استفاده از پارتیشن در دکوراسیون داخلی
05
مهر

استفاده از پارتیشن در دکوراسیون داخلی

استفاده از پارتیشن در دکوراسیون داخلی

در طراحی داخلی ساختمان و طراحی داخلی منزل با صرف نظر از اینکه محیط کوچک یا بزرگ و یا مجلل یا ساده در اختیار داریم شیوه و سلیقه هر فردی مشخص می‌شود و ویژگی‌هایی که مدنظر افراد هست در طراحی منزل دیده می‌شود.

اما ارتباط بین بخشی عمومی و خصوصی در خانه می تواند حریم خصوصی افراد باشند و از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای کنترل و داشتن همچین فضاهایی باید از طراحانی که در این زمینه تجربه دارند مشورت بگیرید.

طراحی فضایی که انعطاف پذیری بالایی و چیدمان متفاوتی داشته باشد می‌تواند نقطه امن در هر فضایی باشد که افراد تمایل به بودن در آنجا داشته باشند‌.

فرقی نمی کند که محل کار است یا محل سکونت، قابلیت زیبا بودن با المان های مختلف در هر غذایی می‌تواند اجرا شود و تنها باید با رعایت اصول و نوع صحیح چیدمان فضای زیبا و کارآمد را به وجود آورد.

 

استفاده از پارتیشن  در دکوراسیون داخلی

برای ایجاد فضاهای منحصر به فرد در خانه و حریم خصوصی می‌توانیم با استفاده از المان هایی که امروزه باب شده است استفاده کنیم.

برای مثال استفاده از پارتیشن بندی در محیط های مسکونی و اداری طرفداران بسیاری دارند و در طراحی دکوراسیون از آنها استفاده می شود.

این سبک در معماری برای خانه های کوچک و بزرگ اجرا می شوند و باعث می گردند که گردش نور و هوا در محیط به طور یکنواخت پخش شود.

هنگامی که شما دو فضا را از یکدیگر تفکیک می‌کنید از لحاظ روحی در روحیه افراد بسیار تاثیرگذار است و احساس امنیت و آرامش را به آنها منتقل می کند.

همچنین احساس راحتی بیشتری که برای ساکنین این منزل فراهم می شود بسیار مهم و کاربردی است.

پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که می‌توانند با متریال های متفاوتی اجرا شود.

استفاده از المان های بصری مانند شومینه، آکواریوم ،گیاهان طبیعی می‌توانند در محل قرارگیری پارتیشن‌ها تعامل زیبایی بین فضاهای مختلف شوند و همچنین بالا بردن ارزش عملکردی فضای زندگی را به وجود بیاورند. برای همین پارتیشن های دکوراتیو نقش بسیار مهمی در فضاهای خصوصی دارند.

استفاده از پارتیشن های داخلی یک راه حل است که می‌تواند برای فضاهای بزرگ تقسیم بندی به وجود بیاورد و فضاهای کوچک تر را به محیط های اختصاصی تبدیل کند.

برای همین در خانه‌هایی که پلان باز و یکپارچه دارند معمولاً از دیوارهای بتنی و آجری که هزینه بالایی دارند استفاده می‌کنند که در مقابل آن میتوان با استفاده از پارتیشن های مختلف هزینه را کمتر کنند و زیبایی را در محیط به وجود بیاورند.

  •  پارتیشن های چوبی گزینه‌ای مستحکم هستند که با وجود گرمایی که به محیط می بخشند می توانند زیبایی منحصر به فردی را در فضا و تزئینات ساختمان به وجود بیاورند.
  •  پارتیشن های فلزی نوع دیگری است که معمولاً از جنس آهن برنج،  فولاد و آلومینیوم است که استحکام و مقاومت بالایی دارند و هنگامی که ضربه و یا فشار به آنها وارد شود مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. همچنین در برابر حرارت های بالا انعطاف پذیری خوبی دارند و می‌توانند در طرح های هندسی متفاوتی اجرا شوند.
  • پارتیشن های شیشه ای شفاف و نیمه شفاف هزینه کمتری نسبت به متریال های دیگر دارند و نور و ارتباطی که بین آن و محیط ایجاد می‌شود به دلیل محبوبیت و استفاده از آن می باشد.

همچنین پارتیشن های جدید دید را تا حدود زیادی محدود می کنند اما  در عین حال فضا را تاریک نمی‌کنند و زیبایی منحصر به فردی را در دکوراسیون داخلی به وجود می آورند.

 

در آخر

امروزه استفاده از پارتیشن های مختلف در محیط های اداری مسکونی ها و غیره به فراوانی استفاده می شود که به جای استفاده از متریال های سختی مانند بتن و آجر سرعت سریع در اجرا  را دارند.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]