طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری
23
بهمن

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

مهم ترین عناصر طراحی داخلی تجاری

هر بار که وارد یک مرکز خرید، کلوپ، هتل، رستوران یا هر فضای تجاری / عمومی دیگری می شویم ، تصوری کلی در مورد نحوه طراحی ، ساختار و تناسب فضا با نیازهای خودمان و همچنین مشاغل تجاری آن ها در ذهنمان شکل می گیرد. آیا تا به حال از فکر کردن و تصور اینکه چگونه یک فضای خاص باید طراحی و برنامه ریزی شده باشد متوقف شده اید؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که طراحان و معماران در یک فضا، با اضافه کردن یک عنصر یا الگوی خاص به یک محیط، می خواهند چه پیامی را به بینندگان برسانند؟ شاید بتوانید دفعه دیگر که به مرکز خرید محلی خود مراجعه می کنید یا به بانک می روید این کار را انجام دهید. سعی کنید خصوصیات طراحی داخلی تجاری آن فضا را مشخص کنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

قوانینی برای داشتن تجارت موفق

یک فضای تجاری که خوب طراحی شده باشد، در دنیای امروز به یک ضرورت تبدیل شده است. چه در محل کار و چه در فروشگاه های خرده فروشی و مغازه ها، برنامه ریزی و چیدمان دکوراسیون مناسب فضا نقش بسزایی در رضایت کارکنان و مشتریان دارد. یک فضای تجاری گرم و دلپذیر، احساس مثبتی در افراد ایجاد می کند، در حالی که یک محیط شلوغ، می تواند منجر به تحریک اعصاب و بی حوصلگی شود.

بنابراین ضروری است که همه جنبه های املاک و مجتمع های تجاری، چه فیزیکی و چه محیطی، با دقت بررسی شوند. اینجاست که طراحی داخلی و دکوراسیون مجتمع تجاری مطرح می شود. اکثر شرکت های طراحی داخلی از جمله شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح، خدمات طراحی را برای فضاهای تجاری ارائه می دهند تا محیطی شیک و دلپذیر را در اختیار کارفرمایان عزیز قرار دهند. اما قبل از آن بیایید ببینیم طراحی دکوراسیون داخلی تجاری به چه معناست.

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

طراحی داخلی تجاری چیست؟

طراحی داخلی تجاری مربوط به فضاهای تجاری مختلف مانند فضاهای خرده فروشی و مغازه ها، ادارات، لابی ها، رستوران ها و سایر مکان ها برای استفاده عمومی است. ایده های طراحی فضاهای تجاری با فرایند برنامه ریزی آغاز می شود. در ابتدای کار، طراحان داخلی به مجتمع تجاری شما آمده و به بررسی و اندازه گیری فضا می پردازند.

برنامه ریزی خوب ، تفکر طراحی خلاقانه ، مدیریت فضا ، طراحی ماهر و اجرای دقیق طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری از مهم ترین نکات یک فضای تجاری خوب است. با استفاده از تکنیک های طراحی داخلی که بدون زحمت با هم ترکیب می شوند، می توانید فضاهای تجاری هیجان انگیزی را ایجاد کنید که هر یک از آن ها از سبک خاصی پیروی می کنند. اگرچه فضای داخلی تجاری خوب معمولاً برای اکثر افراد قابل توجه نیست و متوجه آن نمی شوند، اما مشخص شده است که فضای پیرامون بازدهی و انرژی افراد را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد و مردم را به گذراندن زمان بیشتر در آن محیط تشویق می کند. بنابراین ، به رشد کسب و کار شما رونق بیشتری نیز می دهد.

طراح داخلی برای طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری ممکن است از سبک طراحی موجود در فضا استفاده کند یا این که یک سبک کاملاً جدید ایجاد کند. به عنوان مثال، سبک طراحی مدرن و معاصر، در فضاهایی مانند لابی های شرکتی، دفاتر متمرکز بر فناوری و تکنولوژی یا محیط های کاری دولتی بسیار محبوب است. با این حال ، طراحی داخلی تجاری نیز می تواند از روندهای گذشته الهام بگیرد و همان سبک قبلی استفاده کند. به عنوان مثال مجتمع تجاری شما ممکن است دارای سبکی رومی با ستون های بلند و رنگ گرمی باشد. طراحان داخلی می توانند طراحی دکوراسیون مجتمع تجاری شما را بر همین اساس انجام دهند.

