کناف دور شومینه
23
آذر

کناف دور شومینه

کناف دور شومینه

کناف دور شومینه چیست و چه کاربردی دارد؟

دکوراسیون شومینه برای خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن و یا سنتی تفاوت هایی دارد. شومینه های خانه هایی با سبک های مدرن و سنتی طراحی ها و دکوراسیون های مختلفی را می طلبد که این کار با سیستم کناف امکان پذیر می باشد.. به طبع اتاق های پذیرایی مدرن با داشتن یک دکوراسیون شیک برای اطراف شومینه زیبایی دوچندانی را خواهد داشت که برای این منظور باید برای خرید و دکوربندی اطراف شوینه قدری بیشتر دقت کنید. دکوراسیون های مدرن با کناف سادگی و کلاسیک بودن را در رتبه ی اول انتخاب لوازم می دانند که برای دکوراسیون های با کناف مدرن انتخاب شمع ها و یا لوازم دکوری ساده مثل گلدان و یا سازه ی زیبا گزینه های خوبی هستند.

شومینه از گذشته تا به امروز به عنوان یک وسیله گرمایشی زیبا و جذاب مورد استفاده گرفته است. این وسیله نه تنها فضای خانه را گرم می کند بلکه به عنوان یک عنصر دکوراتیو، زیبایی فضای اتاق را دوچندان می نماید. در حال حاضر با توجه به اهمیت ویژه دکوراسیون داخلی، طراحان و معماران ایده های جدیدی برای تزئین دیوار شومینه ارائه می دهند. از نمونه جدید می توان به کناف دور شومینه اشاره کرد.

دیوار شومینه را می توان با کناف به صورت های مختلف تعبیه نمود و کناف کاری شومینه را به یک نقطه کانونی تبدیل کرد. یک روز سرد زمستانی را تصور کنید که کنار شومینه در حال نوشیدن چای هستید. حسی که در این لحظه به شما دست می دهد دلپذیر و دوست داشتنی است و آرامش خاصی به شما می بخشد. تعبیه شومینه در طراحی اتاق نشیمن یکی از ایده های کهن است که همواره در عصر حاضر نیز جایگاه خود را حفظ کرده و طراحی مدرن مخصوصا طرح شومینه با کناف آن مورد استقبال قرار گرفته است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

کناف دور شومینه

مزایای کناف دور شومینه

کناف ها می توانند عایق حرارتی باشند، و می توانند تا میزان زیادی از به هدر رفتن انرژی جلوگیری کنند، در نتیجه با مصرف کمترین انرژی می توان به مکانی گرم دست یافت.هم چنین این طور کناف ها اگر در کنار دیوار نیز قرار بگیرند، می توانند عایق صوت نیز واقع شوند. کناف کاری شومینه به خوبی قابلیت پوشش دارند، استفاده از کناف اگر به خوبی و صحیح انجام شود می تواند تغییر فوق العاده ای در خانه به وجود بیاورد.البته کناف روی شومینه در برابر آب مقاومت پایینی دارد و بهتر است در این مورد به خوبی نگهداری شود. گاهی کناف دور شومینه دچار صدمه و یا ترک خوردگی می شود که هیچ جای نگرانی نیست و می توان به وسیله ی یک نصاب خوب ترمیم و مرمت شوند. بعد از اجرا و انجام کناف بالای شومینه بهتر است که روی آن را از وسایل پر نکنید چرا که ظاهر ان را زشت می کند اما می توانید از اکسسوری های مناسبی برای آن قسمت استفاده کنید‌.

 

کناف دور شومینه برای خانه های سنتی مناسب است یا مدرن؟

دکوراسیون شومینه برای خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن و یا سنتی تفاوت هایی دارد. شومینه های خانه هایی با سبک های مدرن و سنتی طراحی ها و دکوراسیون های مختلفی را می طلبد که این کار با سیستم کناف دور شومینه امکان پذیر می باشد. به طبع اتاق های پذیرایی مدرن با داشتن یک دکوراسیون شیک برای طرح شومینه با کناف، زیبایی دوچندانی را خواهد داشت که برای این منظور باید برای خرید و دکوربندی اطراف شومینه قدری بیشتر دقت کنید. طراحان مدرن استفاده کننده از کناف ، سادگی و کلاسیک بودن را در رتبه ی اول انتخاب لوازم می دانند که برای دکوراسیون های با کناف دور شومینه  انتخاب شمع ها و یا لوازم دکوری ساده مثل گلدان و یا سازه ی زیبا گزینه های خوبی برای طرح کناف شومینه هستند. در هر اتاق شومینه می تواند به عنوان وسیله مرکزی آن اتاق به حساب آید که معمولا اگر اتاقی دارای شومینه باشد هنگام وارد شدن به آن اتاق هر فردی ابتدا به شومینه و مدل و طراحی آن چشم می دوزد.

بنابراین باید به ۳ نکته دقت شود:

  • طرح و مدل شومینه
  • استفاده از کناف دور شومینه
  • طاقچه ی بالایی شومینه

با توجه به این ۳ مورد می توان شومینه ها را به شکل ها و مدل های مختلفی درآورد تا بتوان فضایی زیبا را در هر اتاق طراحی  نمود.

 

نکته پایانی در زمینه کناف شومینه

شومینه خانه شما ممکن است تا سالیان سال بدون تغییر در طراحی و مکان شومینه مورد استفاده قرار گیرد پس لازم است مدل شومینه خود را با دقت انتخاب و برای استفاده از آن در دکوراسیون اتاق پذیرایی طرح و برنامه داشته باشید. مدل ساختن و طراحی کناف دور شومینه می تواند به صورت مستطیلی شکل و یا قوسی شکل و یا حتی دیواره های آن کوتاه یا بلند و غیره متفاوت باشد. این که آیا طاقچه داشته باشد و یا خیر و رنگ کناف دور شومینه با توجه به اتاقی که در آن قرار گرفته است متفاوت در نظر گرفته می شود.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]