چیدمان منزل اروپایی
19
شهریور

چیدمان منزل اروپایی

چیدمان منزل اروپایی

برای داشتن دکوراسیونی شاد و پر انرژی می توان از طراحی داخلی ساختمان و طراحی داخلی منزل های سبک اروپایی استفاده کرد چرا که یکی از ویژگی های بارز این سبک طراحی دکوراسیون همین انرژی و شاد بودن می باشد.

ترجیح امروزه افراد، بیشتر استفاده از سبک های مدرن و موفق اروپایی در طراحی دخلی همه قسمت های خانه می باشد.

یکی از موارد حائز اهمیت در دکوراسیون اتاق پذیرای اروپایی تهیه انواع مبلمان و نوع چیدمان آن می باشد.

ویژگی دیگر سبک اروپایی در دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ های مکمل و مختلف در دکور پذیرایی می باشد.

در تعدادی از طرحی های اتاق پذیرایی و نشیمن به سبک اروپایی استفاده از گیاهان طبیعی و گلدان های شکیل استفاده می شود، از مشخصات دیگر سبک اروپایی نوع طراحی نور پردازی مردن و ایده آل می باشد.

این مطلب که طراحی سبک مدرن و اروپایی ممکن است هزینه فراوانی در پیش داشته باشد اما توجه شود که با بهره گیری از این سبک می توان  فضایی بروز، متفاوت و مدرن خلق کرد.

 

چیدمان منزل اروپایی

سبک چیدمان اروپایی و اسکاندیناویایی

در بین گزینه های متفاوت برای چیدمان منزل به سبک اروپایی می توان گفت یکی از محبوب ترین سبک ها، سبک اسکاندیناویایی است که در آن رنگ سفید و فضای بسیار روشن حرف اول را می زند.

یکی از دلایل انتخاب این سبک این می باشد که نیاز به فضای وسیعی ندارد و در فضای محدود آپارتمانی قابل اجراست.

در سبک اسکاندیناویایی اجزایی که حضور واضحی دارند، رنگ سفید، مبلمان خاکستری و چوب طبیعی می شود.

چیدمان منزل به سبک اروپایی و اسکاندیناویایی امری لذت بخش برای خانواده خواهد بود چرا که می تواند اعضای خانه را در یک سقف در کنار یکدیگر قرار دهد.

یکی دیگر از قسمت های مهم سبک اسکاندیناویایی نوع رنگ هاست.

بطور معمول در این سبک ها اجازه استفاده از رنگ های جذاب و روشن مثل: سبز، قرمز، بنفش و یا آبی مجاز نمی باشد، در صورت استفاده از این رنگ ها دیگر فرقی ندارد که چه نوع مبلمان و یا وسایل در دکوراسین منزل به کار رفته است چرا که در هر صورت دیگر منزل شمایل زیبا و جذاب نخواهد داشت.

 

چیدمان آشپزخانه اروپایی

فضای مهم بعدی، فضای آشپزخانه می باشد.

با توجه به این نکته در خانه های آپارتمانی خیلی فضای نگهداری از گیاهان محدود هست و در بعضی از آپارتمان ها به طور کلی تراس و یا حیاطی وجود ندارد، می توان درون آشپزخانه با استفاده انواع گیاهان، به خصوص گیاهانی که نیاز فراوان به نور ندارند، یک جزیره ساخته شود و پیشنهاد می شود در این جزیره از گلدان هایی استفاده شود که قابلیت آویزان شدن از سقف را دارند چرا که این کار در فضای محدود آشپزخانه می تواند جلوه زیبایی به آن دهد.

در سبک اروپایی بهتر است از کابینت هایی با تناژ رنگی سفید و یا روشن استفاده شود.

در کنار کابینت با رنگ روشن یا سفید می توان از میز ناهار خوری با سبک مدرن و ساده استفاده کرد که در تناژ رنگی روشن باشد مثل: استفاده از میز سفید به همراه صندلی هایی که با ترکیب رنگ های روشن مانند صورتی، یاسی و … هستند.

