بازسازی در دهکده المپیک - آبشار در دکوراسیون داخلی
13
بهمن

آبشار در دکوراسیون داخلی

استفاده از آبشار در دکوراسیون داخلی

آبشار در دکوراسیون داخلی فقط یک عنصر تزئینی چشم‌نواز نیست! آبشار در دکوراسیون داخلی می‌تواند در فرم یک تابلو در فضا به کار گرفته شود. به جای تعریف یک آبشار بزرگ که شاید فضای اجرای آن را در اختیار نداشته باشید، می‌توانید یک آبشار کوچک‌تر به فرم قاب شده و در نقش یک تابلو در نظر بگیرید. با اجرای این ایده آب را به فضای دکوراسیون خود دعوت کرده و در عین حال صاحب یک تابلوی منحصر به فرد خواهید شد که شاید در کمتر جایی به چشم بخورد.

 

اگر شما هم دوست دارید از آبشار در دکوراسیون داخلی استفاده کنید، این نوشته‌ها را بخوانید!

 

 

آبشار در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

گفتیم که آبشار در دکوراسیون داخلی می‌تواند در فرم یک تابلو در فضا به کار گرفته شود. یک آبشار می‌تواند نقش پارتیشن را در محیط ایفا کند. اگر مایل به تفکیک فضاهای خود به وسیله پارتیشن هستید و یک آبشار مدرن نیز می‌خواهید، پس چه بهتر که این دو خواسته را که یکی دارای عملکرد و دیگری صرفا برای زیبایی است با هم تلفیق کنید. این طرح نوآورانه با تعریف فضا و تامین زیبایی می‌تواند یک محیط معمولی را به زیباترین حالت خود درآورد. صدای آب فضای نشیمن را به محیطی آرامش‌بخش تبدیل می‌کند.

آبشارها می‌توانند به راحتی و از فرم‌های بسیار ساده و طبیعی تشکیل شوند. یک تخته سنگ گود با قابلیت پمپاژ آب به سادگی عملکرد آبشار را پیدا می‌کند. اگر در فضای خانه از عناصر طبیعی استفاده می‌کنید، طراحی یک آبشار سنگی در کنار فضای سبز بسیار زیبا خواهد بود. سنگ، گیاهان و آب در کنار هم و به شکل یک مجموعه، طبیعتی مینیاتوری در فضا به وجود می‌آورد. این ایده خصوصا برای فضاهای آپارتمانی که گاها دارای حیاط نبوده یا فضای باز چندانی در دسترس ندارند، مناسب است.

 

آبشار دیواری در دکوراسیون داخلی

آبشار در دکوراسیون داخلی با وجود این که جزو ارکان طراحی فضا در معماری به شمار نمی‌آید، یکی از موثرترین عناصر در تعریف فضا محسوب می‌شود. فواره یا آبشار خانگی شگفت انگیزترین و بهترین راه برای آوردن طبیعت به فضای خانه است. با ایجاد یک صفحه عمودی بر سطح دیوار با استفاده از طرح سنگریزه در پس زمینه آن و ایجاد جریان آب به صورت آبشار بر سطح این فرم، می‌توان یک دکور بسیار زیبا تعریف نمود که به همراه نورپردازی ایده‌آل‌تر نیز خواهد شد. علاوه‌بر تعبیه آبشار در دکوراسیون داخلی نورپردازی آبشار جذابیت خاصی به فضا می‌بخشد. برای این که یک آبشار در دکوراسیون داخلی در شب نیز جلوه خود را حفظ کند یا حتی زیباتر به نظر برسد، می‌توان از نورپردازی برای آن استفاده کرد.

آبشار در دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089اگر فضای منزل شما دارای حیاط است، می‌توانید آن‌را با قرار دادن یک آبشار به شکل آبشار به محیطی خارق‌العاده تبدیل کنید. آبشارها با زیبایی بصری و صدای روح‌افزای خود می‌توانند فضای حیاط را زنده کنند. در سطح دیوار حیاط نیز می‌توان با ایجاد یک صفحه از جنس و رنگ متفاوت به همراه تعبیه فضایی برای جریان آب و در نهایت یک حوضچه در پای دیوار که آب به درون آن می‌ریزد، به زیبایی فضا دکور کرد.

آبشار در دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

این ایده معمولا در فضای ورودی حیاط به کار برده می‌شود و در حیاط‌های کوچک آپارتمان‌های امروزی نیز قابل اجرا است. آبشار در دکوراسیون داخلی با وجود این که جزو ارکان طراحی فضا در معماری به شمار نمی‌آید، یکی از موثرترین عناصر در تعریف فضا محسوب می‌شود. با دوباره به میدان آوردن عناصر طبیعی مثل آب در عرصه طراحی، می‌توان خصوصیات از دست رفته معماری این روزها را تا حدودی بازگرداند.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]