 

هدف از طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری چیست؟

همان طور که گفته می شود، هدف یک ملک یا ساختمان را فضای داخلی آن تعیین می کند، نه نمای بیرونی آن. به طور مشابه، هدف هر فضای تجاری با طراحی داخلی آن مشخص می شود. تهران، اصفهان، مشهد یا هر شهر دیگری با فضاهای شیک، اگر فضای تجاری خوبی را برای مشتریان و مراجعه کنندگان خود طراحی نکرده باشند، ممکن است به موفقیت نرسند.

طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان هنر ترکیب معماری کاربردی با عناصر زیبایی در هر سازه، برای افزایش زیبایی ظاهر و ایجاد احساس راحتی و آرامش استفاده می شود. فضاهای تجاری معمولاً برای تحقق اهداف یک کسب و کار ساخته می شوند. این فاضاهای تجاری می توانند فروشگاه، دفتر، انبار یا رستوران باشند. بنابراین، هر مجتمع یا ملک تجاری برای تحقق اهداف خود به طراحی دکوراسیون داخلی تجاری خاصی نیاز دارند. دلایل متعددی وجود دارد که یک شرکت تجاری یا سازمان دولتی از طراحی داخلی تجاری برای فضای خود کمک بخواهد.

در فضاهای خرده فروشی و مغازه ها، فروشگاه ها و مجتمع های تجاری یک فضا با طراحی دکوراسیون داخلی مطلوب، برای مشتریان جذابیت بیشتری دارد و باعث افزایش مراجعه کنندگان در فروشگاه ها می شود و مشتریان را تشویق می کند تا زمان بیشتری را صرف بررسی کالاهای موجود در مجتمع تجاری کنند. در مورد فضای اداری، یک طراح ممکن است از یک ترفند طراحی داخلی تجاری، برای ایجاد الگویی استفاده کند که تصویر و برند شرکت را نشان دهد. به عنوان مثال، یک شرکت فناوری می تواند فضای اداری خود را با موضوعی مدرن و معاصر تزئین کند تا موضوع فعالیت خود را بهتر نشان دهد. در مقابل، یک رستوران ممکن است بخواهد فضای داخلی آن، منعکس کننده دکوراسیون منطقه‌ی غذاهایی باشد که سرو می کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 

طراح دکوراسیون داخلی تجاری کیست و چه کار می کند؟

یک متخصص حرفه ای در زمینه مفهوم سازی، برنامه ریزی و اجرای طراحی داخلی فضاهای تجاری به عنوان طراح داخلی تجاری شناخته می شود. آن ها خدمات مورد نظر را از مراحل مفهومی پروژه تا برنامه ریزی برای قسمت عمرانی آن، ارائه می دهند.

طراحان فضای تجاری با مهارت در مدیریت پروژه طراحی داخلی ، فضای پیشنهادی را برای امکانات مختلف طراحی مورد مطالعه و ارزیابی قرار می دهند و هدف و ایده های چیدمان را برای استفاده بیشتر از فضای موجود، در نظر می گیرند. توصیه می شود طراحان داخلی مراحل ساخت را نظارت کنند، تمام اندازه گیری های مورد نیاز را در محل ساخت و ساز انجام دهند ، و برگه های مشخصات و نقشه های کلیه فعالیت های ساختمانی را تهیه و بررسی کنند. این کار به طراح کمک می کند تا تم رنگ و جزئیات کلی و اصلی را نهایی کند.

یک طراح داخلی تجاری مسئول تمرکز بر نیازهای مشتری و دستیابی به نتایج عالی در بودجه تعیین شده، می باشد. این فرایند با برگزاری یک جلسه بین طراح داخلی، معمار، صاحب مجتمع تجاری و مدیر پروژه مشتری، که مسئول پروژه تجاری است، آغاز می شود. همه‌ی افراد ایده هایی را در این جلسه عنوان کرده و در مورد امکان پذیر بودن آن صحبت می کنند.

طراحان ممکن است طرح ها ، مدل های سه بعدی یا ارائه شبیه سازی های فضای تجاری را تهیه کنند تا به کارفرما در تجسم نتایج کمک کنند. طراح همچنین مسئول انتخاب طراحی مبلمان و اثاثیه ای است که قرار است در فضای مجتمع تجاری قرار بگیرد.

