بایدهای یک طراح داخلی خوب
14
بهمن

بایدهای یک طراح داخلی خوب

اگر می‌خواهید طراح داخلی خوب و مفیدی باشید بخوانید…!

همیشه حرفه‌هایی که از دور آسان و لذت‌بخش به نظر می‌آیند، همان شغل‌هایی هستند که نیاز به تلاش و تجربه‌ی فراوانی دارند، چرا که این مشاغل حتما متخصصین و فعالان کوشا و باتجربه‌ای داشته‌اند که با ارائه‌ی کار درست و بی‌نقص، باعث شده‌اند فکر کنید کارشان آسان است! اگر شما هم به دنبال یک طراح داخلی خوب هستید و می‌خواهید با ویژگی‌های آن آشنا باشید یا می‌خواهید به یک طراح داخلی خوب تبدیل شوید، این نوشته را از دست ندهید!

 

برای آشنایی با همه چیز درمورد یک طراح داخلی خوب، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

مهارت شناخت یک طراح داخلی خوب از مبانی رنگ‌ها

اولین و یکی از مهم‌ترین چیزهایی که یک طراح داخلی خوب باید بداند مبانی رنگ‌هاست. بدون رنگ و دوستی با آن، شانسی برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی خوب وجود ندارد. درک اساسی از چرخه رنگ و در کل رنگ شناسی به طراحان داخلی کمک‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند تا یک پالت رنگی مناسب پایه برای هر فضایی بتوانند بسازند.

طراح داخلی خوب

درک جدی از چگونگی کارکرد رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌ها با یکدیگر، آنکه آن رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌ها چه احساسی با خود به همراه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌آورند و اینکه چگونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانند با خود خیال سازی کنند تمام مهارت‌هایی است که یک طراح داخلی برای طراحی داخلی موفق یک اتاق به آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها نیاز دارد.

 

طراح داخلی خوب و مهارت آگاهی از فضا

نکته‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که یک طراح داخلی خوب را از یک غیر حرفه‌ای جدا می‌کند بدون شک مهارت و آگاهی وی از فضا و تجسم سه بعدی او است. چه شروع طراحی با ایجاد یک بوم نقاشی خالی باشد چه خلوت کردن اتاق از وسایل اضافه، طراحان داخلی به این موضوع نیاز دارند که سریعا و به شکل تاثیر گذاری بتوانند محیط را شناسایی کرده و بدانند چگونه طرح را در فضا به گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای پیاده کنند که تغییر در آن ایجاد شود.

۱۰ مهارت ضروری در طراحی داخلی

توجه به جزئیات و اندازه گیری‌‌‌‌‌‌‌‌ها و ایجاد یک تصویر از طریق طرح‌‌‌‌‌‌‌‌های دیجیتالی یا با دست کشیده شده همگی از طریق آگاهی مناسب از فضا به دست‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌آیند. با این وجود، اکثرا به محصول نهایی از طراحی انجام شده بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گردد و اینکه چگونه فضا آن‌طور که مشتری‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهد طراحی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.

 

آشنایی طراح داخلی خوب با کارکرد در طراحی داخلی

یک طراح داخلی خوب با قابلیت وفق دادن و نگه داشتن طرح مطابق با خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌های مشتری و همچنین رعایت استانداردها، می‌تواند رضایت مشتری را جلب و به خواسته‌هایشان جامه‌ی عمل بپوشاند.

۱۰ مهارت ضروری در طراحی داخلی

ممکن است ابتدا طرح روی کاغذ به نظر عالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برسد ولی برای همه کاربردی نخواهد بود. این کاملا به طراح داخلی بستگی دارد که یک طراح داخلی خوب چگونه خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌های مشتریان را روی طرح خود به گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای پیاده سازی کند که هم زمان زیبایی هم در آن وجود داشت باشد.

 

آشنایی طراح داخلی خوب با هارمونی و تعادل

یکی از بزرگترین مهارت‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که یک طراح داخلی خوب باید داشته باشد بدون شک توانایی او در چیدمان مبلمان‌، وسایل و دکوراسیون داخلی به شکلی است که باعث‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود اتاق احساس تعادل داشته باشد. این امر از نظر زیبایی، حالتی لذت بخش را ایجاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند.

۱۰ مهارت ضروری در طراحی داخلی

یک طراح داخلی خوب می‌داند که چگونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند عناصر کوچک‌، از رنگ دیوار و کفپوش گرفته تا نورپردازی و دکوراسیون داخلی را بسازد تا بتوانند طرح داخلی را ایجاد کند که در کنار هم خوب کار کنند.

 

تسلط بر روند‌‌‌‌‌‌‌‌های طراحی از تخصص‌های مهم طراح داخلی خوب

یک طراح داخلی خوب باید سبک‌های طراحی را شناخته و از پیشینه‌ی آن‌ها اطلاع کافی داشته باشد. درک کاملی از سبک‌‌‌‌‌‌‌‌های طراحی داخلی‌، از فرانسه یا مدیترانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای گرفته تا صنعتی و یا روستایی آمریکایی‌، جای مانوور به طراح را‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد. برخی از طراحان داخلی در یک مشتری متولد شده و فقط در یک سبک خاص تخصص دارند‌، در حالی که برخی دیگر از یک سبک تاریخی به عنوان سکویی برای آزمایش استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند.

۱۰ مهارت ضروری در طراحی داخلی

دقیقاً مانند هر زمینه‌ی خلاقانه‌، یک طراح داخلی با ذکاوت از تمام سبک‌‌‌‌‌‌‌‌های طراحی به خوبی برخوردار است و در صورت نیاز‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را مخلوط کرده و مطابقت داشته باشد. به همین ترتیب‌، رعایت آخرین روند طراحی به طراحان داخلی این امکان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد تا به مشتریان خود به درستی توصیه کنند و ایده‌‌‌‌‌‌‌‌های جدیدی را در فرایند طراحی معرفی کنند. درک کامل از سبک‌های طراحی داخلی، از فرانسوی یا مدیترانه‌ای گرفته تا خانه‌های کشاورزی صنعتی یا آمریکایی، به طراح یک دید صحیح می‌دهد..

 

مهارت‌‌‌‌‌‌‌‌های ارتباطی و اجتماعی طراح داخلی خوب

طراحان داخلی به عنوان افرادی که جزوه اعضای یک شغل مشتری مدار هستند باید بتوانند با مشتریان به خوبی ارتباط برقرار کنند. از انتظارات مدیریتی گرفته تا ترویج ارتباطات با مشتریان، طراحان موفق مهارتی در تطبیق سبک کار خود با شخصیت‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف دارند.

۱۰ مهارت ضروری در طراحی داخلی

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]