جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصل های سرد
02
آذر

جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصل های سرد

جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصل های سرد

۱۳ نکته برای صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان

سیستم گرمایش و سرمایش شما بزرگترین منبع انرژی در خانه شما است که تقریباً نیمی از کل هزینه انرژی شما را به خود اختصاص می دهد. پولی که برای خدمات شهری خرج می‌کنید در ماه‌های تابستان و زمستان که کنترل دما بیشترین استفاده را دارد، به‌طور چشمگیری افزایش می‌یابد. زمستان می تواند به خصوص مشکل ساز باشد، زیرا هزینه های گرمایش برای یک موضوع مهم است و امکان ندارد بگوییم هزینه ای برای گرمایش نمی کنیم. خوشبختانه، چند راه ساده وجود دارد که می توانید هزینه های گرمایش خود را کاهش دهید و در قبض آب و برق خود صرفه جویی کنید، در حالی که هنوز هم در زمستان گرم بمانید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصل های سرد

اجازه دهید نور خورشید در طول روز وارد شود

دلیلی وجود دارد که گربه های خانواده دوست دارند زیر پرتوهای خورشید چرت بزنند – خورشید منبع فوق العاده ای از گرمای رایگان است. با باز کردن پرده ها و پرده های خود در طول روز، از اثر گلخانه ای استفاده می کنید و اجازه می دهید خورشید به طور طبیعی خانه شما را گرم کند.

 

شب ها پرده ها را ببندید

متأسفانه، پنجره ها همچنین می توانند منبع اتلاف گرما باشند، زیرا آنها به خوبی دیوارهای شما عایق نیستند. هنگام غروب آفتاب پرده ها و پرده های خود را ببندید تا سرمای سرد خانه شما را خنک نکند. برای به حداکثر رساندن بهره وری انرژی پنجره های خود، خرید پرده های عایق را در نظر بگیرید.

 

از بین بردن نشتی ها و آبندی خانه

آب بندی خانه شما ساده، موثر و نسبتا ارزان است. درزبندی و آب‌زدایی معمولاً هزینه خود را در صرفه‌جویی در مصرف انرژی طی یک سال تأمین می‌کند. از درزگیری برای شکاف ها و منافذ بین اجسام ثابت مانند قاب در و پنجره استفاده کنید. شما می‌توانید از نوارهای هوا در اطراف هر چیزی که حرکت می‌کند، مانند خود در یا ارسی‌های پنجره، استفاده کنید.

 

درب های خارجی

درها مشکل اصلی برای پیش نویس ها هستند. اگر درب کش دار دارید، وضعیت آب و هوا و آب بندی اطراف چارچوب در را بررسی کنید. درزگیرهای آسیب دیده یا از دست رفته آب و هوا را جایگزین کنید و درزگیری جدید را روی هر مهر و موم شکسته اعمال کنید.

 

پنجره ها

پنجره ها، به خصوص در خانه های قدیمی، منبع اصلی افت فشار و گرما هستند. پنجره های خود را در زمستان با آب بندی قاب با روکش پلاستیکی شفاف عایق بندی کنید. فیلم پنجره ارزان است، به راحتی اعمال می شود، به راحتی در بهار جدا می شود و می توان آن را در هر فروشگاه لوازم خانگی یا آنلاین پیدا کرد. عایق کاری هر پنجره در خانه شما فقط کمی هزینه خواهد داشت، اما صرفه جویی در قبض گرمایش شما بسیار زیاد خواهد بود.

 

اتاق زیر شیروانی و زیرزمین

هنگام جستجوی نشتی هوا، اتاق زیر شیروانی و زیرزمین خود را به طور کامل بررسی کنید، زیرا این طبقه ها بدترین نشت هوا را پنهان می کنند. از فوم یا درزگیر برای مهر و موم کردن شکاف های کوچک استفاده کنید. برای سوراخ های بزرگتر، ممکن است نیاز به نصب یا تعویض عایق داشته باشید.