در رابطه با کاشی های این سبک از آشپزخانه می توان از کاشی هایی مربع شکل در سایز های کوچک استفاده کرد که تناژ رنگی سفید و طوسی دارد.

برای تزئینات روی میز ناهار خوری می توان یک گلدان طلایی رنگ ساده استفاده کرد تا به میز جلوه و روح دهد.

 

استفاده از سبک اروپایی در اتاق نشیمن

باور اکثریت در استفاده از این نوع سبک چنین می باشد که نصب یک تلوزیون با صفحه تخت به تنهایی کافی است، اما این طور نیست، می توان در اطراف تلوزیون از شلف ها وقفسه ها استفاده شود تا ظاهر بسیار جذاب تری به فضا دهد.

در صورت وجود فضا در نشیمن، و نداشتن اتاق مخصوص برای مطالعه، می توان قسمتی از نشیمن را با پارتیشن جدا کرده و دو میز با سبک بسیار ساده و مدرن قرار داد.

 

استفاده از سبک اروپایی در تزئینات اتاق خواب و سرویس بهداشتی

بهتر است اتاق های خواب نیز تا حد امکان به سبک اروپایی و ساده طراحی شود، به عنوان مثال می توان تخت خواب را با روتختی طوسی رنگ در کنار یا زیر پنجره قرار داد که فضای بیشتر اتاق خواب خالی باشد، در کنار تخت از یک میز کوچک  با سبک های جدید استفاده گردد و روی آن یک ساعت دیجیتال و یک گلدان قرار داد.

در کنار میز یک آباژور با پایه بلند قرار داشته باشد که رنگ طوسی یا نزدیک به رنگ طوسی داشته باشد(مثل رنگ خاستکری و…)، بهتر است کفپوش اتاق خواب رنگ طوسی و سفید داشته باشد تا به تناژ رنگی اتاق نزدیک باشد.

برای تزئینات سرویس بهداشتی می توان از کاغذ دیواری های ضد آب با طرح کاشی استفاده کرد که هم شیک و هم ساده باشد.

برای شیرآلات سرویس ها نیز از شیر هایی با سبک جدید و ساده به رنگ های مشکی و یا سفید می توان استفاده کرد.

 

نور پردازی در دکوراسیون داخلی به سبک اروپایی

یکی از عوامل مهم در بهتر دیده شدن وسایل در این سبک، نور پردازی مناسب است.

در سبک اروپایی از نور زیادی برای فضا بخصوص فشای نشیمن استفاده نمی شود و می توان برای این امر از نور پردازی به صورت سقفی و دیواری استفاده گردد.

یک سبک بسیار ایده آل برای نور پردازی محیطی با سبک اروپایی، استفاده از آباژورهای ایستاده می باشد و این نوع به تنهایی می تواند نور محیط را فراهم کند.

در صورت تمایل به استفاده از لوستر برای نور پردازی، بهتر است از سبک های بسیار ساده آن استفاده شود تا انتخاب مناسبی برای دکور مد نظر ما باشد.

 

سادگی و نقش آن در ایده پردازی اروپایی

یکی از عوامل مورد توجه در سبک مدرن، سبک مینیمالیست می باشد.

سبکی که در عین سادگی به آسانی تمام نگاه ها را به سمت خود خیره می کند.

به عنوان مثال برای طراحی خاص و در عین حال مینیمال بودن می توان از تک مبل ها استفاده کرد، بدین شکل که بر روی یک فرش با رنگ ساده سرد، مبل تک نفره با سبک ساده ای قرار گیرد و یک قاب عکس پشت مبل به دیوار نصب گردد و جلوی مبل یک میز دایره شکل ساده قرار داشته باشد.

بهتر است کفپوش اتاق تیره باشد تا وسایل روی آن نما و جلوه خود را از دست ندهند.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۷]