میز تلویزیون
06
آبان

میز تلویزیون

میز تلویزیون

یکی از چیز هایی که اخیراً برای خانه ها لازم و ضروری است میز تلویزیون است. میز تلویزیون با توجه به گوناگونی شکل و رنگ به خاطر جدید بودن با دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی یکی شده و جزء لوازم دکوری به حساب می آید. مردم برای خرید میز مناسب به فروشگاه ها ی مبلمان و دکوراسیون و فروشگاه های اینترنتی سر می زنند و میز دلخواه خود را از فروشندگان و تولید کنندگان می خواهند.

اگر فروشنده فرد خوبی باشد تمامی کارهای موجود را به شما معرفی می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید اما بعضی فروشندگان محصول خاصی را برای فروش در نظر دارند، به همین خاطر شما را برای خرید آن محصول قانع می کنند.

شما باید دقت باشید که چه مدلی برای خانه شما مناسب است و از نظر اندازه و دکور بهتر است که چه میزی را خریداری کنید . نکته مهم این است که باید قبل از خرید کردن به فروشگاه های آنلاین مراجعه کنید تا از هزینه ها و مدل ها مطلع شوید که هنگام خرید حضوری و یا آنلاین پول اضافه ای را صرف خرید میز تلویزیون نکنید. باید توجه داشته باشید که هنگام خرید، یک میز معقول و عموم پسند از نظر شکل و طراحی خریداری کنید تا به آسانی با محیط منزل شما تطبیق یابد و سریعاً قدیمی نشود تا بتوانید طولانی مدت از آن استفاده کنید.

 

میز تلویزیون

در اینجا ما میز های تلویزیون و به گفته فروشندگان و مردم میز های تی وی را به شما معرفی می کنیم و سپس می گوییم چه میزی برای منزل شما مناسب است. میز های تی وی انواع گوناگونی دارند که با معرفی محبوب ترین آن ها به شما می خواهیم نظرتان را جلب کرده و ذهن شما را برای انتخاب بهتر آماده کنیم.

 

 • اولین طرح: جلو باز یا قفسه ای

میز جلو باز یا طبقه ای که اسم های زیادی دارد به این خاطر که ساده و مشتری پسند است در بین مردم محبوب است چرا که می توان از قفسه های بدون درب آن به عنوان مکانی برای قرار دادن دکوری های کوچک استفاده کرد و یا دیگر وسایل تلویزیون مثل دستگاه های پخش کننده، بلندگو ها و … را در آن جا گذاشت و به راحتی به آن ها دسترسی داشت.

 

 • دومین طرح: کنسولی

این میز مورد پسند افرادی است که هیچ چیز خاصی برای خرید در نظر ندارند و فقط می خواهند اتاق نشیمن را خالی نگذارند و بیشتر کاربرد برایشان مهم است، به دلیل این که این نوع میز با اکثر دکوراسیون ها همخوانی دارد بسیار پر فروش است. از آن جا که افراد دوست دارند وسایل اضافی تلویزیون در معرض دید نباشند کشو های این میز نظر آن ها را جلب می کند. به خاطر حالت این میز آن را میز کنسولی نامیده اند.

 

 • سومین طرح: میز TV با پایه های بلند گویی

این میز به دلیل داشتن کمد های بلندگو مانند در فضاهای بزرگ قابل استفاده می باشد و همچنین این نوع میز بسیار مجذوب کننده است و به استفاده کننده های خود امکانات فراوانی می دهد. همین طور که از اسم این میز مشخص است، این میز قسمت های جانبی دارد که می توانید بلندگو ها و سیستم پخش صوتی را در آن جا قرار دهید و خانه خود را زیباتر نشان دهید. قابلیت دیگر این میز این است که می شود از بخش های جانبی اش به عنوان دکوری جدا از میز استفاده کرد.

 

 • چهارمین طرح: کابینتی

به دلیل طراحی خاص و منحصر به فرد و تفاوتش با دیگر میز های تلویزیون این میز به مدل کابینتی مشهور شده است زیرا که مکان های بدون درب و درب دار دارد و شبیه کابینت است. نکته جالب این میز این است که دور تلویزیون را می پوشاند و شما می توانید از اطراف آن برای قرار دادن دیگر وسایل استفاده کنید. این میز حتی وقتی که تلویزیون خاموش است نگاه افراد را به سمت خود می کشد چون که بخش پایین این میز پنجره مانند است و دور تا دور تلویزیون با قفسه های کوچک و بزرگ پوشش یافته که جالب توجه است. این زیبایی ها و امکانات باعث می شود که هر خریداری آن را در اولویت خرید قرار بدهد. در بعضی از دکوراسیون ها میز تلویزیون مرکز دکور است و شما هم می توانید این کار را در منزل خود انجام دهید.