 

نشت گرمای غیرمنتظره

درها و پنجره‌ها منابع واضحی از پیش نویس هستند، اما چند مورد دیگر وجود دارد که ممکن است فکرش را نکنید. هوای سرد می تواند از طریق پریزهای برق، وسایل روشنایی، واحدهای AC و شکاف های عایق به خانه شما نشت کند. شومینه روشن یک راه عالی برای گرم کردن در زمستان است، اما می تواند هوای سرد را در زمانی که از آن استفاده نمی کنید اجازه ورود دهد. هر زمان که از شومینه خود استفاده نمی کنید دمپر خود را بسته نگه دارید. اگر هرگز از شومینه خود استفاده نمی کنید، دودکش دودکش را وصل کنید و آب بندی کنید.

 

درها و پنجره ها را در اتاق های بلااستفاده ببندید

آیا اتاق مهمانی دارید که از آن استفاده نمی کنید مگر اینکه خانواده همسرتان در شهر باشند؟ انباری دارید؟ یا شاید بچه ها دور از خانه در دانشگاه باشند. به هر دلیلی، اگر اتاقی در خانه خود دارید که افراد به ندرت وارد آن می شوند، انرژی ارزشمندی را برای گرم کردن آن در زمستان هدر می دهید. همه دریچه های اتاق را ببندید و همه درها را ببندید. این از پرداخت هزینه برای گرم کردن فضای خالی از سکنه جلوگیری می کند.

 

با لباس و پتو گرم بمانید

گرم کردن بدن بسیار مقرون به صرفه تر از خانه شما است. ترموستات را پایین نگه دارید و با پوشیدن یک پلیور زیبا و جوراب های گرم در خانه جبران کنید. شب ها زیر یک پتوی ضخیم، روتختی یا لحاف برشته بمانید. اگر نگران گرم نگه داشتن حیوانات خانگی خود هستید، خرید یک ژاکت سگ برای سگ خود را در نظر بگیرید. ژاکت برای گربه ها توصیه نمی شود. گربه ها نه تنها از لباس متنفرند، بلکه به نظر می رسد که توانایی طبیعی پیدا کردن گرم ترین نقطه در خانه را نیز دارند.

 

ترموستات آبگرمکن خود را بازنشانی کنید

بعد از سیستم های گرمایش و سرمایش، آبگرمکن ها دومین منبع مصرف انرژی در خانه هستند. برای گرم کردن آب انرژی زیادی لازم است و اکثر مردم ترموستات روی آبگرمکن خود بسیار بالا تنظیم شده است. آبگرمکن شما آب را تا دمای تعیین شده گرم می کند، سپس آن دما را ۲۴/۷ حفظ می کند. این بدان معناست که آبگرمکن شما فقط به صورت چرخه ای روشن و خاموش می شود و مدام آب را تا آن دما گرم می کند، خواه از آن استفاده کنید یا نه. تنها با تنظیم دمای آبگرمکن خود چند درجه خنک تر می توانید چند دلار در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید. تا زمانی که عادت به دوش گرفتن در دمای سوزاننده پوست نداشته باشید، احتمالاً تفاوت را متوجه نخواهید شد.

 

با پنکه سقفی هوا را در گردش نگه دارید

همه می‌دانند که پنکه‌های سقفی روشی عالی برای خنک ماندن در تابستان هستند، اما آیا می‌دانستید که در زمستان نیز می‌توانند به گرم نگه داشتن شما کمک کنند؟ به طور معمول، پنکه های سقفی در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخند، هوا را به سمت پایین فشار می دهند و یک اثر خنک کننده خفیف باد ایجاد می کنند و به شما این امکان را می دهند که احساس خنکی کنید. با این حال، اکثر پنکه های سقفی دارای یک سوئیچ معکوس هستند که به آنها امکان می دهد در جهت عقربه های ساعت بچرخند، جریانی به سمت بالا تولید کرده و هوای گرمی را که در نزدیکی سقف شما جمع می شود به سمت پایین به بقیه اتاق منتقل می کند.

