طراحی اتاق کودک دو نفره
13
شهریور

طراحی اتاق کودک دو نفره

طراحی اتاق کودک دو نفره

با توجه به سبک‌های امروزی و کوچک شدن ابعاد خانه‌ها، به خصوص در پایتخت، ممکن همیشه فضای مستقل برای هر کدام از فرزندان خانواده وجود نداشته باشد. چیدمان اتاق کودک دو نفره همیشه کار چالش برانگیزی بوده است. چون هر کدام از کودکان سلیقه خود را دارند. پس ممکن است در برابر پیشنهادات شما مقاومت نشان دهند و یا به سختی راضی شوند. این تفاوت وقتی زیاد است که یکی از دو کودک دختر و دیگری پسر باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی اتاق کودک دو نفره

چیدمان اتاق کودک دو پسر یا دو دختر

این گزینه، ساده‌ترین راه برای چیدمان اتاق کودک دو نفره است. در این رده سنی علاقمندی‌ها مشترک است. چون جنسیت هر دو فرزند یکی است و اختلاف سنی چندان زیاد نیست. هر دو با اسباب‌بازی‌های هم بازی می‌کنند، با هم به مدرسه می‌روند و زمان بیشتری را با هم می‌گذرانند.

 

چیدمان اتاق کودک دو نفره دخترانه

در این موارد بهتر است اتاق را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. می‌توانید از وسایل تقریبا مشابه برای چیدمان هر دو فضا استفاده کنید. در این شیوه، استفاده از تخت‌های هم‌اندازه، یا دو طبقه، کمد و میز تحریر هم‌اندازه و به صورت قرینه، پیشنهاد می‌شود. فضای بازی نیز بهتر است مشترک باشد. با توجه به همجنس بودن دو کودک، رنگ بندی دیوارها، تزئینات اتاق و هر المان سرگرم کننده‌ای می‌تواند متناسب با روحیات مشترک دو کودک (آبی یا صورتی) انتخاب شود.

 

چیدمان اتاق کودک دو نفره یک پسر و یک دختر

وقتی یک دختر و یک پسر دارید، نیازمندی‌های این دو باهم تفاوت زیادی دارد. بنابراین طراحی اتاق مشترک سخت است. حتی اگر اختلاف سنی کم باشد. چرا که دختر علاقمند به اسباب بازی است و پسر به ماشین‌های بزرگ و کوچک علاقه دارد. شیوه درس خواندن و بازی کردن متفاوتی دارند. اما این تفاوت باعث نمی‌شود که نتوانند در یک فضای مشترک باشند.

 

چیدمان اتاق کودک دو نفره پسر و دختر

در انتخاب رنگ مشترک چیدمان اتاق کودک دو نفره می‌توان از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری برای پس زمینه استفاده کرد. رنگ مشترک نیز یکی از رنگ‌های سبز، بنفش، زرد و یا بژ می‌تواند باشد. اگر فضای کافی دارید، اتاق را به دو قسمت تقسیم کرده و در هر قسمت رنگ‌های دخترانه (صورتی) و پسرانه (آبی) رنگ آمیزی کنید. یا با استفاده از پارتیشن، اتاق را به دو اتاق کوچک‌تر تقسیم کنید. در این صورت به هر کودک فضای منحصربه‌فردی می‌دهید. به هر کدام فضای برابر بدهید. اما میز و صندلی و مبل آن‌ها متفاوت باشد. در چیدمان اتاق کودک دو نفره در این حالت، باید کمدها و قفسه‌های جداگانه برای لباس و وسایل شخصی آن‌ها در نظر بگیرید.

 

چیدمان اتاق کودک دو نفره با اختلاف سنی زیاد

وقتی اختلاف سنی بین فرزندانتان زیاد باشد، علایق و ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی خواهند داشت. شما باید وقت زیادی صرف کنید تا اتاق برای هر دو فرزندتان راحت باشد.در این گروه با این که هم جنس هستند، اما چون اختلاف سنی زیاد است، منافع مشترکی ندارند. فرزند بزرگتر حس بزرگی و توقع بیشتری دارد. به اسباب بازی نیاز نداشته و بیشتر طالب ابزارهای مدرن و تکنولوژی است.

 

کاغذ دیواری در چیدمان اتاق کودک دو نفره

اگر در تخت دو نفره برای اتاق در نظر دارید، بهتر است طبقه بالا را به فرزند ارشد اختصاص بدهید. اما اگر از دو تخت استفاده می‌کنید، فضا را بایک پارتیشن جدا کنید.تا هنگامی که فرزند کوچکتر خوابیده، فرزند بزرگتر به مطالعه و انجام تکالیفش برسد. در این حالت از چیدمان اتاق کودک دو نفره بهتر است از کمدهای مجزا استفاده شود. چرا که فرزند بزرگتر احساس استقلال بیشتری دارد و ممکن است نخواهد لوازمش در دسترس کودک دوم قرار گیرد.

 

چیدمان دو کودک غیر هم جنس با اختلاف سنی زیاد

سخت‌ترین چیدمان اتاق کودک دو نفره، برای زمانی است که دو کودک غیر هم جنس دارید که تفاوت سنی قابل توجهی دارند. چرا که هر دو به فضای جداگانه برای بازی و استراحت خود دارند و نیز دنیای ذهنی متفاوتی دارند. اگر فضای کوچکی دارید و تصمیم به خرید تخت دو طبقه دارید بهتر است پله‌های آن غیر مرتبط و غیر هم جهت باشد. اما اگر دو تخت دارید، تخت ها باید در گوشه‌های مخالف همدیگر باشد.

در این گروه، حریم خصوصی اهمیت ویژه دارد. بهتر است از پارتیشن برای جداسازی محیط استفاده کنید. در این حالت از چیدمان اتاق کودک دو نفره، فضای بازی، کمد لباس و قفسه کتاب‌ها بهتر است از هم جدا باشند. باید فضای اطراف هر کودک متناسب با خواست خودش تزیین شود.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]