دکوراسیون داخلی دفتر وکالت
30
دی

دکوراسیون داخلی دفتر وکالت

دکوراسیون داخلی دفتر وکالت

موارد مهمی که باید در مورد دکوراسیون داخلی دفتر وکالت به آن توجه داشت:

در این مطلب از سایت شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح به موضوع مهم دکوراسیون داخلی دفتر وکالت خواهیم پرداخت.

با مطالعه این مطلب می توانید اطلاعاتی جامع در مورد دکوراسیون دفتر وکالت کسب نمایید تا دکوراسیون و چیدمانی مناسب برای دفتر وکالت خود داشته باشید.

پیشاپیش از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون داخلی دفتر وکالت

دکوراسیون دفتر وکالت

مهم ترین نکته در مورد دکوراسیون دفتر وکالت که سبب جلب توجه ارباب رجوع به خود می شود همخوانی چیدمان وسایل و دیزاین دفتر با شغل وکالت می باشد.

معمولا افرادی که وارد دفتر وکالت می شوند برای حل مشکلاتی از جمله خانوادگی ، مالی و یا سایر مشکلات به دفتر وکالت مراجعه می کنند در نتیجه محیط دفتر وکالت باید به صورتی باشد که استرس فرد را تا حدود زیادی کاهش دهد که ارباب رجوع در دفتر وکالت احساس آرامش داشته باشدتا بتواند به وکیل خود اعتماد کند.

 

تاثیر رنگ در دکوراسیون دفتر وکالت

همان طور که می دانید انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان و فضای داخلی مهم ترین نکته در دکوراسیون داخلی محسوب می شود. در مورد دفتر وکالت نیز این مطلب صدق می کند.

استفاده از رنگ های گرم و مبلمان چوبی فضا را دلنشین و دوستانه می کند اما به این نکته باید توجه شود که گرمی زیاد و استفاده از رنگ هایی مانند قرمز و نارنخی باعث ایجاد خشم در افراد می شود. بنابراین رنگ بندی دفتر وکالت باید کاملا متناسب انتخاب و ترکیبی از رنگ گرم و خنثی باشد.

 

نورپردازی دفتر وکالت

بهترین نورپردازی برای واحد های اداری استفاده از نور طبیعی در فضا می باشد بنابرای قرار گیری اتاق ها باید به گونه ای باشد که در تمام فضا ها نور طبیعی تزریق شود اما شاید این امکان برای تمام دفاتر وجود نداشته باشد. نورپردازی دفتر وکالت باید به گونه ای باشد که نور به صورت یکنواخت در محیط پخش شود و نباید انقدر زیاد باشد که باعث اختلال در بینایی شود و یا آن قدر کم باشد که فضا به صورت واضح دیده نشود. می توان به جای استفاده از لوستر های پر زرق و برق از نور پردازی مخفی به علاوه ی هالوژن های سقفی استفاده نمود.

 

اتاق انتظار دفتر وکالت

معمولا ارباب رجوع قبل از ورود به دفتر وکیل باید زمانی را در اتاق انتظار که میز منشی نیز در آن قسمت قرار دارد منتظر بمانند. این زمان از چند دقیقه تا چند ساعت متغییر می باشد و بستگی به زمان وقت دهی دارد بنابراین دکوراسیون این فضا بسیار مهم می باشد و نباید خسته کننده و کسل کننده باشد در عین حال نباید فضایی شلوغ و پر از وسایل باشد. قرار دادن صندلی های انتظار راحت و چندین میز برای قرار دادن چای و قهوه بر بر روی آن برای این فضا کافی ست.

 

میز منشی در دکوراسیون داخلی دفتر وکالت

میز منشی باید در قسمت رو به روی درب ورودی اصلی قرار گیرد تا ارباب رجوع زمانی که وارد دفتر وکالت شد مستقیم سر میز منشی برای معرفی خود برود اگر میز منشی در نقطه ی کور دفتر قرار گیرد ارباب رجوع گیج شده و سعی در پیدا کردن منشی میگردد که این یک امتیاز منفی برای آن دفتر وکالت محسوب می شود. همچنین در انتخاب میز منشی دقت کنید تا یک میز شیک و خاص را برای میز منشی در نظر بگیرید.

 

اتاق وکیل

همانطور که مشخص است مهم ترین قسمت در یک دفتر وکالت اتاق وکیل می باشد که باید تمام استاندارد ها در دکوراسیون آن رعایت شود.

اولین نکته آکوستیک بودن اتاق وکیل می باشد تا اسراری که داخل اتاق، بین وکیل و موکل گفته می شود از بیرون اتاق شنیده نشود.

نکته ی بعدی چیدمان اتاق وکیل می باشد که باید به صورتی باشد که میز وکیل رو به روی درب اتاق و مبمانی که موکل بر روی آن مینشیند جلوی میز وکیل قرار بگیرید.

 

دفتر های گروهی وکالت

در واحد های اداری بزرگ که چندین اتاق وجود دارد می توان هر اتاق را برای یک وکیل در نظر گرفت و چندین وکیل به صورت هم زمان در یک دفتر وکالت همکاری داشته باشند. این کار از نظر هزینه ای برای آن ها به صرفه تر خواهد بود.

 

دفتر وکالت کوچک

در این دفاتر باید از رنگ های روشن بیشتر استفاده کرد تا فضا بزرگ تر به نظر بیاید.

همچنین استفاده از مبلمان ظریف و متناسب با فضا بسیار مهم می باشد.

 

کلام آخر

بهتر است برای چیدمان دفتر وکالتتان از راهنمایی های یک دیزاینر استفاده کنید تا چیدمان دفترتان متناسب با فضا انجام شود. انتخاب رنگ مناسب مبلمان، رنگ دیوار ها و محل قرار گیری وسایل بسیار مهم است و رعایت تمام نکات، دفتر وکالت شما را متمایز و خاص نسبت به دفاتر دیگر خواهد نمود.

شما برای مشاوره رایگان می توانید با شماره های درج شده بر روی سایت دکوطرح تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی دیزاینر های شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح استفاده نمایید.

با تشکر از همراهی شما عزیزان.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]