کفپوش های وود پلاست
23
مهر

کفپوش های وود پلاست

کفپوش های وود پلاست

WPC Flooring یا همان کفپوش وودپلاست چیست؟

WPC یا کفپوش چوبی پلاستیکی، یک کفپوش وینیل لوکس درجه یک است که استحکام چوب سخت را با انعطاف پذیری، قابلیت نگهداری و مقرون به صرفه بودن PVC بکر ترکیب می کند. مانند سایر محصولات کفپوش وینیل لوکس، WPC از چندین لایه تشکیل شده است: یک لایه سایش چاپ شده، هسته PVC بکر و پشت فوم iXPE با چگالی بالا.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

کفپوش های وود پلاست

کفپوش چوبی پلاستیکی یا کفپوش ضد آب WPC چیست؟

کفپوش چوبی پلاستیکی کامپوزیت که با نام WPC نیز شناخته می شود یک محصول جدید در بازار کفپوش است که دارای ویژگی هایی است که آن را به گزینه ای عالی برای سطوح سخت برای کاربردهای تجاری مسکونی و سبک تبدیل می کند. WPC یک محصول لمینت است که دوام بیشتر، درخشندگی زیبا را ارائه می دهد و در برابر نشت و رطوبت ضد آب است. در اینجا یک راهنمای کوتاه داریم که به شما کمک می کند بین WPC و سایر مواد مانند چوب سخت، کف پوش های ورقه ورقه، کاشی یا فرش را انتخاب کنید. با دکوطرح همراه باشید!

 

شماره ۱: WPC چگونه ساخته می شود؟

WPC با استفاده از لایه های چوبی و پلاستیکی و چسب هایی که در کارخانه به هم فشرده می شوند لمینت می شود. لایه های بالا و پایین پلاستیکی هستند که محافظت از آب را انجام می دهند و لایه های داخلی در برخی موارد متناوب بین چوب و پلاستیک است. برخی از محصولات به اصطلاح “WPC” در حال حاضر به بازار عرضه می شوند که ۱۰۰ درصد پلاستیک با ظاهری چوبی هستند.

 

شماره ۲: چگونه WPC از نظر قیمت مقایسه می شود؟

قیمت کفپوش WPC معمولاً در بین ورقه ورقه در قسمت پایین و چوب سخت و چوب سخت مهندسی شده در قسمت بالایی قرار می گیرد. به طور کلی کفپوش WPC حدود ۳۰-۴۰ درصد از هزینه چوب سخت است. هزینه های نصب بسیار کمتر از چوب سخت است و اساساً با نصب مصالح لمینت قابل مقایسه است.

لامینت و WPC را اغلب می توان توسط صاحبان خانه های Do-It-Yourself یا “DIY” نصب کرد. چوب سخت و چوب سخت مهندسی برای نصب موفق نیاز به تجربه پیمانکار دارند.

 

شماره ۳: WPC چگونه با سایر محصولات کفپوش مقایسه می شود؟

اگر در چند سال گذشته وارد یک فروشگاه خرده فروشی شده باشید، احتمالاً از WPC استفاده کرده اید. احساس WPC محکم است و ساختار آن به هم چسبیده است. کفپوش های تخته ای از جنس ورقه ورقه ، از جمله WPC، اغلب به عنوان کف شناور نامیده می شوند، زیرا معمولاً به سطح چسبانده نمی شوند. کفپوش لمینت استاندارد برای جبران عوامل محیطی مانند دمای هوا و رطوبت به “شکاف های انبساط” در اطراف نیاز دارد. از آنجا که WPC یک ماده کف شناور ضد آب است ، شکاف های انبساطی لازم نیست که کار نصب را بسیار آسان تر و کارآمدتر می کند.

برخلاف ورقه ورقه، لایه زیرین و یا مانع بخار همیشه برای WPC لازم نیست. به دلیل ضد آب بودن ، جلوگیری از نصب آب بند تحت WPC اختیاری است. لایه زیرین را می توان با WPC برای ایجاد احساس “نرم” مصرف کنندگان که معمولاً با لمینت ارتباط دارند استفاده کرد، اما به ندرت برای ضمانت “مورد نیاز” است.

WPC بسیار بادوام است و اکثر مارک ها می توانند در برابر استفاده تجاری سبک یا حتی سنگین مقاومت کنند (به توصیه های استفاده از نام تجاری برای تأسیسات تجاری و مسکونی مراجعه کنید.) چوب سخت برای اکثر استفاده های تجاری صرفاً بر اساس قیمت مناسب نیست. بسیاری از لمینت ها برای استفاده تجاری، فقط برای مسکونی رتبه بندی نمی شوند. کفپوش تجاری معمولاً WPC، کاشی، کاشی یا فرش چوبی است و WPC به سرعت سهم بازار را در برنامه های تجاری و املاک اجاره ای بدست می آورد.

WPC همچنین گزینه های طراحی جدیدی را برای مناطقی که قبلاً برای کاشی یا حتی مشمع کف اتاق اختصاص داده شده بود، ارائه می دهد، مانند حمام، لباسشویی و اتاق بچه ها که احتمال رطوبت یا ریزش در آن ها بیشتر است. طبیعت ضد آب و بادوام WPC ظاهر چوبی را برای اولین بار در این اتاق ها آورده است و مصرف کنندگان از عملکردی که از WPC در خانه های خود دریافت می کنند بسیار تحت تأثیر قرار می گیرند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]