 

پیشنهاد نویسنده برای طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری: طراحی نمای تجاری

 

ESG در طراحی داخلی تجاری

آیا تا به حال به عبارت ESG برای طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری خود برخورده اید؟ این عبارت مخفف سه آیتم Environmental, social and corporate  است که به معنای مشارکت بین عوامل محیطی، اجتماعی و شرکتی می باشد. زمانی که می خواهید یک مجتمع تجاری با عملکرد و بازدهی خوب داشته باشید، باید به همه‌ی عوامل موجود توجه کنید. ESG در طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری بر این اصل اشاره دارد که باید در میان عوامل مختلف هماهنگی و تعادل برقرار باشد. اگر شما به عوامل محیطی بیشتر از عوامل شرکتی اهمیت دهید، ممکن است بعدها به مرحله ای برسید که مجبور شوید زمانی را برای متعادل سازی این عوامل اختصاص دهید.

سرمایه گذاران از ESG برای تعیین اینکه آیا یک شرکت از نظر اجتماعی آگاه است یا خیر، استفاده می کنند. اهمیت این شاخص از معیار عملکرد سرمایه گذاری، به اندازه ای رسیده است که بسیاری از صنایع از آن برای اندازه گیری پایداری تجارت خود استفاده می کنند. گزارشی در املاک و مستغلات موسسه Urban Land نشان داد که ESG اکنون در صنعت املاک و مستغلات تجاری پیشرو است به دلیل:

  • افزایش هزینه های منابع طبیعی و مصالح ساختمانی
  • ترس از اشباع بازار

 

تغییر ماهیت بسیاری از صنایع ، از مهمان نوازی گرفته تا خرده فروشی

در حقیقت، توجه به این اصل، به طراحان و همه اعضای تیم پروژه کمک می کند تا “تحقق هدف تجاری خود” را ممکن سازند.

 

رویکردی مبتنی بر راه حل ها را به طراحی داخلی اتخاذ کنید

این روند نشان می دهد که همه اعضای تیم – از معماران و طراحان داخلی تجاری گرفته تا توسعه دهندگان و سازندگان – باید از تفکر طراحی و رویکرد مبتنی بر راه حل های مرتبط با موضوعاتی که در مجتمع رخ می دهد، استقبال کنند.

توسعه یک سیستم مدون و سالم پنج اصل را در بر می گیرد.

در اینجا ۵ روش تأثیرگذار بر پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری ذکر شده است:

۱. روانشناسی
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

برخلاف اطلاعات جمعیتی ، که همیشه از روند طراحی مطلع بوده اند ، روانشناسی بیش از آنکه بر اساس کمیت در نظر گرفته شود، از نظر کیفی انجام می شود و به فرآیند کشف و توجه بسیار عمیق تری نیاز دارد. نگرش ها ، ارزش ها ، علایق و سبک زندگی کاربران یک پروژه، اعم از دفتر، محل استراحت، محل غذاخوری یا هر عامل دیگری، می تواند بر طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری شما تاثیر بگذارد.

روانشناسی تنها شامل عوامل بالا نمی باشد. چیزهایی مانند رنگ ها، برندها، الگوها و بافت ها در دسته‌ی روانشناسی قرار می گیرند. زمانی که شما می خواهید یک طراحی داخلی عالی را برای مجتمع تجاری خود داشته باشید، مهم ترین موضوع این است که در میان تمام اجزای به کار رفته در محیط تعادل و هماهنگی ایجاد کنید. به عنوان مثال به کار بردن رنگ های سرد در ملک تجاری که دارای سبک کلاسیک است، بسیار ناخوشایند می باشد. بنابراین برای این که بتوانید طراحی دقیقی را برای ملک خود انتخاب کنید، بهترین کار این است که با متخصصان این زمینه مشورت کنید.

 

۲. پایداری
دکوراسیون
دکوراسیون

پایداری و هماهنگی در اجزای یک پروژه از اهمیت زیادی برخوردار است. در هر طراحی داخلی، زمانی که سبک و وسایل به کار رفته در دکوراسیون، پایداری لازم را نداشته باشند، چشم بیننده به مرور زمان خسته می شود و به طور ناخوداگاه ترجیح می دهد از آن  محیط خارج شود. پایداری ساختمان از زاویه دیگر مربوط به میزان آسیب آن به محیط زیست نیز هست.

