۸ گیاه مناسب در دکوراسیون داخلی
18
شهریور

۸ گیاه مناسب در دکوراسیون داخلی

۸ گیاه مناسب در دکوراسیون داخلی

استفاده از گل و گیاه آپارتمانی در خانه می تواند انرژی شما را چند برابر کرده و یک روز خسته کننده را برای شما به روزی شاد و پرانرژی تبدیل کند. گل ها علاوه بر بوی خوب و اکسیژنی که در هوا پخش می کنند می توانند به لوکس تر شدن فضای خانه شما هم کمک کنند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

۸ گیاه مناسب در دکوراسیون داخلی

گیاه ابلق یا برگ انجیری برای آپارتمان

ابلق یا برگ انجیری یکی از بهترین انواع گیاه آپارتمانی است که به دلیل وجود برگ های بزرگ و براقی که دارد ظاهر متفاوت و جذابی به عنوان یک گل و گیاه آپارتمانی ایجاد می کند. گران قیمت ترین گل انجیری نوعی است که در آن قسمت های سفیدی نیز وجود دارد.

 

گیاه بونسای برای آپارتمان

بونسای هم یکی دیگر از انواع گیاهان آپارتمانی است که جذابیت و زیبایی خاص و متمایزی نسبت به بقیه دارد. بونسای در واقع درختی است که داخل یک گلدان رشد می کند، این گیاه جذاب توجه هر فردی را به خود جلب می کند.

نگهداری بونسای در مقایسه با دیگر انواع گل و گیاه آپارتمانی کار راحتی نیست و نیاز به علم و اطلاعات کافی دارد. بنابراین اگر فرصت کافی برای رسیدگی به گل و گیاه خانه خود را ندارید؛ بونسای برای شما گزینه مناسبی نیست. در میان انواع بونسای هم برخی از آنها نگهداری راحت تری دارند و برخی سخت تر هستند.

 

گیاه لوندر برای خانه

گیاه لوندر یا همان اسطخدوس یکی از گیاهان غیر متداول برای آپارتمان است اما با توجه به خواص درمانی که دارد؛ از عطر و رایحه آن برای درمان یا آروماتراپی استفاده می شود. این گیاه در زمره گیاهان لاکچری اتاق خواب قرار می گیرد. این گیاه عطر بسیار خوبی دارد و برای رشد نیاز به نور کافی دارند. پس بهتر است آن را مقابل پنجره جنوبی قرار دهید تا نور خوبی دریافت کند. اسطوخودوس در کنار قیمت مناسب تر می تواند حس و حال این نوع گیاه را نیز به اتاق شما وارد کند.

 

فیکوس گل آپارتمانی محبوب

یکی از گل های آپارتمانی پر طرفدار، فیکوس (ficus) نام دارد. این گیاه با برگ های پهن و کلفتی که دارد بسیار مناسب برای محیط های اداری به شمار می رود. فیکوس ظاهری بسیار زیبا در قسمتی از دکوراسیون را ایجاد خواهد کرد. این گیاه تقریبا با محیط متعادل آپارتمان سازگار است و به دلیل برگ های پهن اکسیژن، بسیاری را تولید می کند. فیکوس را نباید زیاد جابجا کرد و نور غیر مستقیم بسیار مناسب برای نگهداری از آن است.

 

نگهداری سانسوریا در آپارتمان

سانسوریا (snake plant) بسیار سازگار با محیط و ماندگار است. اگر کمی به آن رسیدگی شود تا به شرایط داخل فضا عادت کند، رشدی عالی و زیبایی چشمگیری را به همراه می آورد. دسته ای از این برگ های عمودی علاوه بر اینکه اکسیژن بسیاری را برای فضا تامین می کنند، می توانند قسمتی از نقص های موجود در داخل را بپوشاند و زیبایی خود را جلوه دهد. سانسوریا به آبیاری زیادی نیاز ندارد و حتی با نور لامپ های اتاق نیز می تواند رشد کند.

