تزئینات اتاق خواب‌ عروس و داماد در عروسی
01
شهریور

تزئینات اتاق خواب‌ عروس و داماد در عروسی

تزئینات اتاق خواب‌ عروس و داماد در عروسی

یکی از بهترین جشن ها که خاطرات آن برای همیشه در ذهن هر دختر و پسر جوانی می ماند، خاطرات شب عروسی است که سال های سال این خاطرات را با هم مرور می کنند و چه قدر می تواند زیبا باشد اگر بتوان تک تک این لحظات را با مدیریتی صحیح سپری کرد و خاطرات شیرینی را برای یک عمر بر جا گذاشت.

از قدیم رسم بر این بوده که در شب اول عروسی اتاق خواب عروس و داماد را با وسائلی مانند شمع، گل، تور و بادکنک تزئین می کردند و جالب است بدانید این رسم در سراسر دنیا وجود داشته که هدف از این کارساختن یک شب پر از آرامش و خاطره انگیز بعد از گذراندن سختی ها و جنب جوش هایی است که عروس و داماد در طول روز عروسی و یا چند ماه اخیر داشته اند.
برای تزئین اتاق خواب عروس و داماد راه های متفاوتی وجود دارد که ما در این مطلب می خواهیم به مواردی از آنها اشاره داشته باشیم. با ما همراه باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

تزئینات اتاق خواب‌ عروس و داماد در عروسی

قوانین تزئین اتاق خواب عروس را بدانید و به آنها توجه کنید!

درست است که امروزه و با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید با یک سرچ ساده به آرشیوی از عکس هایی از تزئینات اتاق عروس و داماد دسترسی پیدا کنید و به راحتی از آنها الگو بردارید اما الگوبرداری سطحی بدون داشتن اطلاعات کافی از اصول اولیه می تواند نتیجه مطلوبی برای شما نداشته باشد. اگر دوست دارید در تزئین اتاق عروس و داماد به یک جمع بندی کلی و مورد پسند برسید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

استفاده از شمع و گل در تزئین اتاق عروس و داماد

در تزئین اتاق عروس و داماد راه های متفاوتی وجود دارد که می توانید با سلیقه شخصی خود مسیر درست را پیدا کنید و از ابتدای شروع کار در یک مسیر مشخص بتوانید به نتیجه مطلوب برسید. راه مرسوم که بیشتر از این روش استفاده می کنند تزئین اتاق با شمع و گل می باشد.

از عمده دلایلی که از شمع و گل برای تزئین اتاق عروس استفاده می شود، انرژی مثبت و آرامشی است که این دو در خود دارند. ترکیب نور ملایم با بوی گل می تواند یک آرامش بسیار خوبی در فضای اتاق به وجود بیاورد که این آرامش بعد از گذراندن یک روز طولانی غیر قابل انکار می باشد.

سعی کنید در چیدمان شمع ها زیاده روی نکنید و آنها را با نظم مشخصی در گوشه و کنار اتاق قرار دهید و با یک نور ملایم فضا را عاشقانه جلوه دهید و دقت داشته باشید چیدن بیش از اندازه شمع در اتاق، می تواند باعث ایجاد استرس شود.

در گل آرایی اتاق نیز توجه داشته باشید از گل های طبیعی با یک نو عطر و بو استفاده کنید و همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم در چیدمان گل نیز زیاده روی نکنید و اتاق را بیش از اندازه شلوغ نکنید.

در تمامی مراحل چیدمان و تزئین دکوراسیون اتاق عروس و داماد هدف شما دکوراسیونی زیبا در عین سادگی باشد.

 

در مورد شمع آرایی به اصول زیر پایبند باشید.

رنگ شمع می تواند در فضای اتاق تاثیر بسیاری داشته باشد که ترکیب درست و اصولی آنها می تواند به کمک کردن در ایجاد یک فضای پر از آرامش کمک بسیاری کند و ما پیشنهاد می کنیم از ترکیب رنگ قرمز و سفید استفاده کنید.

اگر از شمع های کوچک در چیدمان بر روی زمین استفاده می کنید به این نکته توجه داشته باشید به گونه ای این چیدمان را انجام دهید که جلوی مسیر اصلی نباشد و در جاهایی قرار دهید که گرمای حاصل از آنها باعث بروز آتش سوزی نشود.

می توانید اطراف شمع ها را با گلبرگ های کوچک و خوش بو تزیین نمائید.

در صورتی که دکوراسیون داخلی خانه عروس و داماد مدرن می باشد می توانید از سبد وقسه های فلزی دکوراتیو بهره ببرید و با سرچ در اینترنت نمونه های زیبا را مشاهده و نسبت به خرید و یا ساخت آنها اقدام فرمایید.

لازم به ذکر است که گل برگهای کوچک را به گونه ای انتخاب کنید که متمایز با رنگ رو تختی عروس باشد. به عنوان مثال می توان گفت اگر روتختی عروس و داماد سفید است از گل برگ های قرمز و یا بنفش استفاده کنید و یا اگر رو تختی عروس و داماد به رنگ بنفش و یا قرمز است از گل برگ های سفید استفاده کنید و آنها را به صورت پرپر شده بر روی تخت و دور شمع های کوچک چیده شده در اتاق قرار دهید و آن وقت است که می توانید زیبایی چیدمان در اتاق را از نزدیک احساس کنید.

شما می توانید این چیدمان را از درب ورودی شروع کرده و یک مسیر رومانتیک و زیبا از ترکیب شمع و گل را برای عروس و داماد مشخص کرده و آنها را با این مسیر تا اتاق همراهی کنید.

 

در مورد گل آرایی به اصول زیر پایبند باشید.

در تزئین اتاق با گل سعی کنید از گل هایی که با هم تناسب دارند استفاده کنید تا شاهد نتیجه مطلوب تری باشید.

از گل هایی استفاده کنید که ارتفاع آنها از ارتفاع گلدان بیشتر باشد و دور محور اصلی را با گل های کوچک پر کنید و تعادل را در آنها حفظ کنید.

از گل هایی که دارای ارتفاع های متفاوتی هستند استفاده کنید.

گل آرایی به صورتی باشد که باعث شلوغ شدن فضا نشود.

 

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]