بیوگرافی و زندگی نامه Renzo Piano
14
مهر

بیوگرافی و زندگی نامه Renzo Piano

بیوگرافی و زندگی نامه Renzo Piano

Renzo Piano ، زاده ۱۴ سپتامبر ۱۹۳۷ معمار ایتالیایی است. ساختمان های برجسته وی عبارتند از: مرکز ژرژ پمپیدو در پاریس (با ریچارد راجرز، ۱۹۷۷)، The Shard در لندن (۲۰۱۲)، موزه ویتنی هنرهای آمریکایی در شهر نیویورک (۲۰۱۵) و مرکز فرهنگی بنیاد Stavros Niarchos در آتن (۲۰۱۶). او در سال ۱۹۹۸ برنده جایزه معماری پریتزکر شد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

بیوگرافی و زندگی نامه Renzo Piano

ابتدای زندگی و اولین ساختمان های او

پیانو در جنوا، ایتالیا در خانواده ای از سازندگان متولد شد. پدربزرگش یک شرکت بنایی ایجاد کرده بود که توسط پدرش کارلو پیانو و سه برادر پدرش در شرکت Fratelli Piano توسعه یافته بود. این شرکت پس از جنگ جهانی دوم با ساخت خانه ها و کارخانه ها و فروش مصالح ساختمانی پیشرفت کرد. وقتی پدرش بازنشسته شد، برادر بزرگتر رنزو، ارماننو، که مهندسی در دانشگاه جنوا خوانده بود، اداره می شد. رنزو در دانشگاه پلی تکنیک میلان معماری خوانده است. او در سال ۱۹۶۴ با پایان نامه ای در مورد هماهنگی مدولار (coordinazione modulare) تحت نظارت جوزپه سیریبینی فارغ التحصیل شد و کار با سازه های آزمایشی سبک وزن و سرپناه های اساسی را آغاز کرد.

پیانو در دانشگاه پلی تکنیک از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۸ تدریس کرد و با کار در دو شرکت بزرگ بین المللی، برای معمار مدرنیست لوئیس کان در فیلادلفیا و برای مهندس لهستانی Zygmunt Stanisław Makowski در لندن، افق و مهارت های فنی خود را گسترش داد. او اولین ساختمان خود را، کارخانه IPE در جنوا، در سال ۱۹۶۸، با سقفی از فولاد و پلی استر تقویت شده تکمیل کرد و یک غشاء مداوم برای پوشش غرفه ای در Triennale میلان در همان سال ایجاد کرد. در سال ۱۹۷۰، او اولین کمیسیون بین المللی خود را برای غرفه صنعت ایتالیا برای نمایشگاه ۷۰ در اوساکای ژاپن دریافت کرد. او با برادرش ارماننو و شرکت خانوادگی که سازه این سازه بودند همکاری کرد. سبک و اصلی از فولاد و پلی استر تقویت شده تشکیل شده بود و به نظر می رسید همزمان هنری و صنعتی باشد.

معمار بریتانیایی ریچارد راجرز ساختمان ۱۹۷۰ اوساکا را بسیار تحسین کرد و در سال ۱۹۷۱ این دو نفر تصمیم گرفتند تا شرکت خود را به نام پیانو و راجرز افتتاح کنند، جایی که از ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۷ با هم کار کردند. اولین پروژه این شرکت ساختمان اداری بود. از B&B Italia، یک شرکت مبلمان ایتالیایی ، در Novedrate ، Como، ایتالیا. این طرح دارای محفظه معلق و ساختار بلبرینگ باز بود که مجاری گرمایش و آب در نمای بیرونی به رنگ های روشن (آبی، قرمز و زرد) رنگ آمیزی شده بود. این ویژگی های غیر معمول توجه قابل توجهی را در دنیای معماری به خود جلب کرد و بر انتخاب هیئت منصفه ای که پیانو و راجرز را برای طراحی مرکز پومپیدو انتخاب کردند، تأثیر گذاشت.

 

پروژه های در حال ساخت یا در حال توسعه

مرکز علمی Jerome L. Greene برای رفتار مغزی ذهن. بخشی از پردیس جدید منهتن ویل از دانشگاه کلمبیا در هارلم، شهر نیویورک، (با SOM). علاوه بر مرکز علمی گرین، RPBW در حال ساخت مرکز هنری Lenfest ، انجمن و مدرسه روابط عمومی و بین المللی است. موزه آکادمی تصاویر متحرک در لس آنجلس ، تبدیل فروشگاه بزرگ سابق کمپانی مه (۱۹۳۹)، نقطه عطفی در هنر دکو. (برنامه ریزی شده بود که در سال ۲۰۲۰ افتتاح شود) طرح اصلی Sesto San Giovanni ، میلان، ایتالیا (۲۰۰۴–) یک برج بندری سیدنی در سیدنی، استرالیا. ۵۶۵ Broome در خیابان ۵۶۵ Broome، ساختمان دو طبقه ۳۰ طبقه مسکونی در محله Soho غربی منهتن، در دسامبر ۲۰۱۵ کار خود را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۹ تکمیل شد. این ساختمان اولین ساختمان مسکونی پیانو در نیویورک است.

 

زندگی حرفه ای و شخصی

پیانو کارگاه ساختمان Renzo Piano Building (RPBW) را در سال ۱۹۸۱ تأسیس کرد. در سال ۲۰۱۷، ۱۵۰ همکار در دفاتر در پاریس، جنوا و نیویورک داشت. در سال ۲۰۰۴، او رئیس بنیاد پیانو رنزو شد، که به ارتقای حرفه معماری اختصاص داشت. از ژوئن ۲۰۰۸، دفتر مرکزی با دفتر معماری وی در Punta Nave، در نزدیکی جنوا مستقر شده است.

پس از نامزدی وی به عنوان سناتور برای زندگی در سال ۲۰۱۳، افتخاری که تنها به پنج صاحب منصب به عنوان هدیه رئیس جمهور ایتالیا محدود شد، رنزو پیانو تیمی از معماران جوان به نام G124 را تاسیس کرد که ماموریت آنها کار بر روی تغییر شهرهای حومه اصلی ایتالیا است. حقوق اعضای سناتور رنزو پیانو به اعضای تیم پرداخت می شود و هر سال از طریق انتخاب عمومی تغییر می کند. پروژه هایی در تورین، میلان، پادوا، ونیز و رم توسعه یافته است.  پیانو با همسر دومش میلی و چهار فرزندش، کارلو  ماتئو، لیا – از همسر اولش – و جورجیو، در پاریس اقامت دارد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]