طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری
۲۳
بهمن

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

مهم ترین عناصر طراحی داخلی تجاری

هر بار که وارد یک مرکز خرید ، کلوپ ، هتل ، رستوران یا اساساً هر فضای تجاری / عمومی دیگری می شویم ، تصوری کلی در مورد نحوه طراحی ، ساختار و متناسب با نیازهای ما و همچنین مشاغل تجاری آنها ایجاد می کنیم. نمایندگی می کنیم و همه این کارها را اغلب در سطح ناخودآگاه انجام می دهیم. آیا تا به حال از فکر کردن و تصور اینکه چگونه یک فضای خاص باید طراحی و برنامه ریزی شده باشد متوقف شده اید و چرا طراحان انتخاب کرده اند که یک ویژگی خاص را اضافه کنند یا بر یک عنصر خاص تأکید کنند و نه موارد دیگر؟ شاید بتوانید دفعه دیگر که به مرکز خرید محلی خود مراجعه می کنید یا دفعه دیگر که به بانک بروید این کار را انجام دهید. سعی کنید خصوصیات طراحی داخلی تجاری آن فضا را مشخص کنید.

مهم است که بدانیم طراحی یک فضای تجاری بسیار متفاوت از طراحی یک مکان مسکونی است حتی اگر در ابتدا به نظر نرسد. در حالی که طراحی داخلی یک خانه بر استقبال و قابل قبول بودن متمرکز است ، یک طراحی داخلی تجاری بر عملکرد و جنبه عملی کارها متمرکز است بدون اینکه سبک را نادیده بگیرید. در حقیقت ، زیبایی شناسی بسیار مهم است زیرا از انواع روشهای خلاقانه سود مالی به همراه دارد. به عبارت دیگر ، یک طراح داخلی تجاری باید بتواند این عناصر را کاملاً متعادل و متعادل کند و در عین حال ایمنی را نیز در اولویت قرار دهد.

Mary’s Coffee Club از مونیخ ، در آلمان مکانی بسیار دنج و پذیرا است. توسط Alpha Rkd & Lova طراحی شده است. مفهوم اصلی در اینجا ایجاد فضایی بود که باعث می شود مشتریان با استفاده از تضاد احساس راحتی و امنیت کنند. به پالت متضاد رنگ ها توجه کنید که شامل مرجان های سبز تیره و روشن است. این دو تفاوت ظریف با رنگ های گرم چوب و خاکستری های خنثی تکمیل می شوند. همچنین تضاد بین کاشی ، چوب ، فلز و سنگ مرمر وجود دارد که به زیبایی متعادل می شوند. همچنین یک تمایز خوب بین مناطق مختلف فضا وجود دارد که با استفاده از رنگ برجسته می شوند.

 

یک فروشگاه جواهرات Cilveti وجود دادرد که توسط SUBE Interiorismo طراحی شده است. توجه کنید که تقریباً مانند یک خانه چقدر گرم و استقبال می شود. تمرکز اصلی طراحی داخلی بر عملکرد بود ، ایده ارائه فضاهای نمایشگاهی مناسب بود اما همچنین یافتن جهت طراحی جدید با هدف جذب مشتری های زن اهمیت بسیاری داشت. طراحان بیشترین بهره وری را از نظر روشنایی و ویترین محصولات داشتند و در ادغام این عناصر در یک فضای بسیار جذاب و در کل با یک محیط دلپذیر موفق بودند.

 

 

نمایشگاه Avenue Road از ونکوور ۱۲۰۰۰ فوت مربع (۱۱۵ متر مربع) مساحت دارد و یک فضای نمایش بزرگ است که در دو طبقه داخل یک ساختمان ۱۰۰ ساله از منطقه گاستاون سازمان یافته است. طراحی داخلی پروژه ای توسط آبراهام چان بود که با چالش تبدیل فضای صنعتی به مجموعه ای از اتاق های آپارتمان مانند روبرو شد. نیازی به گفتن نیست که این یک موفقیت بود ، همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید.

