طراحی داخلی کشور فرانسه
09
دی

طراحی داخلی کشور فرانسه

طراحی داخلی کشور فرانسه

خانه های فرانسوی عموماً به صورت متقارن، نامتقارن یا برج طراحی می شوند. طرح های متقارن که معمولاً در ایالت فرانسه دیده شده، دارای سقف های مفصل ران با محور اصلی درب ورودی هستند. بال دیوارها اغلب به کناره های ساختمان اصلی اضافه می شوند. طرح های نامتقارن رایج ترند و شامل؛ نمونه هایی از شاتوی فرانسوی زیبا، خانه های فرانسوی، طرح های خانه نورماندی با یک ورودی اصلی خارج از مرکز است. طرح های برج دار به راحتی توسط برج مدور با سقف مخروطی مرتفع مشخص می شوند. ورودی اصلی معمولاً در برج مشخص است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی کشور فرانسه

طراحی داخلی خانه به سبک فرانسوی

خانه های فرانسوی که به سبک های مجلل، نمای سنگ های طبیعی و فضای داخلی شیک و روستایی شهرت دارند از قرن ها قبل به خانه ها الهام بخشیده و همچنان دارای طراحی مدرن و شیک داخلی هستند که امروزه بسیار محبوب است.

خانه های روستایی فرانسوی که با پالت های رنگی ساده، خنثی و الهام گرفتن از محیط طبیعی ساخته شدند، از طلاکاری و قالب گیری موجود در خانه های مجلل پاریس دور هستند. برخلاف خانه های ایالت فرانسه که از عظمت سلطنت پادشاه لوئی چهاردهم الهام گرفته اند، خانه های روستایی فرانسه معمولاً تحت تأثیر عناصر طبیعی پیرامون خود قرار می گیرند.

 

تاریخچه طراحی داخلی کشور فرانسه

در طول جنگ جهانی اول، سربازان آمریکایی خانه های روستایی فرانسوی را دیدند و خود را از آن ها الهام گرفتند. پس از جنگ، بسیاری از این سربازان سبک پرووانس را به ایالات متحده بازگرداندند و خانه های خود را به سبک فرانسوی ساختند. معماری و دکوراسیون کشور فرانسه محبوبیت زیادی دارد و امروزه نیز الهام بخش سازندگان خانه و تزئینات داخلی است.

 

ویژگی های مهم سبک طراحی داخلی فرانسوی

معماری و طراحی کشور فرانسه الهام گرفته از طبیعت است. بر این اساس، خانه های کشور فرانسه تمایل دارند با محیط پیرامون خود ترکیب شوند. برخی از ویژگی های متمایز معماری و سبک کشور فرانسه عبارت اند از:

 • طراحی داخلی نما به سبک فرانسوی با سنگ طبیعی: خانه های کشور فرانسه به طورمعمول دارای نمای ساده سنگی یا آجری هستند. ازآنجاکه تقارن عنصری اساسی در بسیاری از سبک های فرانسوی بوده، از باغ های سبک فرانسوی گرفته تا سبک استعماری فرانسه نما معمولاً مسطح است.
 • یک سقف بلند و شیب دار: بسیاری از سبک های خانه های فرانسوی دارای سقف های بسیار بلند و شیب دار هستند که به صورت دسته دار ساخته می شوند به این معنی که هر چهارگوشه سقف به سمت زمین است. سقف های کشور فرانسه با کاشی های سفالی، کاشی کاری شده اند که برای ایجاد جلوه ای طبقه بندی شده، روی هم قرارگرفته و به رنگ های قرمز، قهوه ای یا بژ دیده می شوند.
 • پنجره های بلند و مستطیلی شکل در طراحی داخلی: پنجره های بلند و مستطیل شکل در خانه های روستایی فرانسه نه تنها به تقارن سازه ها می افزایند، بلکه آن ها را نیز بلندتر نشان می دهند. پنجره های طبقه اول و دوم به طورمعمول کاملاً تراز شده و غالباً با طاق یا کرکره های چوبی تزئین می شوند.
 • دودکش های دوتایی: در بسیاری از خانه های روستایی فرانسوی دو دودکش وجود دارد که در دو طرف ساختمان قرار گرفتند.
 • سقف های چوبی و دیوارهای گچی: اگرچه برخی از خانه های کشور فرانسه ممکن است دارای تیرهای چوبی مشخص باشند، اما در بسیاری از آن ها سقف های چوبی به رنگ سفید وجود دارد تا با دیوارهای داخلی و گچی مطابقت داشته باشند.
 • کف پوش چوبی یا سنگ طبیعی: کف پوش چوبی طبیعی که به صورت پارکت یا طرح شاه ماهی وجود دارد در خانه های سنتی کشور فرانسه بسیار محبوب بوده و امروزه نیز به عنوان یک انتخاب جذاب شناخته می شود. جدا از چوب، سنگ آهک نیز یک انتخاب معمول به عنوان کف پوش است.
 • یک ترکیب رنگ آرامش بخش و خنثی: اگرچه برخی از خانه ها ممکن است از رنگ های تیره به جای رنگ های روشن استفاده کنند، اما بیشتر خانه های کشور فرانسه بارنگ های سفید، کرم، زرد کمرنگ، آبی کمرنگ یا خاکستری تزئین شده اند. بافت و گرمای فضا را می توان با چوب، سنگ و سایر مواد طبیعی موجود تأمین کرد.

 

طراحی داخلی خانه به سبک کشور فرانسه

برخی از روش های ساده برای افزودن شورونشاط و درعین حال زیبا به خانه شما شامل موارد زیر است:

 • انتخاب مبلمان با پارچه های کتانی سفید، کرم یا زرد کمرنگ در خانه های کشور فرانسه بسیار رایج است.
 • با لوازم جانبی سنتی کشور فرانسه الگو و بافت را به فضای خود مانند، بشقاب های چینی آبی و سفید یا سبدهای چوبی بافته شده اضافه کنید.
 • وسایل و کالاهای جدیدتر منزل خود را با قطعات عتیقه ترکیب کرده و از آینه و ساعت عتیقه برای طراحی دکوراسیون خود استفاده کنید.
 • از رنگ های سفید، کرم و خاکستری در میان سایه های ملایم دیگر در طراحی داخلی فضای خود استفاده کنید. این رنگ های آرام را با رنگ سبز، قرمز، آبی یا حتی سیاه ترکیب شده تا کمی عمق و گرما به آن بیفزایید.

طراحی داخلی فرانسوی، همانند خانه های دلفریب اشرافی فرانسوی ترکیبی از سبک انتیک فرانسوی و شابی شیک و روستیک است که پر از جذابیت است و احساس لوکس بودن میدهد. در این سبک درعین ظرافت و سادگی همه عناصر لوکس و گران قیمت هستند. ترکیب آثار هنری روی دیوارها، میز قهوه مینیمال، صندلی لویی ششم در چاپ هندسی مدرن، ظروف انتیک چینی و اشیائ عتیقه احساس عمیق سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی را القا می کند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]