طراحی داخلی کشور سوئیس
19
دی

طراحی داخلی کشور سوئیس

طراحی داخلی کشور سوئیس

سوئیس هم یکی از کشورهای بسیار زیبا و پیشرفته در طراحی داخلی (مانند نروژ و سوئد) است که نظرات بسیاری را به خود جلب کرده است. به طور کلی کشورهای شمال اروپا خصوصاً سوئیس با دیزاین داخلی مخصوص به خود شناخته شده اند. در این دیزاین ها فضای کلی به رنگ سفید است و همه چیز بدون کوچکترین ناهماهنگی در جای خود قرار می گیرد. طراحی داخلی سوئیسی همیشه تاثیر زیادی بر روی بیننده گذاشته و این سوال را در ذهن افراد به وجود می آورد که چگونه می توان رنگ سفید را تا این اندازه شفاف، خالص و روشن نگهداری کرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی کشور سوئیس

چگونه مثل سوئیسی ها خانه را طراحی کنیم؟

در یک اتاق ساده سفید رنگ که تحت تاثیر استایل اروپای شمالی می باشد چنان چه از مبلمان سفید رنگ استفاده شود اتاق ظاهری اشرافی به خود می گیرد. بازی با چند رنگ و قرار دادن بالشت، قاب عکس، گل و گیاه و یا یک صندلی با رنگ آمیزی تند، کل فضا را تغییر داده و نمای اتاق را زیباتر می کند.

طراحی داخلی به سبک سوئیسی هنر و سلیقه را به تصویر می کشد. ممکن است چنین اتاقی غیر قابل سکونت به نظر برسد اما در واقع واقعیت این است که این اتاق برای سکونت آماده است و کاملاً طبیعی به نظر می رسد. جادوی سوئیسی فضایی بسیار عاشقانه را برای اولین بار در زندگی پدید می آورد. کشور سوئیس باید برای ما مثالی از پاکیزگی و نظم باشد که آن را در طراحی داخلی به کار گیریم و از دیزاین سوئیسی نحوه تبدیل سادگی یک فضا به مکانی خاص با اضافه کردن تعدادی رنگ و تزیینات شیک را یاد بگیریم.

 

کف پوش چوبی در سبک طراحی داخلی سوئیس

تمام عناصر در سبک طراحی داخلی سوئیس در روشنایی و آرامش خلاصه می شود. بنابراین برای انتقال این روشنایی و آرامش به فضای اتاق، در این سبک از مصالح چوبی رنگ روشن، مانند چوب درخت بلوط و زبان گنجشک استفاده می کنند. کاربرد چوب در کف زمین زیبای خاصی را در سبک سوئیسی به وجود می آورد.

 

مبلمانی ساده در طراحی داخلی سوئیس

مبلمان یکی از بزرگ ترین عناصر دکوراسیون داخلی خانه است. مبلمان بازتاب دهنده سبک و نوع دکوراسیون است، بنابراین برای اجرای سبک سوئیسی از مبلمان نرم و مدرن که از نظر زیبایی بسیار ساده هستند، استفاده کنید. در این سبک بیشتر از مبلمانی با رنگ روشن استفاده می شود تا به خوبی با دیگر عناصر دکوری اتاق ترکیب شود.

 

عناصر تزئینی مینیمال سوئیسی

در سبک سوئیسی، دکوریجات به صورت پراکنده چیدمان می شوند ولی چیدمان آن ها دارای نظم خاصی است. باید بگوییم که در این سبک، از دکوریجات متنوع مدرن و ساده استفاده می کنند. تصویر کلی سبک دکوراسیون سوئیسی به سبک مینیمال بسیار شبیه است، زیرا در اجرای این سبک باید از رنگ های کمرنگ و مصالح ساده استفاده کرد. بنابراین دکوراسیون کارها برای دکور برخی از دیوارها و سطوح عمودی خانه، لمینت های ساده و بدون طرح با رنگ های مات و کمرنگ را به کار می برند.

 

روشنایی طبیعی در سبک طراحی داخلی سوئیس

نور طبیعی به تنهایی یکی از مهم ترین عناصر سبک طراحی داخلی سوئیس است. طراحان با استفاده از پنجره های بزرگ اجازه می دهند که فضای خانه مملو از نور خورشید شود. این کار باعث می شود که رنگ های استفاده شده در دکوراسیون، جلوه بیشتری داشته باشند و همچنین نور زیاد فضای خانه را از آن چه که هست بزرگ تر و زیباتر نشان می دهد. همچنین پالت رنگی در سبک دکوراسیون سوئیسی شامل رنگ های مات و کمرنگ است. استفاده از این نوع رنگ ها فضای خانه را خسته و کسل کننده نشان نخواهد داد، بلکه باعث می شود فضا بزرگ تر، ساده و بدون هرج و مرج به نظر برسد. همه عناصر پایه و اساسی این سبک مانند پنجره ها، مبلمان و دیگر دکوریجات با خطوط صاف و راست طراحی شده اند. خطوط صاف در عناصر دکوراسیون باعث می شود که کل فضا به صورت یکپارچه و هماهنگ به نظر برسد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]