 

در Gioia del Colle ، شهری در ایتالیا ، طراح داخلی Silvio Girolamo موفق شد طبقه همکف یک ساختمان قدیمی را به یک فروشگاه لباس شیک Spazio 21 تبدیل کند. طراح برخی از عناصر اصلی مانند قالب های سنگی موجود ، پنجره ها و سقف را حفظ کرده و راهی برای نرم کردن دکوراسیون با اضافه کردن یک سری جزئیات ظریف و زنانه مانند پرده های پارچه ای ، کاغذ دیواری شاخ و برگ و با استفاده از یک پالت رنگ بر اساس روی خنثی های نرم مخلوط با زنگ های پررنگ.

 

باشگاه W-fit توسط LD Studio طراحی شده است و در منطقه اداری مرکز تجاری W-Plaza واقع شده است. پایگاه اصلی مشتری کارمندان دفتری است که در این منطقه کار می کنند و فضا شامل یک سالن ورزشی با یک سالن تمرین گروهی ، رختکن ، سرویس بهداشتی ، دوش ، اتاق ماساژ ، یک مکان انتظار و یک بار بدنسازی است ، همه اینها در دو طبقه سازماندهی می شوند ، یکی با سقف بلند و دیگری با سقف کم. طراحان و مشتریان آنها روی یک رویکرد مقرون به صرفه با تأکید بر دکوراسیون مدرن و روشن توافق کردند.

 

در دبی یک فروشگاه بستنی واقعاً جالب وجود دارد که توسط ۴SPACE طراحی شده است. فروشگاه جیغ یخی M’OISHÎ دارای طراحی داخلی است که مفاهیم لوکس و بازیگوشی را با هم آمیخته و از سنت ها و عناصر ژاپنی الهام گرفته است. فضا کوچک و پر از عطر و طعم هیجان انگیز و لهجه های طراحی معتبر و تصفیه شده است. یکی از جالبترین ویژگی ها ویژگی نورپردازی بامبو LED است که رنگ ها را تغییر می دهد ، رنگ هایی که نمادهای طعم بستنی را نشان می دهند.

 

این رستوران Piada است که در محله تلاقی محلات لیون ، فرانسه واقع شده است. این فضایی است که قطعه ای از ایتالیا را به دنیای کاملاً جدیدی وارد می کند و موفق می شود اصل و منشأ محصولاتی را که می فروشد به دست بیاورد. الهام بخش همه چیز پیادیناس بود که نوعی نان پهن است و می تواند یک غذای کناری باشد و هم می توان آن را با انواع مختلفی از مواد موزارلا ، گوجه فرنگی یا ژامبون پر کرد. ایده طراحی ایجاد شده توسط Masquespacio این است که از جذابیت بارهای سنتی ایتالیای باستان استفاده کرده و آن را با دنیای معاصر که در آن زندگی می کنیم سازگار کند.

 

هنگامی که ویتاله هتل دل گلف را که در Grao de Castellon ، اسپانیا واقع شده است ، بازسازی کرد ، تمرکز بر روی همه کاره بودن هتل و اجازه دادن به آن برای جذب گردشگر در طول سال ، نه فقط در تعطیلات و تابستان بود. یکی از مهمترین فضاهایی که طراحان روی آن کار کرده اند ، سالن رویدادها است که به فضایی راحت ، دوستانه و خوشامدگو برای میزبانی رویدادهای اجتماعی و گردهم آوردن مردم تبدیل شده است. سبک انتخاب شده مدرن ، تازه و کمی گرمسیری است.

اجرای دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

پیشنهاد نویسنده برای طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری: طراحی نمای تجاری

 

ESG در طراحی داخلی تجاری

سرمایه گذاران از ESG برای تعیین اینکه آیا یک شرکت از نظر اجتماعی آگاه است استفاده می کنند. این شاخص از معیار عملکرد سرمایه گذاری به اندازه ای رسیده است که بسیاری از صنایع از آن برای اندازه گیری پایداری استفاده می کنند. گزارش روند نوظهور در املاک و مستغلات موسسه Urban Land نشان داد که ESG اکنون در صنعت املاک و مستغلات تجاری پیشرو است به دلیل:

افزایش هزینه های منابع طبیعی و مصالح ساختمانی

ترس از اشباع بازار

تغییر ماهیت بسیاری از صنایع ، از مهمان نوازی گرفته تا خرده فروشی

برای طراحان داخلی تجاری ، اصول اساسی مانند بازارهای هدف ، عملکرد و انعطاف پذیری ساختاری باید با توجه به کاربرد در نظر گرفته شود و در نهایت مدتها قبل از شکستن ساختار ، به طراحی داخلی یک پروژه گره خورده است.

