12 نکته برای طراحی فضای اداری
18
اردیبهشت

مبانی طراحی داخلی | نکاتی که باید بدانید

مبانی طراحی داخلی: ۳ اصل طراحی

هنگام شروع کار با طراحی های خود ، چند اصل طراحی داخلی منزل وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

سبک.

مبانی طراحی داخلی | انتخاب سبک طراحی داخلی در ابتدا به شما کمک می کند فضای خود را منسجم و متمرکز نگه دارید. سبک های تزئینی زیادی برای انتخاب وجود دارد – مانند شیک شیک ، توسکانی ، اواسط قرن مدرن ، صنعتی ، اسکاندیناویایی ، یا خانه کشاورزی – و بسیاری از آن‌ها با عناصر طراحی منحصر به فرد ، طرح های رنگی یا پالت رنگ ، درمان پنجره ، نقشه های کف ، و حتی سبک های هنر دیوار. خود را با چندین سبک مختلف ، از جمله اینکه در حال حاضر روند طراحی محبوب است ، آشنا کنید تا طعم سبک ها و ایده های تزئین را دوست داشته باشید.

 

نقطه کانونی.

هر اتاق باید دارای یک نقطه کانونی باشد: یک قطعه جالب یا زیبا – مانند یک قطعه هنری ، یک شومینه یا یک کاناپه زیبا – که توجه بینندگان را به خود جلب می کند. مراقب باشید در این جا زیاده روی نکنید: اگر در یک مکان زندگی بیش از حد نقاط کانونی داشته باشید ، احساس قدرت بیش از حد و عدم تمرکز می شود.

تعادل

مبانی طراحی داخلی | برای رسیدن به تعادل در هر اتاق ، باید وزن بصری مبلمان و لهجه های خود را توزیع کنید. مقیاس (اشیا large بزرگ و کوچک) ، بافت (اقلام سخت و نرم) و موقعیت (قرارگیری بالا ، سطح چشم و پایین و قرارگیری چپ و راست) را در نظر بگیرید. اگر در یک فضا به تضادهای ظریف توجه کنید ، می توانید اتاق هایی ایجاد کنید که احساس کامل و متعادل داشته باشند.

پیشنهاد نویسنده: بازسازی اتاق نشیمن

۵ نکته در زمینه طراحی داخلی منزل

آیا برای غواصی در دنیای اتاق های نشیمن و میزهای قهوه آماده هستید؟ در اینجا یک راهنمای سریع برای مبتدیان برای شروع کار با پروژه داخلی بعدی خود آورده شده است:

با دقت خرج کنید.

مبانی طراحی داخلی | وقتی تازه شروع به طراحی داخلی می کنید ، بهتر است کارهایتان را کند انجام دهید و تصمیم بگیرید که کدام یک از اجناس بزرگ شما هستند. یک قانون خوب این است که بهترین مبلمان برای سر و صدا ، کاناپه و تختخواب هستند – اینها از نظر بصری وسایل سنگینی هستند که باعث جلب توجه می شوند ، بنابراین شما می خواهید زیبا به نظر برسند. پس از یافتن این موارد ، می توانید جای خالی موارد لهجه و تزئینات منزل خود را پر کنید.

به یاد داشته باشید که به نورپردازی فکر کنید.

یک اتاق با طراحی مناسب می تواند در اثر نور نامناسب خراب شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نور را در بودجه خود لحاظ کنید. پنجره ها (برای نور طبیعی) ، لامپ های کف ، چراغ های بالای سر ، نور لهجه ای و دیوارها و مبلمان سفید یا روشن ، همه راه های عالی برای باز کردن یک فضای تاریک یا کوچک هستند.

از قطعات لهجه به خوبی استفاده کنید.

مبانی طراحی داخلی | برخی از طراحان داخلی بر روی تکه های “بزرگ” اتاق – چیزهایی مانند کاناپه ، فرش ، کمد و میز – تمرکز کرده و چیزهای کوچک را فراموش می کنند. قطعات لهجه راهی عالی برای ایجاد فضای شخصی تر و جالبتر در اتاق است ، بنابراین مراقب چیزهایی مانند کاسه ، کتاب و سایر تزییناتی باشید که می توانید از آن‌ها برای جاز زدن در قفسه ها و میزهای قهوه استفاده کنید.

پیشنهاد نویسنده: انواع مختلف کمد

به اتاق مبلمان خود بدهید تا نفس بکشد.

هنگامی که یک مبلمان جدید دریافت می کنید ، تمایل طبیعی به فشار دادن آن به سمت دیوار است – اما این باعث می شود یک اتاق سفت و صاف شود. در عوض ، مبلمان خود را حداقل چند اینچ از دیوارها دور نگه دارید تا به اتاق شما احساس هوای بیشتری بدهد.

خانه شما نمایشگاه نیست.

مبانی طراحی داخلی | اگر در حال حاضر روی دکوراسیون منزل و دکوراسیون داخلی خود کار می کنید ، سعی نکنید این عکس را مانند عکس های حرفه ای که بصورت آنلاین یا در کلاس های طراحی داخلی مشاهده می کنید به نظر برسد – این ها برای نشان دادن اصول طراحی و مبلمان هستند تا اینکه در آن ها زندگی کنید. در عوض ، قطعات التقاطی یا احساسی بیشتری را در آن بیندازید تا خانه شما تعادل کامل طراحی زیبا و زنده را داشته باشد.

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]