طراحی و ساخت آپارتمان سربندان
28
اسفند

طراحی و ساخت آپارتمان سربندان

طراحی و ساخت آپارتمان سربندان

اگر آب و هوای جذاب و همچنین نزدیک بودن سربندان به تهران دل شما را هم برده و به فکر خرید یک زمین و ساخت آپارتمان در سربندان هستید، این مقاله مخصوص شما نوشته شده است! نکته بسیار مهم و کلیدی که نقش بسیار زیادی در نتیجه نهایی ساخت آپارتمان دارد این است که برای ساخت آپارتمان از طرح مناسب استفاده شود. در حالت کلی زمانی که ما در یک آپارتمان قدم می‌زنیم و هوای پاک و تمیز را نفس می‌کشیم حس بسیار خوبی را تجربه کرده که این حس کاملاً از قدم زدن درون یک آپارتمان متفاوت است. طراحی و ساخت آپارتمان نیز مانند ساخت هر ساختمان دیگری نیاز به یک نقشه اولیه دارد. همچنین باید یک سری مراحل ساخت و ساز به صورت تمام و کمال صورت پذیرد و در نهایت پروژه اجرای آپارتمان به اتمام برسد. معمولاً مهندسان و ناظرین خبره برای ساخت آپارتمان ارزان، با توجه به آب و هوا و موقعیت جغرافیایی منطقه طرح‌های مناسب آپارتمانی ارائه می‌کنند. همچنین نمای داخلی و خارجی ساختمان و مصالح به کار رفته برای ساخت آپارتمان ارزان نیز تحت تاثیر پارامترهایی مانند آب و هوا و موقعیت جغرافیایی ملک می‌باش که ما در این نوشته آب و هوای سربندان را ملاک کار خود قرار خواهیم داد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی و ساخت آپارتمان سربندان

نکات مهم در ساخت آپارتمان سربندان

اولین قدم در ساخت آپارتمان و یا هر سازه دیگری در نظر داشتن یک طرح مناسب و همچنین برنامه ریزی اصولی و دقیق به منظور شروع پروژه ساخت می‌باشد؛ که وظیفه انجام این قسمت بر عهده طراحان و مهندسین ناظر و معمار همچنین گروه‌هایی مانند استادکاران و تاسیسات و غیره می‌باشد. مرحله بعدی در اجرای آپارتمان گود برداری است. در این مرحله مکانی که قرار است پروژه ساخت آپارتمان در آن انجام گردد با گچ و ریسمان به صورت کامل مشخص و علامت گذاری می‌گردد. بعد از آنکه فونداسیون بنا به صورت کامل مشخص شد، عملیات گود برداری با نظارت مهندسی و با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات گود برداری انجام می‌گردد. مرحله بعدی در اجرای آپارتمان بتن ریزی و اجرای اسکلت ساختمانی است. در این مرحله لازم است حتماً از بتن مرغوب و مناسب بنا استفاده کرد تا در نتیجه بنای ساخته شده دارای استحکام و طول عمر بیشتری بوده و در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله مقاومت خوبی داشته باشد.

همچنین برای اجرای اسکلت و آرماتور بندی، لازم است از میلگرد‌ های مقاوم و متناسب با نوع سازه استفاده گردد. تعیین این موارد توسط مهندسین کارآزموده و با تجربه امکان پذیر است. مرحله بعدی در اجرای آپارتمان دیوارکشی است. در مرحله دیوارکشی چهارچوب ساختمان به علاوه ورودی ها و خروجی و همچنین سیستم‌های تهویه و دیگر اجزای ساختمان به صورت کامل تقسیم بندی می‌گردند. بعد از به اتمام رسیدن فرایند دیوار کشی ساختمان مرحله بعدی در ساخت ویلا، اجرای مرحله سقف آپارتمان می‌باشد.

 

 ساخت آپارتمان ارزان سربندان

اغلب اوقات ممکن است افرادی که تمایل به طراحی و ساخت آپارتمان دارند، تصور می‌کنند ساخت آپارتمان یک پروسه پر هزینه و به طور کلی یک کار لوکس به شمار می‌رود که فقط مختص به قشر خاصی از افراد جامعه است، اما همیشه اینطور نیست که همه ویلا‌ها از متریالی خاص و گران قیمت ساخته شوند و برای ساخت آن میلیون‌ها تومان هزینه شود. با گسترش ویلاسازی در مناطق خوش آب و هوای آپارتمانی و همچنین ویلایی، بسیاری افراد، ناخود آگاه به خرید یا ساخت آپارتمان وسوسه می شوند، اما نگرانی از هزینه ساخت ویلا، آنها را مردد می‌کند. اما با راهکارهایی ساده و در دسترس می‌توان هزینه‌های ساخت آپارتمان را به حداقل رساند و دیگر نگران محدودیت بودجه نبود. پیش از ارائه این راهکار‌ها لازم است بگوییم، اگر بودجه ساخت آپارتمان ارزان تمام شود به این معنی نیست که خانه ای بی کیفیت می‌سازید. انتخاب متریال مناسب، با کیفیت و با قیمتی اقتصادی، برای مثال حتما لازم نیست برای طراحی نمای آپارتمان خود از سنگ‌های گران قیمتی چون مرمر یا گرانیت استفاده کنید. این سنگ‌ها علاوه بر هزینه بالا، زمان بیشتری برای اجرا دارند و همینطور نیاز به نگهداری‌های خاصی نیز دارند. شما می‌توانید از متریالی چون آجر، بتن، بتن اکسپوژ و سایر نماهای ترکیبی و ساخته شده به روش‌های نوین که کیفیت، زیبایی و صرفه اقتصادی مناسبی دارند، استفاده کنید.

 

استفاده از مصالح ارزان تر در ساخت آپارتمان سربندان

برای بخش‌هایی از آپارتمان که در معرض دید نیست، می‌توانید از مصالح بازیافتی استفاده کنید، مثلا برای زیر زمین، موتور خانه، انباری، انباری در پشت بام، تاسیسات و غیره. معمولا بعضی سبک‌های طراحی آپارتمان نسبت به سایر سبک‌ها، کم هزینه تر هستند، مانند سبک روستیک و مدرن. محوطه سازی به صرفه با ساخت باغچه آپارتمان کوچک و کف سازی ارگانیک و طبیعی، گل‌ها و گیاهان ساده و یا یک استخر کوچک برای حیاط آپارتمان و استفاده از مبلمان باغی ساده نیز می‌تواند لذت بودن در طبیعت را به وجود آورد و همینطور یک محوطه سازی زیبا و شکیل را برای آپارتمان شما به ارمغان آورد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]