردگی، آنفولانزا و کرونا که در حال حاضر ذهن بسیاری از مردم را مشغول کرده و زندگی مردم را با مشکل مواجه کرده است، انجام اقدامات پیشگیرانه می باشد که این اقدامات پیشگیرانه می تواند یا به صورت شخصی ویا مربوط به داخل خانه و اعضای خانواده می باشد.

این موضوع برای کسانی که در آپارتمانها و مجتمع های مسکونی ساکن می باشند تا حدی متفاوت می باشد.

بسیاری از ویروس ها از جمله ویروس کرونا میتواند برای مدت زمان مختلفی بر روی سطوح زنده بماند که پزشکان اعداد مختفی بین هفت تا نه روز را مطرح کرده اند که در این صورت این ویروس با ماندگاری که بر روی سطوح دارد می تواند از طریق مشاعات آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی و یا اداری به افراد سالم منتقل شود.

 

طراحی داخلی ساختمان و طراحی داخلی منزل

 

پیشنهاد نویسنده : دکوراسیون خانه در زمان کرونا

ضد عفونی کردن مشاعات در زمان کرونا

به همین لحاظ باید هر چند وقت یکبار مشاعات ضد عفونی گردد ، اما این که ضد عفونی کردن مشاعات باید هر چند وقت یکبار و توسط چه کسانی که خود ناقل ویروس کرونا نباشند، ضد عفونی شود همه مواردی هستند که باید به آنها بسیار توجه کرد.

مشاعات شامل قسمتهایی از یک ساختمان است که میان افراد ساکن در آن ساختمان مشترک می باشد که از جمله این مشاعات می توان به آسانسور، راه پله ، نرده ها ،کلید و پریز های موجود در مشاعات ، درب ورودی ساختمان و واحد ها اشاره کرد.

کف مشاعات شامل قسمتی است که زیاد لزومی به ضد عفونی کردن ندارد زیرا ویروس کرونا بیشتر از طریق لمس دست به بدن منتقل می شود و می توان ضد عفونی کف مشاعات را در تمیز کاری ماهیانه آپارتمان انجام داد.

به طور کلی نمی توان برای ضد عفونی کردن مشاعات بازه زمانی را مشخص کرد زیرا این بازه زمانی بستگی به شدت شیوع بیماری و مریض شدن یکی از افراد ساکن در آپارتمان دارد

در هر صورت در ابتدای شیوع بیماری و در زمان شدت بیماری بهتر است که ضد عفونی هر روز انجام گیرد.

موضوع ضد عفونی کردن مشاعات ساختمان از جمله تصمیماتی است که باید بین ساکنین و مدیر مجتمع گرفته شود و این قضیه بین افراد ساکن در آپارتمان حل و فصل شود به عنوان مثال اگر تعداد وا حد ها کم است و در هر طبقه یک واحد می باشد بهتر است که هر روز یک واحد این وظیفه را انجام دهد و یا در آپارتمان هایی که در هر طبقه سه واحد میباشد بهتر است که هر طبقه مشاعات مربوط به طبه خود را انجام دهد.

در مورد مجتمع های بزرگ این مسئولیت و تصمصم گیری بر عهده هیئت مدیره می باشد.

در مورد ضد عفونی مشاعات ساختمان و تجهیزاتی که در آن واقع شده است باید دقت داشت از مواد ضد عفونی استفاده شود که توانایی کشتن ویروس کرونر را داشته باشند و این نوع مایعات یه صورت اسپری باشد که در مصرف آن نیز صرفه جویی انجام شود و در صورت نداشتن بهتر است از الکل هفتاد درصد استفاده شود.

مورد بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که این مواد ضد عفونی کننده با هر ترکیبی که باشند جز موادی هستند که از سمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و باید دور از دسترس اطفال قرار گیرند و از طرف دیگر بعد از اینکه سطوح با این مواد ضد عفونی شد با دستمال مرطوب و با آب تمیز شوند تا در صورت تماس دست با این سطوح مواد سمی از طریق پوست وارد بدن نشوند.

مدیریت ساختمان به عنوان فرد مسئول باید در حین اجرای صحیح و نوبت تعیین شده برای سایر واحدها و تشویق دیگر افراد به ضد عفونی کردن طبق برنامه نظارت دقیق و صحیح داشته باشد.

ساکنین ساختمان و آپارتمان برای حفظ سلامت اطرافیان ومحیط زندگی خود وظیفه دارند که این مسئو لیت را با دقت تمام انجام دهند و با یکدیگر همکاری منظم داشته باشند.

 

راه کار های ضد عفونی کردن مشاعات:

  • نصب و قرار دادن دستمال کاغذی در داخل آسانسور
  • گذاشتن و قرار دادن سطل آشغال درب دار در داخل آسانسور
  • قرار دادن ژل ضد عفونی کننده در ابتدای ورودی مشاعات و در داخل آسانسور
  • قرار دادن مایع ضد عفونی کننده در هر طبقه به منظور ضد عفونی کردن مشاعات

 

رعایت این دستور عمل ها و نکات ایمنی در این شرایط سخت و انجام اقدامات پیشگیرانه بهترین راه حل برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس می باشد و در نهایت اجرا و رعایت همه این اقدامات وظیفه تک تک افراد ساکن در ساختمان می باشد تا این شرایط سخت را با بهترین عملکرد پشت سر بگذاریم.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۴.۸]