در حقیقت ، انجام این کار به طراحان و همه اعضای تیم پروژه کمک می کند تا “تحقق آن” را برای تحریک تبدیل و اطمینان حاصل کنند که ساختمان ها توانایی بالقوه خود را تحقق می بخشند.

رویکردی مبتنی بر راه حل ها را به طراحی داخلی اتخاذ کنید

همچنین ، این روند نشان می دهد که همه اعضای تیم – از معماران و طراحان داخلی تجاری گرفته تا توسعه دهندگان و سازندگان – باید از تفکر طراحی ، رویکرد مبتنی بر راه حل های صنایع دستی استقبال کنند.

توسعه یک سیستم مدون پنج اصل را دربرمی گیرد. این سیستم شما را ملزم می کند تا تلاش های عمدی را برای تحقق بخشیدن به هر یک از پروژه ها هنگام پیشرفت مستند کنید. بسیاری از سازندگان و توسعه دهندگان متوجه نمی شوند که هر یک از این روندها به چه معناست ، به ویژه هنگامی که صحبت از طراحی داخلی تجاری می شود.

در اینجا ۵ روش تأثیرگذاری آنها بر پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری ذکر شده است:

۱. روانشناسی

 

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

برخلاف اطلاعات جمعیتی ، که همیشه از روند طراحی مطلع بوده اند ، روانشناسی بیش از آنکه کمی باشد از نظر کیفی انجام می شود و به “فرآیند کشف” بسیار عمیق تری نیاز دارد. نگرش ها ، ارزش ها ، علایق و سبک زندگی کاربران یک پروژه ، اعم از دفتر ، رستوران ، هتل یا چند خانواده چیست؟

خاستگاه ، قومیت ها ، خانواده ، فرهنگ ، سطح تحصیلات ، مشاغل و سایر موارد ، این خصوصیات را در اختیار کاربران قرار می دهد. همراه با اطلاعات جمعیتی – جنسیت ، سن ، درآمد ، سطح تحصیلات ، وضعیت تأهل و نژاد – این به طراحان کمک می کند تا بفهمند برای چه کسانی طراحی می کنند و آنچه را که آنها می خواهند و می خواهند. هنگامی که یک ساختمان نامطبوع یا کم استفاده است ، این بدان معنی است که چیزی در مورد طراحی آن با بازارهای هدف آن مطابقت ندارد.

 

۲. پایداری

 

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

امروزه ، ساختمان سبز از جاه طلبی به یک استاندارد رسیده است و هر سازه یا توسعه ای که ما در آن کار می کنیم با تکنیک های ساختاری ملایم تر و سبزتر ساخته شده است – که اغلب همراه با رعایت یک یا چند استاندارد خاص ساختمان سبز اجرا می شود.

اما تکنیک های ساختمان سبز تنها بخشی از سازگاری پایدار سازه ها است. همچنین استفاده از استراتژی های طراحی که سلامتی ساکنان و محیط های طراحی را که مصالح ساختمانی و سیستم های تجدیدپذیر ، قابل بازیافت و کم زباله را در بر می گیرند ، به خطر نیاندازد بسیار حیاتی است.

هدف یک طراح باید به جای ساختن “سبز” ، ایجاد فضاها و اجتماعاتی باشد که به مردم امکان می دهد اکنون و آینده بهتر زندگی کنند.

۳. حسن نیت

 

 

در گزارش سال ۲۰۱۸ موسسه سلامتی جهانی آمده است: “خانه ها ، اجتماعات و محیط پیرامون ما ۹۰ تا ۹۰ درصد نتایج بهداشتی ما را تعیین می کنند.”
از آنجا که بسیاری از افراد در خارج از خانه های خود کار می کنند ، به راحتی می توان گفت محیط کار برای سلامتی آنها نیز به همان اندازه مهم است. و این بدان معنی است که متخصصان طراح داخلی ساختمان ها باید رفتارهای پیشگیرانه و عاداتی را که باعث سلامتی می شوند تشویق کنند ، از تشویق کاربران به فعالیت گرفته تا کمک به آنها برای ایجاد ارتباطات اجتماعی.
استراتژی ها می توانند به اندازه زیبا سازی راه پله ها ابتدایی باشند بنابراین کاربران از آسانسور چشم پوشی می کنند.

