رنگ در طراحی داخلی: قسمت 2
05
اردیبهشت

رنگ در طراحی داخلی: قسمت ۲

رنگ در طراحی داخلی | طراحی خانه

رنگ

رنگ در طراحی داخلی | تینت رنگی روشن تر از مقدار طبیعی رنگ های خالص موجود در چرخ رنگ است که از اختلاط رنگی خالص رنگی (با ارزش طبیعی) با سفید ، خاکستری روشن یا رنگ دیگری روشن تر از رنگ اصلی تولید می شود. چرخ رنگی (سمت چپ) با ایجاد ۵۰٪ سفید رنگ ، رنگ هایی با ارزش عادی را نشان می دهد تا از این رنگ ها رنگ آمیزی شود.

اگر از مهارت استفاده نشود ، اتاقی متشکل از رنگهای روشن می تواند سرد و بالینی به نظر برسد. کنتراست های نور و تاریکی می توانند به اتاق علاقه نشان دهند و مقادیر متوسط ​​برای جلوگیری از سختی ، انتقال ایجاد می کنند.

سایه ها | رنگ در طراحی داخلی

طراحی خانه؛ سایه یک رنگ تیره تر از مقدار طبیعی رنگ های خالص موجود در چرخ رنگ است که با ترکیب رنگ رنگی خالص (با مقدار طبیعی) با رنگ سیاه ، خاکستری تیره یا رنگ دیگری تیره تر از رنگ اصلی تولید می شود. چرخ رنگ (سمت چپ) با ایجاد ۵۰٪ سیاه رنگ ، سایه هایی با ارزش طبیعی را نشان می دهد تا سایه هایی از این رنگ ها ایجاد شود.

اگر با مهارت اداره نشود ، اتاقی متشکل از رنگهای تیره می تواند تاریک و لکه دار به نظر برسد. همانند رنگ ها ، تضاد مقدار و استفاده ماهرانه از انتقال ارزش می تواند یک طرح تاریک را ارتقا بخشد.

شدت

اصطلاحات شدت ، اشباع و رنگ به خلوص نسبی ، شادابی یا اشباع رنگ اشاره دارد ، در تضاد با خاکستری ، تیرگی یا خنثی بودن آن رنگ. یک رنگ با شدت کامل در مقدار طبیعی رنگ است ، که به عنوان شدت بالا یا قوی توصیف می شود. یک رنگ شدید را می توان با افزودن رنگی که از آن در طیف دور است ، کدر یا اشباع کرد و باعث خلوص و شدت کمتری می شود.

برای افزایش شدت یک رنگ ، بیشتر رنگ غالب (در مقدار نرمال) اضافه می شود. برای افزایش ظاهری شدت یک رنگ ، می توان شی را با نور شدید همان رنگ روشن کرد یا در تضاد با رنگ مکمل آن (یا یک رنگ طوسی از همان رنگ یا یک رنگ خنثی) پرتاب کرد.

مناطق بزرگ با رنگ شدید می تواند طاقت فرسا باشد. شدت واقعی یک رنگ با افزودن رنگ خاکستری یا مکمل آن (واقع در مقابل چرخ رنگ) کاهش می یابد. شدت آشکار یک رنگ با روشن شدن آن با نور کم نور ، یا نور پراکنده بیشتر ، یا نور یک رنگ مکمل کاهش می یابد. یا با قرار دادن آن در مجاورت یک رنگ شدیدتر یا یک رنگ مشابه.

تن رنگ ها

رنگ در طراحی داخلی | تن اغلب برای نشان دادن شدت استفاده می شود. لحن اصطلاحی کلی برای یک رنگ خنثی شده ، خاکستری یا ملایم است. یک لحن با افزودن هر دو رنگ سفید و سیاه ایجاد می شود که خاکستری است. تن ها می توانند نسبت به رنگ اصلی تیره یا سبک باشند. آنها پیچیده تر و ظریف تر از سایه ها و سایه ها هستند. رنگ درخشان گاهی اوقات به عنوان “نگین های نگین” توصیف می شود ، در حالی که رنگ های خاکستری به عنوان “تن های خاموش” توصیف می شود.

رنگ در طراحی داخلی | خنثی

رنگ در طراحی داخلی | رنگ های خنثی برای طرح های تزئینی محبوب هستند. خنثی های واقعی سیاه ، سفید و خاکستری هستند (اصطلاحاً آکروماتیک ، به معنی بدون رنگ) ، اما فرهنگ لغت طراحی خانه معنای گسترده تری دارد و شامل رنگ های اشباع و کمتر روشن ، به ویژه رنگ های طبیعی و خاکی است (حتی اگر در واقع رنگ های خنثی رنگی ندارند از خنثی های خالص). یک رنگ با افزودن خاکستری یا قهوه ای خنثی می شود.

 

ترکیبی از رنگ ها طبیعی است که روابط ارزش عادی حفظ شود ، به ویژه هنگامی که در مناطق وسیع استفاده می شود. به عبارت دیگر ، سایه های بورگوندی و سبز زیتونی خاموش می توانند تضاد زیبایی با یکدیگر ایجاد کنند ، اما در طرحی با رنگ های اصلاح نشده (مانند قرمز ، آبی و سبز اولیه) یا رنگ های بسیار روشن (به عنوان مثال رنگ صورتی پاستلی) خیلی خوب نیستند. و یاس بنفش). مقادیر رنگ در ترتیب نسبی یا سایه خاص خود با یکدیگر کار می کنند.

 

رنگ در طراحی داخلی | به طور کلی بهتر است که مقادیر رنگ را به طور عمودی در یک فضا تغییر دهید. هیچ شرطی وجود ندارد که کف ها باید تاریک باشند ، یا اینکه سقف ها باید سبک باشد ، اما وقتی درجه بندی از تاریکی پایین به روشن تر در بالا مشاهده می شود ، مکان قرارگیری نسبی آن معمولاً قابل قبول است. سطوح کف معمولاً به نظر می رسد که از نظر تاریکی از نظر ارزش ، و از این رو دارای وزن بصری بیشتری باشند ، از دیوارها و سقف ها. سقف ها معمولاً از کف و دیوارها سبک ترند. دیوارها ، اثاثیه و تیمارهای پنجره معمولاً دارای مقادیر متوسط ​​هستند. موارد استثنا را می توان ماهرانه اجرا کرد ، اما باید با احتیاط برخورد کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: آینه آبی در دکوراسیون، رنگ طوسی و زرد در دکوراسیون

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]