 

از اسپیس هیترها استفاده کنید

اگر فقط نیاز به گرم کردن یک منطقه کوچک دارید، سعی کنید از بخاری فضایی استفاده کنید. بخاری های برقی یک روش بسیار کارآمد برای گرم ماندن هستند زیرا هیچ اتلاف گرمایی از طریق مجاری یا احتراق وجود ندارد. بخاری‌های فضایی برای گرم کردن مکان‌های بسته‌ای که فقط برای دوره‌های کوتاه‌تری از آن استفاده می‌کنید، عالی هستند، مانند گاراژ یا حمامی که به دلایلی همیشه سردتر از هر اتاق دیگری در خانه است. با این حال، وقتی صحبت از گرم کردن کل خانه شما می شود، بخاری های فضایی نسبت به کوره گاز طبیعی یا پمپ حرارتی کارایی کمتری دارند.

 

چراغ های LED را برای خانه و دکوراسیون خود انتخاب کنید

اگر قصد دارید در این فصل تعطیلات یک نمایش نورپردازی مفصل کریسمس داشته باشید، از چراغ های LED استفاده کنید. چراغ های LED کم مصرف ترین گزینه روشنایی موجود در حال حاضر هستند. آنها ۷۵ درصد انرژی کمتری نسبت به لامپ های رشته ای معمولی مصرف می کنند و ۲۵ برابر بیشتر عمر می کنند. باید کمی بیشتر از قبل خرج کنید، اما ال‌ای‌دی‌ها آنقدر بادوام و ماندگار هستند که نوه‌های شما می‌توانند ۴۰ کریسمس از هم‌اکنون از همان رشته چراغ‌ها استفاده کنند. آنها از برق بسیار کمی استفاده می کنند که ۲۵ رشته LED تعطیلات را می توان بدون بارگذاری بیش از حد یک پریز دیواری استاندارد، سرتاسر متصل کرد.

 

پس از استفاده از فر یا ماکروویو، در را باز بگذارید

گرم کردن خانه به طور کامل با اجاق گاز اتلاف انرژی غیرعملی است. با این حال، اگر به هر حال از آن استفاده می کنید، هیچ معنایی ندارد که اجازه دهید آن گرما از بین برود. بعد از بیرون آوردن شام از فر، در را باز بگذارید و اجازه دهید گرمای اضافی خارج شود و آشپزخانه شما گرم شود.

 

دمای خانه خود را کاهش دهید

کاهش دمای خانه فقط چند درجه می تواند باعث صرفه جویی قابل توجهی در دراز مدت شود. ترموستات خود را تا کمترین دمایی که راحت می‌بینید پایین بیاورید.

 

هنگامی که به خواب می روید، دمای ترموستات را پایین بیاورید

طبق گفته وزارت انرژی ایالات متحده، شما می توانید ۱۰٪ در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید فقط با پایین آوردن ترموستات خود ۱۰ تا ۱۵ درجه به مدت هشت ساعت در روز. وقتی کسی در خانه نیست و همه در خواب هستند، ترموستات خود را کم کنید. در حین صرفه جویی در هزینه، زیر پتوهای ضخیم خود گرم خواهید شد.

 

یک ترموستات هوشمند دریافت کنید

حتی بهتر از آن، خرید یک ترموستات هوشمند را در نظر بگیرید. ترموستات هوشمند دستگاهی با قابلیت Wi-Fi است که به طور خودکار تنظیمات دمای خانه شما را برای حداکثر بهره وری انرژی تنظیم می کند. این دستگاه‌ها عادت‌ها و ترجیحات شما را یاد می‌گیرند و برنامه‌ای تنظیم می‌کنند که به طور خودکار با دمای صرفه‌جویی در مصرف انرژی در هنگام خواب یا دوری تنظیم می‌شود.

 

صرفه جویی در تمام طول سال در صورتحساب انرژی شما

صرفه جویی در انرژی فقط یک فعالیت زمستانی نیست. بسیاری از این نکات باعث صرفه جویی در هزینه شما در تمام طول سال می شود. در حالی که نمی خواهید در گرمای تابستان یک ژاکت ضخیم در مقابل بخاری فضایی بپوشید، تهویه هوا، پرده های عایق و ترموستات های هوشمند در تابستان به همان اندازه خوب کار می کنند. این تکنیک ها به همان اندازه که در زمستان می توانند خانه شما را خنک نگه دارند، در تابستان نیز خنک نگه می دارند. صرفه جویی در انرژی در فصل زمستان واقعا یک ایده هوشمندانه برای صرفه جویی در تمام طول سال است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]