اشتباهات دکوراسیون داخلی - طرح‌های متنوع برای ویلا
15
بهمن

طرح‌های متنوع برای ویلا

طرح‌های متنوع برای ویلا

در بیشتر موارد، طراحی یک ویلا به این معنی است که شما با یک معمار برای ترسیم نقشه‌‌‌‌هایی برای یک سازنده کار خواهید کرد. معمار تجربه و تخصص را روی میز می‌آورد.‌‌‌‌ آن‌ها می‌دانند چه چیزی واقع بینانه است و می‌توانند به شما در مورد مشکلات احتمالی در طراحی شما هشدار دهند.‌‌‌‌ آن‌ها ممکن است دیدگاهی داشته باشند که شما ندارید؛ برای مثال،‌‌‌‌ آن‌ها می‌توانند به شما بگویند که آیا یک ویژگی طراحی برای شما مناسب است یا خیر.

 

برای آشنایی با طرح‌های متنوع برای ویلا، این نوشته‌ها را حتما بخوانید!

 

 

بودجه‌ی طرح‌های متنوع برای ویلا

این کمترین کاری است که در طراحی ویلا لازم است، اما ضروری است. بودجه شما بر هر تصمیم دیگری که می‌گیرید تأثیر می‌گذارد. هزینه‌‌‌‌های طراحی خانه سفارشی می‌تواند به سرعت افزایش یابد.

طرح‌های متنوع برای ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

در طول فرآیند طراحی، احتمالاً باید در مورد اینکه کدام آیتم‌‌‌‌های لیست علاقه مندی‌‌‌‌ها واقعاً نیاز دارید و کدام‌‌‌‌ها واقع بینانه نیستند، بحث‌‌‌‌های سختی داشته باشید. می‌توانید انتظار داشته باشید که پول را برای موارد زیر خرج کنید:

  • هزینه‌‌‌‌های معمار
  • هزینه‌‌‌‌های پروانه ساختمانی
  • بازرسی ها
  • مصالح
  • فونداسیون
  • مخارج داخلی و خارجی ویلا

 

طرح‌های متنوع برای ویلا در مکان‌های مختلف

قبل از شروع طراحی ویلا خود، باید تصمیم بگیرید که آن را در کجا بسازید. محل قرارگیری ویلا در ملک و نحوه جهت گیری آن بر طراحی داخلی خانه شما تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، برخی از نماهای ویلا نور طبیعی بیشتری نسبت به سایرین دریافت می‌کنند، و این ممکن است بر جایی که هر اتاق را قرار می‌دهید، تأثیر بگذارد.

طرح‌های متنوع برای ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

قبل از هر تصمیمی، با قوانین ساختمان محلی آشنا شوید. ممکن است محدودیت‌‌‌‌هایی در مورد مکان و نحوه ساخت ویلا خود وجود داشته باشد. به صرفه جویی در انرژی فکر کنید. در آب و هوای خنک، آفتاب مستقیم هزینه‌‌‌‌های گرمایش را کاهش می‌دهد. در آب و هوای گرمتر، قرار دادن ویلا در مکانی با سایه بیشتر سودمند است.

طرح‌های متنوع برای ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

درختان و پرچین‌‌‌‌های بلند می‌توانند سایه و سدی در برابر باد ایجاد کنند. فراموش نکنید که درختان کوچکتر بزرگتر می‌شوند و جلوی نور خورشید را می‌گیرند. مگر اینکه در حال حذف درختان هستید، برای‌‌‌‌ آن‌ها فضایی برای رشد در نظر داشته باشید.

