نکات مهم در طراحی اتاق خواب
11
فروردین

نکات مهم در طراحی اتاق خواب

نکات مهم در طراحی اتاق خواب | اگر یک اتاق خواب را از ابتدا طراحی یا تزئین می کنید ، پس احتمالاً به کمک احتیاج خواهید داشت ، به خصوص اگر اولین بار باشد! تزئین اتاق خواب کار ساده ای نیست و نکات قابل توجه دیگری بیش از آنچه در اتاقی که در خانه شما کمتر استفاده می شود وجود دارد. شما می خواهید فضای آرام و آرامی را در اتاق خواب خود ایجاد کنید که برای یک خواب آرام مناسب باشد.

در اینجا لیستی جامع از مواردی که باید هنگام طراحی و تزئین اتاق خواب خود در نظر داشته باشید آورده شده است.

۱. رنگ

رنگ دیوار اتاق خواب شما می تواند ظاهر آن را کاملا تغییر دهد. این تصمیم دکوراسیون اتاق خواب اغلب نادیده گرفته می شود اما من نمی توانم اهمیت آن را به اندازه کافی تأکید کنم! بیشتر افراد رنگ آمیزی روشن یا کم رنگ را برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب خود انتخاب می کنند. آبی روشن یک انتخاب عالی است زیرا به القای خواب کمک می کند.

اگر احساس جسارت می کنید ، می توانید اتاق خواب خود را با رنگ تیره یا پررنگ مانند قرمز یا آبی سلطنتی رنگ کنید ، اما بدانید که برای کار با آن باید نور طبیعی زیادی وارد اتاق خود کنید. در غیر این صورت ، می تواند اتاق خواب شما را به طرز دلگیرانه ای سنگین کند.

سفید و آبی به طور کلی گزینه های مطمئنی برای دیوارهای اتاق خواب هستند. به علاوه ، آنها از نظر بازی با دکور ، انعطاف پذیری بسیار بیشتری به شما می دهند!

 

۲. نور

مانند رنگ ، نور یکی دیگر از موارد مهم در اتاق خواب شماست. مگر اینکه گزینه دیگری وجود داشته باشد ، شما هرگز نمی خواهید تخت خود را جلوی پنجره قرار دهید ، تا حدی نور را مسدود کنید. تخت ها باید روبروی یا مجاور هر پنجره قرار بگیرند.

البته ، شما می خواهید مطمئن شوید که اتاق خواب شما هنگام تاریک شدن هوا به درستی روشن شده است و برای این کار بهترین گزینه یک چراغ سقفی است که به صورت مرکزی قرار گرفته است. همچنین می توانید مقداری چراغ رومیزی را روی کمد شب یا کمد اضافه کنید تا در صورت لزوم نور کمتری ایجاد کنید.

به طور خلاصه ، ملاحظات مربوط به نور اتاق خواب شامل موارد زیر است:

چراغ سقفی
چراغ های رومیزی
پرده برای ویندوز

۳. تختخواب

تختخواب ممکن است اولین چیزی باشد که هنگام طراحی اتاق خواب به آن فکر می کنید ، اما به من اعتماد کنید وقتی می گویم شما فقط پس از در نظر گرفتن رنگ دیوار و وضعیت نور اتاق خواب خود ، باید به دنبال تخت خواب باشید!

تختخواب باید همراه با رنگ دیوار و نور طبیعی اتاق شما باشد. هنگامی که به طور کلی موضوع اتاق خواب را می خواهید در اطراف آن تزئین کنید ، می توانید تخت های متناسب با دید خود را شروع کنید. راهنمای ما در مورد نحوه انتخاب تختخواب مناسب را حتما بخوانید.

وسایل ضروری تختخوابی که باید خریداری کنید:

تشک
بستر
قاب تخت
ملحفه ها
بالش

در این تصمیم عجله نکنید. تختخواب به طور معمول یک قطعه سرمایه گذاری است که می خواهید مدت طولانی برای شما دوام بیاورد. از تخت تا تشک ، تحقیقات خود را زودتر از موعد انجام دهید و خریدهای تکان دهنده نکنید. آخرین چیزی که می خواهید این است که یک خواب خوب را به خطر بیندازید!

۴. ذخیره سازی

همانطور که می دانید اتاق های خواب فقط برای خواب نیستند! همچنین باید در نظر داشته باشید که برای نظم بخشیدن به لباس و وسایل شخصی شما چه نوع ذخیره ای لازم است. حداقل باید ۱ کمد و یک تخت خواب یا یک میز کناری کوچک خریداری کنید. اگر فضای کافی دارید ، باید در یک زره پوش بزرگتر برای نگهداری پارچه های اضافی و سایر موارد سرمایه گذاری کنید.

تختخواب
کمد
آرمور

 

 

۵. دکور

اکنون ، قسمت سرگرم کننده! تزئین اتاق خواب برای انعکاس سبک و سلیقه شخصی شما باید برای شما آسان باشد. شما می توانید هنگام تزئین اتاق خواب خود یک تم خاص دکور را انتخاب کنید یا فقط به گروهی از رنگ هایی که واقعاً دوست دارید بچسبید.

در اینجا چند لهجه تزئینی اتاق خواب آورده شده است که باید در نظر بگیرید:

فرش: یک فرش منطقه می تواند در اتاق خواب شما احساس دنج و همچنین جذب صدا ایجاد کند
هنر: هنر اغلب بالای تخت قرار می گیرد
آینه: یک آینه بزرگ در قسمت بالای کمد خود قرار دهید
شمع: شمع به ایجاد فضایی دنج و آرامش بخش کمک می کند
کتاب ها: اگر دوست دارید مطالعه کنید ، پس کمد شب خود را با تعداد زیادی کتاب قرار دهید!