 

بامبوی آپارتمانی

اگر برای فضایی که نور زیادی دارد به دنبال گیاه مناسب هستید، نخل بامبو گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود. تا وقتی که به این گیاه آب کافی برسد نیازی به نور زیاد نخواهد داشت. بامبو شرایط آب و هوایی مرطوب را دوست دارد و برای حیوانات خانگی هیچ ضرری ندارد.

 

درخت پا فیلی در خانه

درختچه پا فیلی (elephant foot tree) برگ هایی آویزان و نازک دارد که تنه آن در نزدیک خاک شبیه پای فیل است. وقتی رشد آن کامل شود حدود دو متر از زمین ارتفاع می گیرد. این گیاه که به نام لیندا نیز شناخته می شود. لیندا یکی از گیاه های آپارتمانی زیبا است که شکل عجیب و شرایط نگهداری مانند کاکتوس را می طلبد. تابستان ها آبیاری دو بار در هفته را نیاز دارد و عمری صد ساله دارد.

 

گل های آپارتمانی آلوئه ورا

این کاکتوس که طبق شرایط آب و هوایی آفریقای جنوبی است، فواید درمانی و خواص بی شماری دارد. با اینکه آلوئه ورا (aloe vera) نور مستقیم و آب و هوای مرطوب نیاز دارد، اما می توان آنرا مدتی بدون آب نگه داشت. از برگ های این گیاه می توان برای درمان آفتاب سوختگی و برخی مشکلات پوستی استفاده کرد. آلوئه ورا در طول روز دی اکسید کربن هوا را دریافت می کند و در شب اکسیژن را برای محیط تامین می کند. این گیاهِ مقاوم، بسیار مناسب برای تمامی محیط ها به شمار می رود. بهتر است گیاه آلوئه ورا را در تابستان بیرون از آپارتمان قرار ندهید زیرا ممکن است آفت های بسیاری را به خود جذب کند.

 

آگلونمای زیبا در خانه

گیاه آگلونما به همیشه سبز چینی (chinese evergreen) نیز معروف است. آگلونما یکی از گل های آپارتمانی با تنوع رنگی زیاد است که علاوه بر نگهداری آسان و راحت، هوای فضای داخلی را نیز تصفیه می کند. آگلونما برای بقا و حفظ برگ های خود به نور متوسطی نیاز دارد و لازم نیست مستقیم زیر تابش نور آفتاب باشد. از این گیاه باید در مقابل آفت های مختلف گیاهان محافظت کرد.

 

گل و گیاهان آپارتمانی مقاوم

بین گیاهان و گل های آپارتمانی برخی هستند که مقاومت بالاتری را از خود نشان می دهند. موارد بیان شده از جمله معروفترین و پرطرفدارترین آنها هستند که نگهداری تقریبا ساده ای را هم نیاز دارند. اما موارد زیر پیشنهاداتی هستند که می توانید از آنها نیز استفاده کنید:

  • پوتوس: نور کم و متوسطی نیاز دارد که در اکثر منازل با فرم پیچکی که دارد، دیده می شود
  • برگ انجیری: این گیاه نور غیر مستقیم می خواهد ولی باید سر موقع به آبیاری آن پرداخت
  • برگ عبایی: گزینه ای است که در اکثر منازل دیده می شود و نگهداری ساده ای دارد
  • مارچوبه سرخسی: این نوع از گل های آپارتمانی سبکی منحصر به فرد دارند و با برگ های نازک و ظریف خود، زیبایی چشمگیری به همراه دارند
  • اکوریا: با نام ساق عروس نیز معروف است و به دلیل برگ های آبدار و گوشت آلویی که دارد می تواند زمان بیشتری را در مقابل کم آبی زنده بماند
  • گیاه خال دار: نوعی گل رنگارنگ است که نور غیرمستقیم را دوست دارد تا برگ هایش نسوزد
  • گل عنکبوتی: یا رُبانی با برگ های نازک نگهداری ساده ای دارد اما بهتر است نور غیرمستقیم و آبدهی منظمی داشته باشد
  • گل رشته مرواریدی: زیبایی منحصر به فردی دارند و با اینکه آبیاری کمی می خواهند، نور زیادی را می طلبند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]