آماده سازی دیوارها برای نقاشی
28
آبان

آماده سازی دیوارها برای نقاشی

آماده سازی دیوارها برای نقاشی

با دیوارهای مشکل دار قبل از نقاشی خانه چه باید کرد؟

حتما به خوبی می دانید که لازم است قبل از رنگ آمیزی هر دیواری را تعمیر کنید تا یک روکش فوق العاده صاف داشته باشید ما به شما نشان می دهیم که چگونه عیب های رایج دیوار را برطرف کنید و قبل از رنگ آمیزی آن ها را کاملا صاف کنید. بدین ترتیب شما در هزینه های استخدام یک حرفه ای برای آماده سازی دیوارها قبل از نقاشی صرفه جویی خواهید کرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

آماده سازی دیوارها برای نقاشی

عیوب دیوار را برجسته کنید

برای قدم اول عیوب دیوارهای پنهان را برجسته کنید، با نور قوی عیوبی که به سختی قابل مشاهده هستند را برجسته کنید. سایه های ایجاد شده توسط برجستگی ها و فرورفتگی های کوچک به راحتی قابل تشخیص است. عیوب جزئی دیوار اغلب به سختی قابل تشخیص است – تا زمانی که آفتاب بعد از ظهر به آنها برخورد کند و آنها را به طرز شرم آوری آشکار کند. هر گونه نقص در دیوارها را پیدا کرده و علامت گذاری کنید. با خاموش کردن تمام چراغ های اتاق و بستن پرده ها شروع کنید. سپس یک چراغ مشکل را در کنار دیوار نگه دارید و آن را در سراسر سطح حرکت دهید. هر جا که نور مشکلی را برجسته می کند، حتی یک مشکل کوچک، یک تکه نوار را در کنار آن بچسبانید تا زمانی که با قلاب یا ترکیب مفصلی مواجه شدید، بتوانید آن را به راحتی پیدا کنید. نوار بهتر از چرخاندن مشکلات با مداد یا خودکار عمل می کند.

 

ترک های ناشی از میخ روی دیوار را برای همیشه رفع کنید

یک پیچ در نزدیکی میخ تکان دهید تا کمی گچ از اطراف دیوار بریزد. سپس میخ بیرون زده را بیرون بیاورید و با چاقوی بتونه از دیوار محافظت کنید. انبساط و انقباض فصلی ناودانی ها می تواند میخ ها را از دیوار خشک بیرون بکشد. شما نمی توانید فقط میخ را دوباره فرو کنید و ترکیب مفصلی را روی آن بمالید، میخ دوباره بیرون می زند. برای ثابت کردن دائمی یک میخ ترک خورده، یک پیچ دیواره خشک را حدود ۲ اینچ در بالا یا زیر میخ ترک خورده بکشید. از ۱-۱/۴-in استفاده کنید. پیچ (پیچ ها بهتر از میخ ها نگه می دارند). پیچ بلندتر بهتر نیست – در واقع احتمال بیرون آمدن آن از پیچ کوتاهتر بیشتر است.

حالا میخ را بیرون بیاورید و یک چاقوی بتونه ای پهن را زیر میله خود نگه دارید تا از دیوار محافظت کنید. روی سوراخ خالی میخ با دسته چاقوی بتونه ضربه بزنید تا تکه های دیوار خشک بیرون زده را به دیوار بکوبید (در غیر این صورت یک لایه پرکننده صاف روی دیوار نخواهید داشت). در نهایت سر پیچ را بپوشانید و سوراخ میخ را با سه لایه ترکیب مفصلی پر کنید. پشت یک صندلی، یک کنترل از راه دور بازی ویدیویی پرواز یا یک بچه تهاجمی با یک کامیون اسباب بازی می تواند صفحه کاغذ دیواری را پاره کند. یک لایه رنگ یا ترکیب مشترک روی کاغذ پاره شده، بافتی مبهم ایجاد می کند. برای صافی، کاغذ پاره شده را ببندید. با بریدن هر کاغذ شل شروع کنید. سپس دیوار خشک در معرض دید را با یک پرایمر لکه‌گیر ببندید. این امر باعث می شود که دیوار خشک رطوبت را از ترکیب مفصلی که به زودی اعمال می شود، جذب نکند. صبر کنید تا پرایمر خشک شود، سپس لبه های دیوار خشک در معرض دید را سنباده بزنید تا نوک های کاغذ از بین برود. گوگ را با یک لایه نازک از ترکیب مفصلی بپوشانید و آن را در امتداد دیوار پر کنید. در صورت لزوم، لایه دوم را بمالید و آن را پر کنید، سپس صبر کنید تا خشک شود و آن را صاف کنید.

