طراحی سقف
05
مهر

طراحی سقف

طراحی سقف

یکی از قسمت هایی که ممکن است کمتر کسی به آن توجه کند و تغییرات کمتری در آن به وجود بیاورد سقف منزل میباشد.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود کارشناسان و دکوراتیوهای باتجربه استفاده و تغییرات اساسی درست شده که با اجرای آن زیبایی منزل و تزئینات منزل چندین برابر شود.

برای این که تغییراتی در سقف انجام دهید می توانید با ساده ترین کارها در هنگام طراحی تغییراتی در آن ایجاد کنید.

رنگ زدن یکی از روش های بسیار ساده است که تغییرات دلخواه شما را می‌تواند در هر فضایی به وجود بیاورد.

 

نمای خانه و نمای ساختمان

 

طراحی سقف

می‌توانید هر سقف را در هر فضایی که وجود دارد به یک رنگ اختصاص دهید و تغییرات را در روی آن ایجاد کنید.

برای اینکه بتوانید هماهنگی بهتری در سقف اتاق های منزل داشته باشید می توانید از ترکیب رنگ سقف با المان هایی مانند روتختی، فرش ها و قسمت های دیگر کمک بگیرید.

اگر علاقمند به تغییرات عمیق تری در منزل هستید می توانید با استفاده از سقف های کاذب زیبایی را به محیط منزل بیاورید و با اعمال کردن آنها سقف های کاذب را به سقف های معمولی تغییر چهره دهید و همچنین با استفاده از نور پردازی های زیبا محیط را متفاوت کنید.

صحبت از نورپردازی شد.

نور یکی از خلاقانه ترین روش هایی است که در طراحی داخلی می تواند زیبایی محیط را چندین برابر کند و هنگامی که افراد به محیط وارد می شود تغییرات چشمگیر آن را بتوانند مشاهده کنند.

با تغییراتی که در نورپردازی سقف به وجود می‌آید می‌توانید با انتخاب نوع رنگ و نورپردازی محیط را زیباتر کنید.

برای مثال استفاده از نورها زیبایی محیط را دوچندان کند و همچنین نور های هالوژن بهترین گزینه برای زیبایی منزل می باشند.

معمولاً از نورهای هالوژن برای اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن استفاده می شود که در ترکیب با سقف های زیبا می توانند متفاوت بدرخشند.

امروزه با وجود طرح های درست و عمیق تر کردن قسمتی از سقف، می توانید نقاشی های زیبایی را بر روی آن انجام دهید و با استفاده از رنگ آبی محیط را مانند آسمان آبی طراحی نمایید.

در طراحی سقف خانه به خصوص برای طرح هایی که قابل رنگ آمیزی هستند باید رنگ سقف را مطابق با مبلمان و سایر وسایل انتخاب کنید.

همچنین از عناصری مانند سقف کاذب، صفحات شناور ، پانل های آکوستیک، آثار هنری و سقف های کهکشان می‌توانند شما را به دل معماری ببرند و از آن احساس رضایت کنید.

همچنین عواملی مانند کاربری فضا رطوبت و دسترسی به فضا در هنگام طراحی  داخلی باید مورد توجه قرار بگیرد و آن را در طراحی اجرا کنید.

طراحی سقف کاذب می تواند از مصالح مختلف انتخاب شود و همین تنوع زیاد باعث می شود که محبوبیت آن نسبت به سایر متریال های دیگر بیشتر شود.

همچنین سقف کاذب باید در برابر نیروهای جانبی مقاوم باشد و اگر تاسیسات حرارتی در زیر سقف قرار دارند برای تامین جا تغییراتی را در آن ایجاد کنید.

طرح سقف خانه باید کاربری فضا را تحت شعاع قرار دهد و برای همین سقف اتاق خواب حمام و نشیمن با یکدیگر متفاوت عرضه می شوند و هرکدام متناسب با کاربردشان اجرا شود.

وجود هنرهایی مانند نقاشی و پتینه کاری بر روی سقف هایی که به صورت حرفه‌ای انجام شود قطعاً محیط زیبایی را به وجود می‌آورد و قسمت هایی از نقاشی سقف را می توان با سایر المان هایی که در محیط وجود دارد ترکیب کرد.

نور های مخفی و ریسه ای میتوانند زیبایی بک محیط را چندین برابر کند و در زمانی که نیاز به نور کامل در یک محیط ندارید تنها از این نوع نورها استفاده نمایید.

در انتخاب نوع رنگ در طراحی دکوراسیون دقت کنید.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]