طرح‌های متنوع برای ویلا

شیب روی زمین می‌توانند بر زهکشی و خطوط فاضلاب تأثیر بگذارند. اگر در پایین تپه هستید، روان آب باران باید از پایه ویلا شما دور شود. اگر در بالای تپه هستید، ممکن است نیاز به نصب یک پمپ فاضلاب داشته باشید. هر دو می‌توانند به هزینه‌‌‌‌های شما اضافه کنند. اگر فکر می‌کنید در آینده ویلاهای دیگری مانند آلونک در ملک خود می‌خواهید، به نحوه قرارگیری‌‌‌‌ آن‌ها در ارتباط با ویلا فکر کنید. در نهایت، در مورد منظره فکر کنید. وقتی قهوه صبح خود را می‌نوشید، می‌خواهید چه چیزی را از پنجره ببینید؟

 

طرح‌های متنوع برای ویلا برای سبک‌ زندگی‌های متنوع

وقتی ویلا خود را طراحی می‌کنید، می‌توانید چیزی منحصربه فرد ایجاد کنید که متناسب با شیوه زندگی خود باشد. به سبک زندگی خود فکر کنید و اینکه چگونه ویلا رویایی شما باید آن را منعکس کند. به عنوان مثال، خانه شما باید بزرگ باشد یا کوچک؟ چند اتاق خواب نیاز دارید؟ خانواده شما کجا جمع می‌شوند؟ همه به یاد دارند که آشپزخانه و اتاق خواب را در برنامه خود بگنجانند، اما مطمئن شوید که فضایی برای استراحت نیز دارید.

طرح‌های متنوع برای ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

چقدر انباری نیاز دارید؟ کجا به آن نیاز دارید؟ به عنوان مثال، آیا بیشتر فضای کمد شما می‌تواند در اتاق خواب‌‌‌‌ها باشد یا می‌خواهید یک کمد بزرگ در اتاق خواب برای نگهداری لباس‌‌‌‌های زمستانی یا تجهیزات فضای باز داشته باشید؟ آیا کسی از اعضای خانه کار می‌کند؟ چقدر فضا برای دفتر ویلا مدرن خود نیاز دارید؟ در این مرحله، باید فهرستی از اتاق‌‌‌‌ها و ویژگی‌‌‌‌های اصلی مورد نیاز ویلا تهیه کنید.

 

سبک طرح‌های متنوع برای ویلا

شما مجبور نیستید هنوز همه کارهای ویلا را کاملاً برنامه ریزی کنید، اما باید ایده‌ای از سبک مورد نظر خود داشته باشید. به عنوان مثال، طراحی سنتی را تصور می‌کنید یا مدرن؟ ویلاهایی با معماری سنتی معمولا سقف‌‌‌‌های بلند و نوک تیز با شیروانی دارند و با مصالحی مانند آجر، چوب، گچ کاری یا سنگ ساخته می‌شوند.  ویلاهای مدرن معمولا دارای رنگ‌‌‌‌های خنثی‌تر، پنجره‌‌‌‌های بزرگ و خطوط تمیز هستند.‌‌‌‌ آن‌ها ممکن است از موادی مانند فولاد یا بتن استفاده کنند.

آبشار در دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از تفاوت‌‌‌‌های کلیدی پلان طبقه است. در طراحی سنتی ویلا، فضا به اتاق‌‌‌‌های جداگانه و تک منظوره تقسیم می‌شود. ویلاهای مدرن اغلب دارای پلان‌‌‌‌های مفهومی باز با دیوارهای جداکننده کمتر و اتاق‌‌‌‌هایی هستند که اهداف متعددی را انجام می‌دهند.

طرح‌های متنوع برای ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

انتخاب‌‌‌‌ها فراتر از سنتی و مدرن است. اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید خانه‌تان چه شکلی باشد، در مورد برخی از رایج‌‌‌ترین سبک‌‌‌‌های معماری تحقیق کنید تا ایده بگیرید. اگر با یک معمار کار می‌کنید، یک خلاصه طراحی برای او ایجاد کنید. خلاصه طراحی سندی است که چشم انداز شما و نیازهای شما را برای فضا مشخص می‌کند.

طرح‌های متنوع برای ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

هرچه اطلاعات بیشتری به معمار بدهید،‌‌‌‌ آن‌ها مجهزتر خواهند بود تا به شما در ایجاد ویلا عالی کمک کنند. معمار شما همچنین ممکن است پرسشنامه‌ای را ارائه دهد که از شما می‌خواهند آن را پر کنید. نهایتا شما و معمارتان می‌توانید با هم بر روی تغییرات نهایی در طراحی ویلا خود کار کنید.

 

 

برای مشاوره‌‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]