انتخاب اکسسوری مناسب در دکوراسیون داخلی
18
شهریور

انتخاب اکسسوری مناسب در دکوراسیون داخلی

انتخاب اکسسوری مناسب در دکوراسیون داخلی

اکسسوری های منزل و یا به اصلاح وسایل تزیینی و جانبی، به گروه های بسیار گسترده و متنوعی از وسایل و الحاقات فرعی گفته می شوند که جزء الزامات یک فضا و ساختمان نیستند ولی کیفیت، سطح چیدمان و دکوراسیون داخلی را ارتقا می دهند. این کاربرد و در کل به کارگیری اکسسوری، محدود به فضای خاصی نیست و هر موقعیت و فضایی را شامل می شود. کاربرد و نقش دیگر این محصولات، ایجاد پویایی و حرکت در دید بیننده و تلاش برای جلب توجه فرد است که در صورت انتخاب و چینش مناسب، حرکت چشم مخاطب را هدایت کرده و به نواحی خاصی معطوف می کند. این کار در فضا سازی و دیگر اهداف طراحان، اهمیت زیادی دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده، اکسسوری ها در کنار جنبه زیبایی و هدایت بصری، می توانند مزایای دیگری داشته و کاربردی نیز باشند. برای مثال گلدان های گیاه هان مختلف، علاوه بر زیبایی دهی به تغییر روحیه و تصفیه هوا کمک می کنند. این ویژگی در کنار امکان استفاده از آن ها در هر فضایی، به زیبا تر شدن هرچه بیشتر دکوراسیون های فضا های داخلی کمک زیادی می کند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

انتخاب اکسسوری مناسب در دکوراسیون داخلی

انتخاب اکسسوری برای دکوراسیون داخلی

مهم ترین و کلی ترین نکته در مورد اکسسوری ها انتخاب فرم متناسب، ابعاد و رنگ و جنس مناسب، سبک هماهنگ و محل درست قرارگیری آن است که بتواند بیشترین هماهنگی و تعادل را حفظ کند. رعایت این موارد به حدی مهم می باشد که در صورت رعایت نکردن، زیبایی محیط را از بین برده و دکوراسیونی با نمای غیر جذاب به نمایش می گذارداکسسوری ها بستر مناسبی برای انتخاب های جسورانه، تلفیق خلاقیت با محیط و القای ویژگی های شخصیتی افراد به فضای مورد نظر هستند و می توانند امضای شخصیت و روحیه افراد باشند. این تاثیرگذاری، حس تعلق و راحتی را منتقل می کند و فرد از حضور در فضای مورد نظر، لذت می برد. از رایج ترین آن ها می توان به گلدان های گیاهان، تابلو ها، مجسمه ها، کوسن، رومیزی، شمع، اشیای یادگاری و سایر المان های طبیعی و مصنوعی دکوراتیو اشاره کرد.

 

استفاده از گل و گیاهان در دکوراسیون داخلی

گیاهان موجوداتی زنده هستند گه وقتی در منزل یا حتی هر محیطی از آنها استفاده میکنید حس تازگی و زنده بودن آنها را حس میکنید. دقت کنید، هنگامی که به یک گیاه توجه میکنید فردای آنروز متوجه پررنگ تر شدن گیاهان یا جلوه بیشتر آنها میشوید. اما در این مقاله میخواهیم درباره اکسسوری ها صحبت کنیم. یعنی گلدان هی لوکس و زیبایی که برای گیاهان انتخاب میکند.

البته نوع گیاهان هم اهمیت دارند. مثلا برای سبک مدرن میتوانید از گلدان هایی با تم سفید یا رنگ های روشن استفاده کنید. البته که تضاد گاهی ممکن است زیبا شود. حتی گلدان های مشکی هم در یک طراحی داخلی سفید زیبا میشوند.

 

مجسمه‌ های دکوراتیو و ظروف خاص در دکوراسیون

وسایل دکوری به عنوان اکسسوری منزل نقش مهمی دارند. استفاده از آن‌ها به ایجاد تعادل بصری در محیط کمک کرده و در عین حال وسایل کاربردی هستند که باید در دسترس شما باشند. این وسایل می‌توانند گلدان، ظروف، کتاب و لوازم دکوری باشند که در فروشگاه‌های زیادی به فروش می‌رسند.

 

استفاده از انواع میز در خانه

در سبک کلاسیک از میزهای سلطنتی استفاده می کنند. مثلا میزهای چوبی که ازچوب راش و چوب گردو هستند. از نظر هزینه استفاده از چوب بسیار هزینه بالایی خواهد داشت اما باید این را به خودتان یادآوری کنید که یکبار میخواهید هزینه کنید وممکن است تا چند سال آینده نخواهید برای آن هزینه کنید.

در سبک مدرن میزهایی با صفحه سنگ مرمر یا شیشه بسیار زیبا میشوند. در سبک مینیمال که سبک ساده گرایی است از میزهای ساده استفاده کنید زیرا خاصیت این سبک همین سادگی است. برای روی مبل ها میتوانید از یک تکه پشم زیبا استفاده کنید. همچنین کوسن هایی با پارچه های زیبا را در دو نوع ترکیب رنگی میتوانید تلفیق کنید.

یک میز چوبی یا سنگی با پایه های آهنی، هم می‌تواند به عنوان یکی از اجزای اصلی دکوراسیون در خانه ی شما مورد استفاده قرار گیرد و هم به عنوان یک اکسسوری جانبی، که جنبه ی زیبایی دارد.

 

استفاده از عود و شمع در دکوراسیون داخلی

از شمع های تزیینی زیبا در دکوراسیون منزل تان به هیچ وجه غافل نباشید! وجود شمع در خانه با از بین بردن انرژی های منفی، انرژی مثبت را در خانه به جریان می‌اندازد، که نتیجه ی آن، ایجاد حس و حال خوب در اهالی خانه خواهد بود.

 

آثار هنری و تابلوها در طراحی داخلی

در قسمت های دیگر منزل هم از اکسسوری ها استفاده کنید. این حرف به این معنی نیست که خانه را شلوغ کنید. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید از اکسسوری را به صورت پراکنده استفاده کنید تا دکوراسیون لوکس منزل جال و هوای افراد را تحت تاثیر قرار دهد. آثار هنری مثلا یک قاب هنری که خودتان آن را طراحی کرده اید یا یک تابلوی خاص با رنگی که با بقیه دکوراسیون داخلی همخوانی داشته باشد.

 

کوسن و اکسسوری پارچه ای در دکوراسیون داخلی

به طور کلی می توان گفت که لوازم پارچه ای در دکوراسیون اهمیت بسیار زیادی دارند. از انواع مدل پرده ها گرفته تا کوسن ها، شال مبل، مکرومه بافی ها و تاپستری و … که هر کدام باید در مکان مناسب خود استفاده شوند. هرکدام از این اکسسوری های پارچه ای می توانند علاوه بر دکوراتیو بودن، رنگ و بافت را نیز وارد فضای شما نمایند. بنابراین بهتر است در انتخاب رنگ آن ها با مبلمان و سایر وسایل هارمونی را ایجاد نمایید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]