نکته: پس از استفاده از ترکیب، حتما قبل از رنگ آمیزی روی آن را با آستر بپوشانید تا از “چشمک زدن” جلوگیری شود. چشمک زدن زمانی اتفاق می‌افتد که ترکیب مفصل رنگ را جذب کرده و سطح آن را کدر کند.

 

روی سوراخ ها و ترک ها چسب بزنید و گوشه های آسیب دیده را پر کنید

مهره گوشه را با چکش شکل دهید تا با دیوارها همسطح شود. نگران بدتر کردن ترک های دیوار خشک در گوشه نباشید. مهره گوشه فلزی به راحتی فرو می رود و باعث ایجاد ترک در دیوار می شود. خوشبختانه، تعمیر نیز نسبتاً ساده است. از چکش استفاده کنید تا مهره را با چند ضربه سبک به جای ضربات سخت دوباره به شکل خود در آورید. از یک سطح استفاده کنید تا مطمئن شوید که مهره از دیوارهای تمام شده خارج نمی شود یا گوشه تمیزی به دست نمی آید (در صورت نیاز، مهره را کمی در دیوار فرو کنید). هر لبه تیز روی مهره را با سوهان گرد کنید.

وقتی مهره را با چکش می‌زنید، احتمالاً ترک‌هایی را به گوشه بالا و پایین می‌فرستید، به خصوص اگر مهره چسبانده نشده باشد. نوار مش را روی ترک ها قرار دهید، سپس ترکیب مفصلی را روی نوار و مهره گوشه فقط از یک طرف بمالید. هر بار روی یک طرف کار کنید – طرف اول باید سخت باشد تا بتوانید طرف دیگر را مربع کنید. هنگامی که طرف اول خشک شد، ترکیب مفصل را به سمت دوم بمالید. سپس گوشه را دوباره بپوشانید، بگذارید خشک شود و آن را صاف کنید.

 

نوارهای چسب قدیمی روی دیوار را برش دهید

کاغذ را با یک چاقوی کاربردی بکشید، سپس چسب قدیمی را بردارید. آینه ها و پانل ها گاهی اوقات با یک پشتی چسب نصب می شوند تا به نگه داشتن آنها کمک کند. اما وقتی آنها را پایین می آورید، چسب به دیوار خشک می چسبد. سعی نکنید آن را بکشید – صفحه دیوار خشک را پاره خواهید کرد و در سراسر دیوار شکاف خواهید داشت. در عوض، اطراف چسب را با یک چاقوی کاربردی برش دهید و سطح دیوار خشک را برش دهید. چسب را با یک چاقوی بتونه پاک کنید. شما همچنان کاغذ را پاره خواهید کرد، اما پارگی ها به طرحی که در دیوار خشک بریده اید محدود می شود. از کاغذ سنباده ۱۲۰ روی قسمت های کوچک چسب استفاده کنید که خراشیده نشود. گوژهایی را که در دیوار ساخته اید با ترکیب مفصلی پر کنید.

 

سوراخ های دیوار را پر کنید

سوراخ ها را با پرکننده یا ترکیب دیوار خشک پر کنید. بگذارید خشک شود، سپس دوباره پر کنید. برای به حداقل رساندن سنباده از پر کردن بیش از حد خودداری کنید.

سوراخ‌ها و فرورفتگی‌های کوچک (کمتر از ۱/۸ اینچ) را با ترکیب اسپکلینگ پر کنید. برای سوراخ های بزرگتر، به جای آن از ترکیب مفصلی استفاده کنید. هر یک از این ترکیب ها را با یک چاقوی بتونه ای بمالید و آن را نازک روی دیوار پخش کنید. شما دو لایه دیگر اعمال خواهید کرد (ترکیبات با خشک شدن منقبض می شوند)، بنابراین اگر بار اول سوراخ کاملاً پر نشد نگران نباشید. اجازه دهید هر لایه از ترکیب خشک شود (دستورالعمل ها را بخوانید؛ برخی فقط در دو ساعت خشک شوند). به برچسب هایی که می گویند لازم نیست سمباده بزنید، باور نکنید. در صورت وجود ترکیب اضافی، باید بین لایه‌ها سمباده بزنید. پس از پوشش نهایی، از کاغذ سنباده ریز استفاده کنید.