۶. صندلی

چه یک صندلی در گوشه و چه یک نیمکت در انتهای تخت شما ، داشتن حداقل یک مکان برای نشستن در اتاق خواب همیشه عملی است. اگر مثل من باشید ، آن صندلی به محلی برای آویزان شدن لباس تبدیل می شود ، اما در هر صورت ، این امر می تواند به پوشیدن و خاموش شدن کفش از کمد شما نیز کمک کند!

 

 

۷. کمد

آخرین و نه کمترین ، شما باید برای نحوه استفاده از کمد در اتاق خواب خود برنامه ریزی کنید. حداقل می خواهید چندین آویز برای ذخیره لباس خریداری کنید. من شخصاً عاشق آویزهای مخملی نازک هستم زیرا مانع از لغزیدن لباس های من می شوند!

 

 

نکات مهم در طراحی اتاق خواب

تمرکز اصلی بسیاری از افرادی که با یک طراح داخلی کار می کنند آشپزخانه یا حمام است. این با توجه به اهمیت عملکردی و هزینه بازسازی این اتاق ها قابل درک است. اتاق خواب ها اغلب نادیده گرفته می شوند و در هیچ کجا به همان سطح توجه توجه نمی شوند ، که واقعا شرم آور است.

در پایان یک پروژه طولانی ، اتاق خواب نباید فکر پسینی باشد. اگرچه کار طراحی اتاق خواب به اندازه حمام یا آشپزخانه فشرده نیست ، با این وجود طراح شما باید از جزئیات نسبتاً کافی آگاه شود تا این اتاق مهم را مناسب شما کند.

طراح شما در مورد اتاق خواب ابتدا به برخی از زمینه های اصلی: گردش خون ، قرار دادن مبلمان ، نماها ، دسترسی به فضای باز ، نور و تهویه تمرکز می کند.

در بحث های اولیه ، اگر لیست خواسته های خود (آنچه در اتاق خواب خود می خواهید) و رفتارهای خود (آنچه در آنجا انجام می دهید ، فراتر از آنچه بدیهی است) به اشتراک بگذارید بعداً به شما سرویس می دهند. در این جا می خواهیم نکات مهم در طراحی اتاق خواب بررسی کنیم.

 

۱. لیست خواسته های نهایی شما

مانند هر اتاق دیگری ، شما باید لیست خواسته های اتاق خواب خود را تهیه کنید. این همه درمورد روشن کردن نیازهای شما در مقابل خواسته های شماست. این لیست همچنین باید عناصر رفتار موجود شما را منعکس کند. این به پروژه شما کمک می کند تا از طریق روند طراحی شکل بگیرد.

لیست خواسته ها می تواند از حرکات بزرگ ، مانند افزودن یک درب خارجی جدید برای دسترسی به حیاط خصوصی ، تا جزئیات کوچکتر مانند خواستن چراغ های دیواری کنار تخت یا فرورفتگی برای پرده نصب شده روی سقف باشد. وقت بگذارید و عکسهایی را جمع کنید که سلیقه شما را نشان می دهد.

۲. اولویت های شما

شما باید اولویت های خود را تعیین کنید. این امر اغلب به بودجه مرتبط می شود ، که مانند هر قسمت دیگر از پروژه طراحی شما ، باید زودتر تعریف شود و به طراح شما اعلام شود. اینکه چه مقدار از لیست خواسته های شما به دست می آید می تواند با توجه به تمایل شما برای معامله آنچه واقعاً دوست دارید در اتاق خواب جدید خود داشته باشید در مقایسه با چیزهایی که باید تعیین کنید. دلیل اصلی ایجاد و بیان اولویت های شما این است که هر دو دیدگاه یکسانی از نتیجه نهایی داشته باشید.

۳. رفتار شما

نحوه استفاده افراد از اتاق خواب خود می تواند تفاوت چشمگیری نسبت به سایر اتاق های خانه داشته باشد. افشای عادت های شما به طراح شما اجازه می دهد تا بداند چگونه می خواهید از اتاق استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید اتاق خواب مجموعه جدیدی از رفتارها یا عادت ها را ایجاد کند.

 

۴. مبلمان و وسایل موجود

توافق در مورد اندازه تخت برای کار در بقیه چیدمان مبلمان اتاق ضروری است. چه مبلمان و وسایل دیگری – موجود یا جدید – می خواهید داشته باشید؟ این قطعات می تواند شامل میز کنار تخت ، چراغ خواب ، کمد ، میز آرایش ، صندلی گاه به گاه ، زره پوش ، چراغ های آویز ، نیمکت انتهای تخت ، قفسه بندی ، آینه ، هنر و فرش باشد.

۵. روحیه و سبک شما

برای محدود کردن روند طراحی ، به روحیه و سبک اتاق خواب پیشنهادی نگاه می کنیم. به عکسهایی که به عنوان بخشی از لیست خواسته های خود جمع کرده اید نگاهی بیندازید. اغلب متوجه خواهید شد که یک موضوع مشترک وجود دارد. آیا سبک ، کم و آرام است؟ یا تاریک و دنج با بافت های غنی است؟

 

پیشنهاد نویسنده: مفهوم سطح در معماری،طراحی داخلی اتاق خواب

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با “نکات مهم در طراحی اتاق خواب” برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]