تکنیک های ساختمان سبز یا پایدار تنها بخشی از سازگاری پایدار سازه ها است. همچنین استفاده از استراتژی های طراحی که سلامتی ساکنان و محیط های طراحی را که مصالح ساختمانی و سیستم های تجدید پذیر ، قابل بازیافت و کم زباله را در بر می گیرند، مهم است.

۳. حسن نیت

در گزارش سال ۲۰۱۸ موسسه سلامتی جهانی آمده است: “خانه ها ، اجتماعات و محیط پیرامون ما تا ۹۰ درصد نتایج بهداشتی ما را تعیین می کنند.

از آنجا که بسیاری از افراد در خارج از خانه های خود کار می کنند، به راحتی می توان گفت محیط کار برای سلامتی آن ها نیز به همان اندازه مهم است. این به آن معنی است که متخصصان طراح داخلی ساختمان ها باید رفتارهای پیشگیرانه و عاداتی را که باعث سلامتی می شوند در میان کارکنان تشویق کنند. هر عاملی در محیط کار شما بر سلامتی جسمی و روانی شما موثر است. به عنوان مثال طرز نشستن شما، نور محیط و هوایی که در محیط مجتمع تجاری، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

۴. جامعه

منظور از جامعه، همان جامعیت در محیط مجتمع تجاری شماست. تجارت شما باید بتواند با محیط های مختلف ارتباط بگیرد و روابط خود را گسترش دهد. ارتباطات اجتماعی راه حل مورد نیاز برای روابط شماست و تأثیر عمیق و مثبتی بر سلامتی و روحیه‌ی شما دارد.

زمانی که روابط خود را سایر شرکت ها و مجتمع های تجاری حفظ می کنید، سیاست را در تجارت خود به کار می برید. به همین دلیل سرمایه گذاران بزرگ همواره توصیه کرده اند که روابط خود را در جامعه ی مورد فعالیت خود حفظ کرده و در سطح بالایی نگه دارید.

۵. اصالت

امروزه ، به لطف دنیای دیجیتالی که به طور فزاینده ای در زندگی ما تاثیر می گذارد، تمام برندها توسط مردم مختلف شناخته شده هستند. شما باید بتوانید اصالت برند خود را حفظ کنید. به عنوان مثال زمانی که یک مشتری می خواهد به یک مجتمع تجاری برای خرید برود، با شنیدن نام آن، ممکن است حسی خوب یا بد در او پدیدار شود. نگه داشتن اصالت و حفظ کردن آن در هر زمینه ای باعث می شود افراد مختلف به شما اعتماد داشته باشند.

این بدان معنی است که طراحان داخلی تجاری باید عناصر طراحی غنی از شخصیت و در عین حال مرتبط را، در ساختمان ها ادغام کنند که این موضوع می تواند از ترکیب موارد مختلف و ویژگی ها متنوع در سازه ها متغیر باشد.

 

پیشنهاد نویسنده برای طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری: طراحی داخلی تجاری، بازسازی تجاری

 

پروژه های مرتبط با طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری چه چیزی باید در اولویت قرا بگیرد ؟

امنیت و کارایی بدون اینکه از زیباشناسی صرف نظر بشه از مهمترین نکته هایی است که باید در اولویت اول طراح باشه

اولین قدم در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری چیست ؟

باید از فضای تجاری دیدن کنه که به مرحله تصور کردن هم معرفی میشه

آیا شرکت شما برای بازدید از فضا حق مشاوره دریافت میکنه ؟

خیر بازدید از تمام پروژه ها در تمام مناطق تهران به صورت رایگان انجام میشه

برآورد هزینه طراحی فضای تجاری چطوری محاسبه میشه ؟

ما با توجه به متراژ و نوع سبکی که قراره طراحی بشه به شما عزیزان ، قیمت طراحی اعلام می کنیم

هزینه اجرا چطور محاسبه میشه؟

بعد ار تموم شدن طراحی سه بعدی با توجه به المان های به کار رفته در فضا و هزینه پیمان کاران ، هزینه اجرا در غالب پیش فاکتود به کار فرما تقدیم میشه

آیا مدت زمان اجرا در قرارداد ذکر میشه ؟

بله بعد از صدور پیش فاکتور و تایید کار فرما در زمان عقد قرارداد ، مدت زمان اجرای پروژه مکتوب میشه

 

گالری تصاویر طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۵]