نکات بهداشتی منزل در کرونا
28
مرداد

رعایت نکات بهداشتی در زمان کرونا

رعایت نکات بهداشتی در زمان کرونا

کرونا یا کووید ۱۹ ویروسی بسیار خطرناک و واگیردار می باشد و دلهره بسیار زیادی در جوامع بین المللی ایجاد کرده است و زندگی روز مره مردم را مختل کرده اما با این حال همه ما بر این باوریم که بهترین راه حل مقابله با این ویروس کشنده پیشگیری از ابتلا با آن است که این پیشگیری باید از محل  اجتماعات کوچک که یکی از آنها خانه و محل سکونت است شروع شود.

درست است که در بیرون از خانه زدن ماسک، ضد عفونی کردن دست با استفاده از ژل و دوری از اجتماع در اماکن عمومی راه کار مهم و اساسی می باشد اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که نکات بهداشتی و پاکسازی سطوح منزل مسکونی و ضد عفونی کردن مشاعات ساختمان در برابر ویروس کرونا یا کووید ۱۹ از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

 

طراحی داخلی ساختمان و طراحی داخلی منزل

 

پیشنهاد نویسنده : تاثیر فاصله گذاری اجتماعی در دوران کرونا چیست؟

رعایت نکات بهداشتی منزل در زمان کرونا

از راه کار های موثر برای جلو گیری از گسترش این ویروس مرگبار شستن دستها به محض ورود به خانه می باشد.

بهترین روش شستن دست ها این است که حد اقل بیست ثانیه با صابون و آب گرم کف دست ها، بین انگشتان، زیر ناخن ها، پشت دست ، مچ دست به خوبی انجام شود و این اولین گام در جلو گیری از شیوع ویروس کرونا می باشد.

ویروس کرونا می تواند ساعت ها و یا حتی روزها روی سطوح مختلف زنده بماند و اگر در طول روز زمان زیادی را بیرون از خانه هستید و از وسائل نقلیه عمومی استفاده می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که که مرتباً گوشی همراه خود را با دستمال مرطوب ضد ویروس پاک کنید.

در طول ساعاتی که از ماسک استفاده می کنید از لمس کردن طورت خود به ویژه دست زدن مرتب به ماسک اجتناب کنید و سعی کنید عادت های قدیمی خود مانند خاراندن نوک بینی و یا جویدن ناخن ویا قرار دارد دست زیر چانه را کنار بگذارید و مراقب سلامتی خود و اطرافیانتان باشید.

از دیگر کانون های اصلی شیوع ویروس کرونا در منزل مسکونی دستگیره های درب ها می باشد به این دلیل که در موقع ورود به خانه دستهای آلوده خود را بر روی دستگیره ها قرار می دهید ، بهترین راه این است که یک بسته دستمال مرطوب ضد ویروس کنار در بگذارید و مرتباً آن را تمیز کنید.

معمولاً در خانه های مدرن تهویه مطبوع وجود دارد که از ورود باکتری ، گرد و غبار و آلودگی به داخل محل سکونت جلوگیری می کند ، این دستگاه ها ممکن است به صورت کامل از ورود ویروس به داخل جلوگیری نکند که در این حالت بهتر است ، فیلترهای ماورا بنفش به این سیستم ها اضافه شود تا از ورود ویروس به داخل محل سکونت جلوگیری کند.

با تمیز کردن به وسیله محلول سفید کننده خانه خود را ضد عفونی کنید و با پاک کردن سطوح مختلف به ویژه سطوحی که در معرض تماس مستقیم دست می باشند می توانید گسترش ویروس کرونا را تا حد زیادی کاهش دهید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که مواد سفید کننده را به طور کامل رقیق کنید تا باعث تغییر رنگ در عناصر نشود و بعد از ضدعفونی کردن به وسیله دستمال مرطوب و آب مجدداً سطوح را پاک نمایید.

طبق تحقیقاتی که انجام شده است مشخص شده که ویروس کرونا از طریق مدفوع و لوله های ساختمانی قابل گسترش می باشد.

تمامی سطوح سرویس های بهداشتی را مرتباً ضد عفونی کنید و به محظ ورود و خروج از سرویس بهداشتی دستهای خود را به طور کامل تمیز کنید.

از دیگر مکانها در فضاد داخلی خانه که می تواند کانون شیوع ویروس کرونا باشد آشپزخانه می باشد بنابر این باید تمامی ظروف ، درب یخچال ، ماشین ظرف شویی ، و… مرتباً ضد عفونی و تمیز شود و نکات بهداشتی در این مکان به طور کامل رعایت شود.

مرتباً لباسهای خود را بشورید و وقتی از بیرون به داخل خانه می آیید مکان مشخصی برای در آوردن لباسها در نظر بگیرید و بعد از در آوردن لباسها سریعاً به شستن لباسها و ضد عفونی کردن کفش ها اقدام کنید و حتماً به محض ورود به خانه کفش های خود را در داخل جاکفشی قرار دهید و محل قرار دادن کفش ها را تمیز کنید.

از معاشرت و دعوت کردن مهمان خودداری کنید زیرا خانه امن ترین محل برای سکونت است و بهاین جهت در عاری نگه داشتن منزل خود از این ویروس دقت داشته باشید تا از خود و کسانی که برای شما مهم هستند در برابر این ویروس مرگبار مراقبت کنید.

با توجه به ماندگاری این ویروس لازم است که در درجه اول نکات بهداشتی فردی و در درجه بعد نکات بهداشتی و پاکسازی سطوح منزل را رعایت کنید و این موارد را جدی بگیرید زیرا این ویروس از آنچه که فکر می کنید خطرناک تر است.

 

پروژه های مرتبط با رعایت نکات بهداشتی در کرونا که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۴]