 

ترک های دیوار را برش دهید

یک شیار V شکل را در شکاف برش دهید، هر چیزی که شل است را بردارید، حتی اگر به معنای بریدن تمام راه تا پشت دیوار خشک باشد. هنگامی که خانه ها ته نشین می شوند، ترک های دیوار خشک گاهی از بالا یا پایین پنجره ها و بالای درها بیرون می آیند. شما نمی توانید فقط ترک ها را با ترکیب مفصلی بپوشانید یا پر کنید – آنها برمی گردند. در عوض، ترک ها را با ترکیب مفصلی و نوار مشبک رفع کنید. نوار توری نسبت به نوار کاغذی به شما تجمع کمتری می دهد و بسیار قوی است. قبل از شروع تعمیر، پنجره یا درب را با نوار چسب محافظت کنید. برای پر کردن شکاف، از یک چاقوی کاربردی برای برش شیار V شکل در تمام طول آن استفاده کنید. شیار را با ترکیب مفصل پر کنید، بگذارید خشک شود، سپس آن را با دیواره سمباده بزنید. نوار توری را روی ترک قرار دهید. ترکیب مفصل را روی نوار بمالید و آن را ۲ تا ۴ اینچ در هر طرف نوار پر کنید. بگذارید ترکیب خشک شود، سپس لایه دوم و سوم را بمالید و آن را به اندازه ۸ تا ۱۰ اینچ از نوار با یک ۱۰ اینچ پر کنید.

 

سوراخ ها را با یک وصله آلومینیومی سریع رفع کنید

وصله آلومینیومی را در سایز بزرگ ببرید، آن را بمالید و حداقل با دو لایه ترکیب دیوار خشک روی آن بپوشانید. روش قدیمی ترمیم سوراخ‌های بزرگ این بود که یک مربع در دیوار خشک بریده می‌شد، پشتی چوبی می‌چسبید و سپس یک تکه جدید دیوار خشک را پیچ می‌کرد. وصله های آلومینیومی (در مراکز خانگی) راه حل سریعتر و آسان تری برای تعمیر سوراخ های بزرگ دیوار خشک هستند. وصله را طوری برش دهید که سوراخ را حداقل ۱ اینچ از هر طرف بپوشاند، سپس آن را روی سوراخ قرار دهید. یک طرف آن برای چسباندن به دیوار چسبناک است. پچ را با ترکیب مفصلی بپوشانید. بگذارید یک شب خشک شود، سپس دوباره بپوشانید.

 

با پرایمر مخصوص لکه ها را مسدود کنید

انتظار نداشته باشید که پرایمر یا رنگ معمولی علائم نشانگر یا مداد رنگی را بپوشاند. آنها حتی از چندین لایه رنگ خون می ریزند. همین امر در مورد لکه های آب نیز صدق می کند. ابتدا سعی کنید نشانگر یا مداد رنگی را با یک پاک کن جادویی Mr. Clean (در مراکز خانگی) آغشته به آب گرم بشویید. اگر جواب نداد، روی لکه‌ها را با پرایمر مسدودکننده بپوشانید (KILZ و B-I-N دو مارک هستند). پرایمر را با غلتک بزنید تا بافت با بقیه دیوار مطابقت داشته باشد. یک غلتک یکبار مصرف ارزان بخرید و بعد از اتمام کار آن را دور بیندازید.

نوار شل را با چاقو جدا کنید. تهاجمی باشید و از جایی که نوار از دیوار جدا شده است، عبور کنید. اگر ترکیب مفصلی در زیر برای چسباندن آن به دیوار خشک وجود نداشته باشد، نوار از دیوار جدا می‌شود. شما باید نوار شل را جدا کرده و آن را جایگزین کنید. با برش رنگ و ترکیب مفصل شروع کنید تا هر تکه نوار شل را بردارید. فراتر از منطقه ترک خورده بروید. نوار را جدا کنید تا دیوار خشک زیرین را ببینید. سپس سوراخ را با ترکیب مفصل پر کنید و صبر کنید تا سفت شود. مش یا نوار کاغذی را در ترکیب مفصلی روی سوراخ قرار دهید. نوار را چند اینچ از سوراخ هر طرف امتداد دهید. پس از خشک شدن، یک لایه دوم بزنید و آن را پر کنید تا پچ با دیوار ترکیب شود.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]