۴. جامعه

 

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

ساینس آمریکن گزارش می دهد: “شواهد موجود نشان می دهد که روابط باید از اولویت های بهداشت عمومی باشد.” همانطور که سایت سیاسی مشهور واشنگتن The Hill خاطرنشان کرده است ، تنهایی یک بحران بهداشت عمومی مهمتر از چاقی و به اندازه استعمال دخانیات و الکل است.
ارتباطات اجتماعی راه حل است ، و تأثیر عمیق و مثبتی بر سلامتی و تندرستی دارد و محیط های جسمی زمینه را برای دعوت یا جلوگیری از تعامل اجتماعی فراهم می کند ، انجمن آمریکایی در پیری خاطرنشان می کند.
این امر ایجاد فضاهایی را در ساختمان ها ایجاد می کند که باعث تعامل ساکنان با یکدیگر و ایجاد جامعه می شود ، برای طراحان داخلی تجاری بسیار مهم است.

۵. اصالت

 

طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

امروز ، به لطف دنیای دیجیتالی که به طور فزاینده ای به وجود می آید ، به دنبال اصالت به عنوان پادزهر چیزی هستیم که بسیاری از آن به عنوان دنیای غیرشخصی تصور می کنند.
ایجاد اصالت در پروژه ها به بخشی مهم در ایجاد احساس گرما ، پذیرایی ، آرامش و راحتی در خانه ها ، دفاتر ، رستوران ها و هتل ها تبدیل شده است.
برای دستیابی به این هدف ، طراحان باید راههایی برای تعادل بخشیدن به اتصالات مصنوعی جعلی بصورت آنلاین با تجربیات طبیعی حاصل از روابط و فعالیتهای زنده پیدا کنند.
این بدان معنی است که طراحان داخلی تجاری باید عناصر طراحی غنی از شخصیت و در عین حال مرتبط را در ساختمان ها ادغام کنند ، که می تواند از ترکیب مواد محلی و ویژگی های بومی در سازه ها تا سفارش هنر برای فضاهای جامعه که به یک جامعه یا محلی احترام می گذارند ، متغیر باشد.

 

پیشنهاد نویسنده برای طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری: طراحی داخلی تجاری، بازسازی تجاری

 

پروژه های مرتبط با طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

پروژه جردن – اتاق انتظار

پروژه جردن – سرویس بهداشتی

پروژه ی خیابون ولنجک – مرحله اجرا

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری چه چیزی باید در اولویت قرا بگیرد ؟

امنیت و کارایی بدون اینکه از زیباشناسی صرف نظر بشه از مهمترین نکته هایی است که باید در اولویت اول طراح باشه

اولین قدم در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری چیست ؟

باید از فضای تجاری دیدن کنه که به مرحله تصور کردن هم معرفی میشه

آیا شرکت شما برای بازدید از فضا حق مشاوره دریافت میکنه ؟

خیر بازدید از تمام پروژه ها در تمام مناطق تهران به صورت رایگان انجام میشه

برآورد هزینه طراحی فضای تجاری چطوری محاسبه میشه ؟

ما با توجه به متراژ و نوع سبکی که قراره طراحی بشه به شما عزیزان ، قیمت طراحی اعلام می کنیم

هزینه اجرا چطور محاسبه میشه؟

بعد ار تموم شدن طراحی سه بعدی با توجه به المان های به کار رفته در فضا و هزینه پیمان کاران ، هزینه اجرا در غالب پیش فاکتود به کار فرما تقدیم میشه

آیا مدت زمان اجرا در قرارداد ذکر میشه ؟

بله بعد از صدور پیش فاکتور و تایید کار فرما در زمان عقد قرارداد ، مدت زمان اجرای پروژه مکتوب میشه

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]