دکوراسیون در آپارتمان کوچک
14
مهر

دکوراسیون در آپارتمان کوچک

دکوراسیون در آپارتمان کوچک

در بسیاری از خانه های امروزی دیگر خبری از بزرگ بودن فضا و بزرگی وجود ندارد.

مخصوصا اکنون که خانه ها به صورت آپارتمانی و کپسولی شده است، شاید کلمه کپسولی درست نباشد ولی خانه ها به طرز باور نکردنی کوچک شده اند.

مانند خانه ها قدیمی دیگر خبری از باغچه ها و حوض ها و حیاط های بزرگ خبری نیست.

برای خانه های امروزی شما باید نکاتی را رعایت کنید تا خانه ها برای همه بزرگ دیده شوند، استفاده از این نکات می تواند در دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی شما بسیار موثر باشد و بهترین نتیجه را از آن برداشت نمود.

شما باید طریقه چیدمان خانه های کوچک را یاد داشته باشید که ما در این مقاله به شما این آموزش ها را می دهیم.

 

دکوراسیون در آپارتمان کوچک

چیدمان خانه های کوچک و نقلی

هر کسی به این علاقه دارد تا از وسایل مورد علاقه خود در دکوراسیون و طراحی خانه خود استفاده کند، که شما باید نکاتی را در خرید این وسایل و همچنین چیدمان آن ها در خانه شما باعث می شود تا خانه شما دلباز وبزرگ نمایش داده شود.

حتی شما در خانه های خود ممکن است فضای کافی برای تمام لازم داشته باشید و با نکاتی که گفته می شود شما می توانید خانه خود را مرتب و هدفمند کنید.

موارد مهم برای چیدمان خانه های کوچک
  • میز دایره ای
  • استفاده کامل از فضا های دور از دسترس
  • استفاده از پرده های بلند
  • توجه به دیوار ها
  • مبلمان بزرگ
  • مهم بودن رنگ ها
  • کنار گذاشتن وسایل غیر ضروری

 

میز دایره ای

اگر می خواهید همراه با مبلمان های خود میز بخرید بهترین گزینه خرید میز های دایره ای و گرد می باشد.

زیرا این میزها به دلیل نداشتن گوشه های تیز می تواند فضای بیشتری از خانه را در خود نشان دهد و شما را متوجه این تغییر فضا سازد.

شما می توانید به راحتی به این میز های دسترسی داشته باشید چون این میز های به شکل دایره ساخته شده اند.

و چون پایه این میز ها در وسط میز قرار دارد و زیاد قابل دیدن نیست باعث می شود تا کف اتاق و سالن شما بیشتر در معرض دید باشد و کمتر پوشاننده کف باشد.

اگر شما دوستان و خانواده پر جمعیتی دارید، می توانید با استفاده از این میز ها تعداد زیادی دور آن جمع شوید، که معمولا برای بازی کردن، دور هم نشستن و برای پذیرایی مب تواند بسیار مناسب باشد.

اگر شما علاقه ای به میز های دایره ای ندارید و از میز های مربع شکل خوشتان می آید، بهترین گزینه این می باشد که از میز هایی استفاده کنید که در اطراف آن کشو و قفسه وجود دارد، تا بتوانید وسایل ریز و درشت را در آن قرار دهید.

 

استفاده کامل از فضا های دور از دسترس

شما می توانید از قسمت های پنهانی که در بالای کابینت ها، و بالای درب ها استفاده کنید و در این قسمت ها قفسه هایی با اندازه و طبقات مختلف ایجاد کنید تا بتوانید از آن ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

شما می تواند از قفسه های سرتاسر برای اتاق خود استفاده کنید که آن ها بدون درب بوده و واقعا دکوراسیون زیبایی را برای خانه شما به وجود می آورد.

در این قفسه ها می توانید از وسایل تزئینی، کتاب، وسایل کلکسیونی نیز استفاده کنید.

بهترین گزینه می باشد که این قفسه ها را از کف تا سقف طراحی کنید تا بتوانید جای بیشتری را برای خود به وجود بیاورید.

اگر می خواهید فضای داخلی خود را به دو قسمت کاملا جدا از هم طراحی کنید کافی است از این قفسه ها برای این کار استفاده نمایید، این قفسه ها باعث می شود تا شما از کاربرد دو گانه آن نیز استفاده کنید.

 

استفاده از پرده های بلند

زمانی که شما می خواهید خانه خود را بزرگ نمایش دهید بهترین کار این می باشد تا از پرده های بلند و دراپه ها که می تواند از سقف آویزان شود استفاده کنید.

با آویزان کردن دراپه های بلند که از سقف تا کف زمین می باشد باعث می شود ارتفاع اتاق بیشتر دیده شود، این کار باعث می شود فضای شما بزرگ تر به نظر برسد.

در بعضی از اتاق ها شما از پنجره استفاده نمی کنید و با به طور دقیق گفته شود می توان این گونه بیان کرد که بعضی اتاق ها پنجره ندارند، ولی با این وجود شما می توانید از پرده های دکوری برای اتاق خود استفاده کنید.

پرده های بلند دکوری باعث می شود تا ارتفاع اتاق بیشتر شده و اتاق بزرگ تر دیده شود.

زمانی که این نکته رعایت می شود باعث می شود دید بیننده از بالا به پایین کشیده شود، و این دید به شما نشان می دهد که وسعت اتاق چند برابر شود که برای محیط های کوچک بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

توجه به دیوار ها

همه ما این را می دانیم که زمانی که از یک میز استفاده می کنیم باعث می شود روی آن را پر از وسایل بدون کاربرد کنیم.

برای این که از این کار دست بردارید می توانید از میز هایی که در کنار تخت و یا کنار دیوار استفاده می شود را به این صورت حذف کرده و به جای استفاده از چراغ های رو میزی از چراغ های دیواری استفاده شود تا جای بیشتری را برای فضا ایجاد کنید.

شما می توانید به جای استفاده از میز های جا گیر از طاقچه ها و قفسه های دیواری استفاده کنید تا وسایل کوچک خود یعنی شارژر گوشی و لوازم آرایش را روی آن قرار دهید و میز ها را از اتاق خود که دست و پا گیر هستند را حذف کنید.

یکی از گزینه های عالی برای این کار شما می توانید از قفسه ها و کمد های دیواری استفاده کنید تا اتاق شما بزرگ تر دیده شود.

برای این که اتاق شما بزرگ تر دیده شود می توانید آینه ای با سایز دلخواه که بهتر است بزرگ باشد را به دیوار اتاق نصب کنید تا بزرگی اتاق به چشم آید.

اگر می خواهید اتاق شما پر نور دیده شود بهتر است از آینه های دیواری زیادی استفاده کنید تا بازتاب نور را زیاد کنید و روشنایی را چند برابر سازید.

 

پروژه های مرتبط با دکوراسیون در آپارتمان کوچک که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی دکوراسیون در آپارتمان کوچک برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]