آشپزخانه بدون کابینت
14
مهر

آشپزخانه بدون کابینت

آشپزخانه بدون کابینت

در آشپزخانه هایی که شما با کمبود فضا مواجه هستید، در خانه های امروز به دلیل کمبود جا شما می توایند از کابینت برای آشپزخانه خود استفاده نکنید.

زمانی که آشپزخانه شما کوچک می باشد مشکلات استفاده از کابینت برای شما به وجود می آید.

زمانی که شما نمی توانید از کابینت های بالایی استفاده کنید و این باعث می شود شما کمبود جا را حس کنید و برای شما مدیریت آشپزخانه سخت می شود می توانید از آشپزخانه بدون کابینت استفاده کنید.

می توانید با این روش هایی که به شما می گوییم باعث می شوید شما از آشپزخانه خود را با کاربرد بالا استفاده کنید، که برای شما فضای کاملا جادار و مناسب را ایجاد می کند.

با این روش ها می توانید از طراحی داخلی منزل خود استفاده کنید با این تفاوت که کابینت های بالایی در آشپزخانه در فضای آشپزخانه وجود ندارد.

 

آشپزخانه بدون کابینت

سبد چرخ دار به جای کابینت ها

در فروشگاه های لوازم خانگی اگر توجه کرده باشید می توانید میز های چرخ دار را دیده باشید، این میز ها و یا سبد ها می تواند برای آشپزخانه های بدون کابینت معجزه به حساب بیاید.

شما می توانید از میز و یا سبد های چرخ دار برای قرار دادن مواد شوینده و یا ادویه جات و یا قوطی ها را درون آن قرار دهید که این سبد ها می تواند جای بسیار مناسبی برای قرار دادن وسایل شما باشد، جاگذاری این وسایل در سبد های چرخ دار می تواند جای بسیاری را برای وسایل جدید باز کند.

استفاده از میز های چند طبقه چرخ دار شما می توانید وسایل خود را در آن قرار دهید که باعث می شود دیگر نگرانی برای کمبود جا نداشته باشید، این میز ها را می توان به راحتی جا به جا سازید و قابل حمل می باشد.

برای آشپزخانه های کوچک که جزیره و یا اپن را در خود نمی توانند جای دهند برای همین شما می توانید از میز های چرخ دار نیز به عنوان جزیره استفاده کنید.

 

چیدمان وسایل درون کابینت ها

در تمام آشپزخانه ها از کابینت های پایین استفاده می شود زیرا برای قرار دادن اجاق گاز و سینک ظرف شویی و از این قبیل وسایل باید از کابینت های پایینی استفاده شود و این کار اجتناب ناپذیر می باشد.

شما می توانید از کابینت های پایینی به درستی استفاده کنید تا جبرانی برای نبود کابینت ها بالایی باشد.

کشو هایی که بر روی کابینت ها تعبیه می شود شما می توانید با استفاده درست از فضای آن و چیدمان درست بهترین روش را برای وسایل خود را در آن قرار دهید، مهم ترین نکته این است که وسایل را در کشود به درستی قرار دهید.

استفاده از سبد ها و قسمت بندی کشو ها شما می توانید استفاده درست تری از کشو ها داشته باشید.

ترفند های بسیاری برای استفاده درست از کشو ها و کابینت های پایینی می تواند به ذهن خلاق شما برسد که این می توا نتیجه بسیار خوب و متفاوتی را برای شما داشته باشد.

 

آویز وسایل به دیوار

شاید برای شما عجیب به نظر برسد که شما می توانید از میله های پرده برای این کار استفاده کنید و از آن برای آویزان کردن وسایل به دیوار آشپزخانه خود استفاده کنید.

این میله ها برای آشپزخانه هایی که اندازه بسیار کوچکی را دارا می باشند و فضای کافی برای چیدمان وسایل خود ندارد می تواند از این میله ها استفاده کند.

زمانی که شما علاقه به استفاده از کابینت های بالایی ندارید و یا جای مناسب برای استفاده از آن ها را ندارید می توانید از میله ها استفاده کنید و وسایل خود را همانند گلدان های آویز و یا آویزان کردن پارچه ها به صورت آویزان دربیاورید.

این کار باعث می شود از تمام قسمت های دیوار های آشپزخانه به صورت مفید استفاده کنید.

با این کار شما می توانید به راحتی به وسایلی که استفاده می کنید دسترسی داشته باشید و بدئن هیچ مشکلی از آن ها استفاده کنید که این ویژگی جزئی از ویژگی های مثبت این کار به حساب می آید.

نصب کردن میله ها برای آویزان کردن وسایل یکی از آسان ترین وسایلی می باشد که شما می توانید به راحتی آن را نصب کنید، و می تواند برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه تغییری به وجود آورد.

 

استفاده از صفحه های سوراخ دار

در آشپزخانه هایی که از کابینت های بالایی استفاده نمی شود، شما می توایند از تخته های سوراخ دار استفاده کنید که از پرطرفدار ترین وسایل این آشپزخانه ها به حساب می آید.

این تخته می تواند بهترین گزینه برای نظم دهی آشپزخانه های بدون کابینت به حساب بیاید.

شما می توانید این تخته ها را به راحتی بر روی دیوار نصب کنید و از آن ها در قسمت های مختلف استفاده کنید و برای انواع وسایل نیز استفاده می شود.

شما می توانید با استفاده از سلیقه و علاقه خود وسایل را روی آن ها قرار دهید، و این کار بستگی به سلیقه شما صورت می گیرد.

می توایند برای چیدمان وسایل کنار یک دیگر از رنگ هایی با تناژهای نزدیک به هم استفاده کنید و یا می توانید از رنگ های متضاد هم استفاده کنید تا بتوانید جلوه زیبایی به آشپزخانه خود دهید.

استفاده از کنتراست های مختلف و یا تضاد کنار هم می تواند زیبایی آشپزخانه کوچک شما را چند برابر سازد.

 

استفاده از قفسه ها در آشپزخانه

در زمانی که شما از کابینت ها استفاده نمی کنید باعث می شود کمبود فضا و کمبود جا را احساس کنید برای همین شما می توانید از قفسه های آشپزخانه برای با طرح ها و رنگ ها وحتی جنس های مختلف استفاده کنید تا بتوانید این کمبود را رفع کنید.

می توان این گونه بیان کرد که قفسه های آشپزخانه می تواند از جنس چوبی و یا فلزی باشد که بسته به سلیقه شما می باشد.

می توانید از این قفسه ها در کنج و گوشه های آشپزخانه استفاده کنید که اگر طبقات این قفسه ها بیشتر باشد می توانید وسایل های زیاد تری را درون آن قرار دهید.

شما می توانید برای زیبایی بیشتر این قفسه ها از سبد هایی با طرح های حصیری نیز استفاده کنید که نظم دهی به آن ها بیشتر شود.

 

پیشنهاد نویسنده: روشویی کابینت دار، دکواسیون سنتی برای منزل

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]