 

 • پنجمین طرح:سلطنتی

این میز تقریباً به میز کابینتی شبیه است و تداعی گر ورود اولین میز های تلویزیون به خانه های ایرانی می باشد. تزئینات زیبا و همچنین رنگ آمیزی بسیار فوق العاده این میز را سلطنتی و قدیمی نشان می دهد که در همه خانه ها نمی توان از آن استفاده کرد و حتماً باید دکور منزل شما سلطنتی باشد.

 

 • ششمین طرح: میز پایه ای

طراحی خاص این میز باعث شده که کمتر دیده شده و در مکان های متعدد و خاصی استفاده شود اما شما در منزلتان نیز می توانید آن را داشته باشید. شکل استوانه ای و گاهاً مکعبی آن نگهدارنده تلویزیون و پنهان کننده وسایل است که به دلیل نداشتن بخش های اضافه نگاه افراد را مستقیماً به سمت تلویزیون می کشاند و قسمت جذاب آن قسمت زیرین شیشه ای آن است. مشکلی که این میز دارد این است که جایی برای بلندگو ها ندارد و مناسب تلویزیون های بزرگ امروزی نیست. آیا هنوز تمایل به خرید آن دارید؟

 

 • هفتمین طرح: شناور یا معلق

قابلیت نصب این میز به دیوار دور از تلویزیون برای افراد بسیار جالب بوده و با دکور امروزی نیز همخوانی دارد و گویی نگهدارنده تلویزیون است اما بیشتر به عنوان دیوار کوب دکوراتیو به چشم می آید بخش هایی از آن برای وسایل جانبی تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد اما دیگر فضاهای آن مناسب وسایل دکوری است حتی استفاده از آن به عنوان کتابخانه نیز زیبا و جذاب است.

 

 • هشتمین طرح: دیوار سرگرمی

عادی نبودن و اندازه بزرگ آن شما را هنگام خرید به فکر وا می دارد، چرا که شما نمی توانید باعث تغییر در آن شوید و این طرح تقریباً همیشگی است. نکته جالب این میز این است که شما می توانید از وسایل دکوری ریز و درشت زیادی در آن استفاده کرده و یک دیوار سرگرم کننده و هیجان انگیز داشته باشید اما نگران دیده نشدن تلویزیون نباشید چرا که قرار گرفتن تلویزیون در وسط این میز نگاه ها را به خود جذب می کند. خصوصیت مطرح این میز استفاده از وسایل دکوری فراوان در آن است.

مدل های جدید دکوراسیون تلویزیون های بزرگ را به خانه ها آوردند که بعضی ها با نصب آن بر روی دیوار آن را یک وسیله تزئینی نشان می دهند اما هم زمان با ورود تلویزیون به منازل میز آن نیز در داخل خانه ها جای گرفت.

میز ها از نظر جنس: حال که با میز ها آشنا شدید درباره جنس آن ها مواردی را با شما در میان می گذاریم تا به هدف خود نزدیک تر شوید و بدانید که آیا یک میز برای استفاده طولانی می خواهید یا دوست دارید در مدت زمان کم آن را تعویض کنید. و یا میزی مناسب برای سبک سنتی و مینیمال و … می خواهید.

 

میز چوبی تلوزیون

اولین انتخاب مردم میز های چوبی هستند چون رنگ و سبک های گوناگونی دارند و استفاده از چوب، فلز و شیشه در یک میز باعث شده که شکل زیبایی متولد شود که با اکثر وسایل منزل که چوبی هستند هماهنگ باشد. از دیگر خوبی های این میز می توان به حس خوب طبیعی بودن آن اشاره کرد. میز های چوب طبیعی و مصنوعی معمولاً بیشترین خریدار را دارند چون هزینه آن ها برای تمام افراد جامعه مناسب است.

 

میز فلزی تلوزیون

میز های فلزی خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند مگر این که یک طراحی زیبا و فوق العاده داشته باشند و نظر بعضی افراد خاص را جلب کنند. استفاده از این میز به خاطر وزن، شرایط تولید، زیبایی، جذب افراد و هزینه بالا رایج نیست. همچنین مردم فقط از میز های چوبی استفاده می کنند و این نیز باعث شده که استفاده از میز فلزی غیر معمول به نظر بیاید وکمتر کسی از آن استفاده کند. نکته مهم این است که از این گونه میز برای نگه داشتن تلویزیون و دیگر وسایل آن استفاده می شود و برای دکور کاربرد ندارد و بیشتر در مکان های شلوغ و اداره ها از آن استفاده می شود.

