طراحی داخلی کشور اندونزی
18
دی

طراحی داخلی کشور اندونزی

طراحی داخلی کشور اندونزی

کشور اندونزی یکی از کشورهای مطرح در حوزه معماری و طراحی داخلی است که بسیار از کشورها خصوصا کشورهای آسیایی از سبک طراحی داخلی کشور اندونزی در طراحی داخلی منازل خود استفاده می کنند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی کشور اندونزی

پالت رنگی طراحی داخلی اندونزیایی

رنگ های به کار رفته در دکوراسیون شرقی معمولا یک دست هستند. برخلاف چیدمان اروپایی، که تلفیقی از رنگ است، طراحی های شرقی ناب بوده و هدف تنها رنگ اصلی است. چیدمان اروپایی معمولا ترکیبی بوده و دکوراسیون شرقی ساده، محکم و روح نواز تر است. با آن که سیاه در خیلی جوامع رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق نشیمن به حساب نمی آید، در دکوراسیون شرقی و به خصوص کشور اندونزی و ژاپن، بسیار مهم تلقی می شود.

استفاده از رنگ مشکی در اتاق‌ نشیمن شکل و معنا را نشان می دهد و به خصوص وقتی با سفید ترکیب می شود، زیبایی خود را بیشتر به نمایش می گذارد، این تاثیر را می توانید در مبلمان سفید مشکی، میز تلویزیون سفید مشکی و… به خوبی احساس کنید.

 

طراحی داخلی به سبک آسیای شرقی

هدف اصلی فرهنگ آسیای شرقی ایجاد تعادل بین تناقض ها در همه جنبه های زندگی است. دکوراسیون داخلی نیز از این قانون مستثنا نیست. یعنی با آن که دو وسیله کاملا متناقض و متفاوت در کنار هم قرار داده می گیرند، اما نتیجه امر که ایجاد توازن است، به راحتی و در نهایت زیبایی حاصل می شود.

از جمله این تناقض ها و تفاوت ها، استفاده از انواع کفپوش کاملا صیقلی و درخشنده در زیر زیرانداز نسبتا ضخیم یا بودن سنگ سفید روی لبه گرانیت اطراف وان حمام است. تخت خواب های ساخته شده از چوب و طراحی با نقش درخت و طبیعت از ویژگی های دکوراسیون به سبک شری-اندونزیایی است. همچنین بکارگیری وسایل چوبی برای دکوراسیون و انواع لامپ های آویز و آباژور برای نورپردازی از دیگر مشخصه های این سبک زیبا است که آن را زیباتر و متفاوت نشان می دهد.

 

طراحی اتاق نشیمن خانه به سبک اندونزیایی

ایده طراحی اتاق نشیمن خانه به سبک اندونزیایی، از سبک زندگی مردمان این کشور ریشه می گیرد. در این سبک طراحی از الگوهای خاص و زیبا استفاده می شود. اندونزیایی ها سعی دارند تا طبیعت را وارد فضای داخلی خود کنند که این به معنای این است که شما به مواد طبیعی، الگوهای رنگی دلنشین و طرح های ساده نیاز دارید. راز سبک اندونزیایی در نحوه کارکرد آن است و نکته ی قابل توجه در این نوع چیدمان، جریان انرژی سالم در فضاست. در خانه های اروپایی عمدتا از یک وسیله در محیط مانند شومینه، مبلمان، کتابخانه یا یک پوستر زیبا به عنوان محل کانونی استفاده می شود اما در دکوراسیون آسیای شرقی بر مواردی چون فضای سبز، مکان انجام دعا و… تاکید می شود.

اساس دیزاین به سبک شرقی و اندونزیایی بکار گیری رنگ های طبیعی است. استفاده از طیف رنگی قهوه ای، بژ، کرم و مشکی در رنگ آمیزی دیوارهای اتاق در این سبک طراحی رواج بسیاری دارد. سادگی و بی آلایشی نماد سبک اندونزیایی ست و استفاده از کاغذ دیواری با رنگ های تند و یا تصاویر خیلی شاد و مهیج در سبک اندونزیایی طرفداری ندارد. استفاده از یک برچسب کوچک برای از بین بردن یکنواختی فضا کافی می باشد. برای تقسیم بندی فضای داخلی اتاق می توان از پارتیشن استفاده نمود.

 

مبلمان در طراحی به سبک اندونزیایی

در دکوراسیون داخلی به مدل اندونزیایی باید سایر مدل های مبلمان را فراموش کنید و از مدل خاص پیرو سبک اندونزیایی استفاده کنید. فرهنگ اندونزیایی علاقمند به استفاده از مبلمانی ست که ارتفاع کمی با کف زمین دارند و در مرکز اتاق قرار می گیرند. تختخواب مناسب سبک اندونزیایی باید نزدیک به کف زمین باشد. در این سبک قرار دادن کتابخانه و قفسه از جنس بامبو در کنار تختخواب ضرورت دارد. در دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک اندونزیایی باید محدودیت ها را در نظر بگیرید زیرا استفاده از هر نوع وسایل ناکارآمد و غیر ضروری سادگی را بر هم می زند. سعی کنید سرویس خواب چوبی برای اتاق خواب تان انتخاب کنید و همچنین با کیفیت ترین کالای موجود را انتخاب کنید. همچنین هیچ خانه ای را نمی توان پیدا کرد که درب چوبی و کشویی نداشته باشد و این سبک از درب ها را می توان جزو جدا نشدنی و از ملزومات طراحی به سبک اندونزیایی دانست. مناسب ترین راه برای انتخاب درب، درب هایی با قاب چوبی و میانه ی شیشه ای و شفاف برای ورود نور مورد نیاز از محیط بیرون به داخل خانه است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]