هزینه تمام شده بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران
13
بهمن

هزینه تمام شده بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران

بایدها و نبایدهای هزینه تمام شده بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران

منطقه یک تهران از خوش آب و هواترین و البته لوکس‌ترین مناطق تهران است که در شمال این شهر قرار گرفته و زندگی در آن طرفداران زیادی دارد. منطقه یک تهران مزایای زیادی برای مالکان و سرمایه‌گذاران از جمله حفظ ارزش سرمایه، کیفیت بهتر زندگی، دسترسی به انواع امکانات و همچنین امنیت بالا دارد. بیشتر دارندگان زمین و خانه‌های کلنگی در تهران مایل هستند تا در احداث ساختمان بر روی زمین و ملک خود با سازندگان مشارکت نمایند و از مزایای بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران بهره بگیرند. در بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران، ملک از یکی و سرمایه از کسی دیگر می‌باشد که به آن، مشارکت در ساخت نیز گفته می‌شود. به طور کلی قرارداد مشارکت در ساخت جزء مهمترین قرارداد‌های ساخت و ساز در حوزه پیمانکاری محسوب می‌شود.

 

به اطلاعات بیشتری درمورد هزینه تمام شده بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران نیاز دارید؟ حتما به این مقالات نگاهی بیندازید!

 

 

بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران چه مزایایی دارد؟

قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران دارای مزایای زیادی از جمله افزایش ارزش ملک و نیز بهترین راه برای نوسازی ساختمان‌های قدیمی است ولی چنانچه طرفین در تنظیم این نوع قرارداد‌ها نکات قانونی را مورد توجه قرار ندهند باعث بروز خسارت‌های جبران ناپذیر و تضییع حقوق هر دو طرف خواهد گردید. برای عدم بروز این مشکلات باید به جزئیات قرارداد و بند‌های مرتبط با قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران توجه کرد. نحوه بازسازی مشارکتی در تهران به این صورت است که مالک یک قطعه زمین یا ساختمان قصد احداث واحدهایی مسکونی یا تجاری را دارد. منتها برای پیاده سازی ایده‌اش سرمایه کافی یا تجربه‌ی لازم را در اختیار ندارد.

هزینه تمام شده بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران | شرکت معماری دکوطرح

در چنین شرایطی قرارداد بازسازی مشارکتی در تهران به یاری مالک‌ می‌آید. بر اساس این قرارداد مالک زمین در اجرای پروژه ساخت و ساز خود از خدمات، امکانات و سرمایه پیمانکار بهره‌مند خواهد شد. یکی از قراردادهای مدنی که بین اشخاص حقیقی و حقوقی ایجاد می‌شود و احتیاج به رعایت بسیاری از مسائل حقوقی دارد قرارداد مشارکت در ساخت است.

 

نکات مهم در تنظیم قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران

  • در قرارداد باید موضوع با جزئیات کامل تعیین شود تا هیچ شبهه‌‌ای در قرارداد ایجاد نگردد.
  • مشخصات طرفین قرارداد باید به صورت دقیق نوشته شود. هر دو طرفین باید از معتبر بودن هویت طرف مقابل اطمینان پیدا کند.
  • در تنظیم قرار داد به نوع و میزان آورده طرفین اشاره گردد.
  • حتما در زمان عقد قرارداد به نسبت سهم الشرکه طرفین قرارداد از ملک جدید اشاره شود.

 

ساخت مشارکتی در منطقه یک تهران

  • حتما باید مشخص شود که سازنده باید در چه تاریخی شروع و در چه تاریخی ملک را به اتمام برساند.
  • تعهدات در قرارداد باید به نحوی تنظیم گردد که احتمال تفسیر سو در آن ایجاد نگردد.
  • شرایط فنی و اجرایی در قرارداد باید به صورت دقیق و کامل بیان گردد که در آینده اختلافی به جهت این موضوع ایجاد نگردد.

 

ارزش ملک در قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران

در قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران متراژ و قیمت زمین می‌بایست به طور دقیق محاسبه گردد زیرا چنانچه متراژ و قیمت زمین درست برآورد نشود ممکن است در زمان انجام کار مالک و یا مالکین اعتراض نموده و این موضوع باعث بروز اختلافات زیادی گردد.

هزینه تمام شده بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران | شرکت معماری دکوطرح

به منظور جلوگیری از این اختلافات و تعیین میزان سود لازم است در تنظیم قرارداد میزان آورده هر دو طرف تعیین گردد. جمع سرمایه‌‌‌های مالک و کسی ملک را بازسازی می‌کند ارزش کل پروژه‌ می‌باشد.

 

انواع قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران

  • روش اول بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران: یک طرف زمین را ارائه می‌دهد و نفر دوم هزینه‌های ساخت را به عهده می‌گیرد در این حالت قیمت زمین در بیعانه ذکر می‌شود، فرد سازنده نیز باید متعهد شود که بنایی با مشخصات مورد نظر که به توافق طرفین رسیده است در همان زمین بسازد و طرفین در آن شریک شوند.
  • روش دوم بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران: در این روش طرفین بر اساس توافق از قبل تعیین شده متعهد می‌شوند که چنانچه عملیات به صورت مرحله‌‌ای در هر بخش انجام شد یک سهم از زمین منتقل و انتقال دهنده پس از انجام کار برای تنظیم سند رسمی اقدام کند.
  • روش سوم بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران: در این روش طرفین قرار می‌گذارند زمانی که پروژه به مرحله مشخصی برسد صاحب زمین نسبت به ارائه یک وکالت بلاعزل به فرد سازنده که طرف دوم می‌باشد جهت تنظیم سند انتقال رسمی به میزان سهم خود اقدام نماید. گاهی اوقات نیز ممکن است طرفین به توافق برسند که سه دانگ ملک در ابتدا به سازنده انتقال داده شود.

 

ضمانت اجرای قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه یک تهران

باید به این نکته توجه نمود که اگر ضمانت اجرایی برای انجام تعهد وجود نداشته باشد آن تعهد بی فایده خواهد بود. به همین دلیل طرفین زمانی که تعهدی را به موجب قرارداد را برای طرف مقابل و با رضایت او ایجاد می‌کنند باید ضمانت اجرای عدم تعهد را نیز ذکر کنند تا یک نوع اهرم فشاری برای انجام تعهد باشد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]