 

میز شیشه ای تلوزیون

در ابتدا میز های شیشه ای پرفروش ترینِ میز ها بودند اما وقتی که میز های چوبی با طراحی های مختلف وارد بازار شدند و همچنین این میز تغییری در شکل و طرح خود ندید به همین علت فروش آن کاهش یافت. از طرفی به خاطر شکستن و دیگر آسیب ها و قیمت بالا فروش این میز افت کرد اما هنوز افرادی علاقه مند به میز های شیشه ای هستند که باز هم فروش چشمگیری نیست.

حالا شما را با انواع میز ها از نظر سبک آشنا می کنیم.

 

سبک های میز تلوزیون

 • امروزی: طرحی که بیشتر از همه به فروش می رسد و افراد را به خود جذب می کند سبک امروزی میز ها است که حس به روز بودن را به خاطر گزینه های دوست داشتنی و ساده ی خود، به مخاطب می دهد. این سبک قدیمی نمی باشد و تازگی آن با دکور منزل شما هماهنگ است. از نمونه های این سبک به طرح مینیمال می توان اشاره کرد که محبوب ترین آن هاست و بیشترین فروش به آن تعلق دارد.
 • سنتی: این طرح از دکوراسیون قدیمی الهام گرفته شده که از یک دید مکمل هر خانه ای می باشد و از دید دیگربه خانه شما وزن و سنگینی می دهد. اگر این میز به تنهایی وارد یک مکان دکوری شود به قدری زیبا است که نقص های زیادی از آن را می پوشاند. چوب طبیعی و رنگ قدرتمند آن با طرح های کنسولی و کابینتی یکی شده و نگاه هر بیننده ای را به خود جذب می کند اگر به دنبال یک طرح شیک و تک هستید این سبک را به شما پیشنهاد می کنیم.
 • مدرن: برش های تیز در لبه ها و خط های موازی آن این طرح را فانتزی نشان می دهد. اواسط قرن بیست و یک، تحولی در طراحی میز ها به وجود آمد که با وجود منحصر به فرد و ویژه بودن در دل ها جای می گرفت. با ورود تلویزیون های بزرگ میز های مدرن نیز طبق مد روز تغییر کردند و حرف های زیادی برای گفتن داشتند. این سبک میز ها در بیشتر خانه ها دیده می شود که نشان دهنده علاقه مردم نسبت به این میز است. امروزی، مدرنیته و مینیمالیستی در یک ساختار جمع شده اند و میز های این سبک ها بسیار به هم نزدیک هستند.
 • روستایی: مانند دیگر وسایل روستایی چون مبلمان این سبک میز نیز تابع طرح روستایی است که هنر روستایی (روستیک) را به رخ می کشد. این سبک به شما این حس خوب را می دهد که انگار منزل شما با چوب های جنگلی تزئین شده است که میز سبک روستایی نیز چنین حسی را به شما می بخشد. بست های فلزی و چوب های جلا خورده که این میز را به وجود می آورند حس طبیعت دوستیِ بالایی را نشان می دهد که انگیزه خرید را در مشتریان ایجاد می کند.
 • صنعتی: سبکی خاص از بین آن چه که بوده و پیدا نمی شده. میزی که با سبک صنعتی به وجود آمده در عین پر کاربرد بودن و جزئیات در هنگام تولید شدن به ارزش های خود افزوده است. ترکیبی از چوب های خشن، رنگ های تیره و فولاد آب دیده شما را به دهه های اول قرن بیست می برد و سختی و ها و امید را یاد آور می شود. این سبک با رنگ های روشن به راحتی وفق می یابد و از حالت خسته کننده خارج می شود. اتاقی با یک میز به سبک صنعتی اتاقی ساده و آرامش بخش و احساسی خواهد بود.

 

جمع بندی

میز های تلویزیون علاوه بر این که نگهدارنده تلویزیون هستند برای شما فایده های فراوانی نیز دارند که مهم ترین آن ها بخشیدن زیبایی به منزل شما است. شما با انواع میز ها آشنا شده اید که می توانید با توجه به دکور و سلیقه خود یکی از آن ها را خریداری کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: نمای چوب، دکوراسیون رنگی

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]