معرفی بایرامیکس
27
شهریور

معرفی بایرامیکس

معرفی بایرامیکس

نمای بایرامیکس چیست ؟

می توان گفت که بایرامیکس یک نوع پوشاننده می باشد که برای تزئین هم از آن استفاده می شود.

استفاده از این پوشش در داخل و خارج از ساختمان می تواند نمای شما تغییر دهد.

بایرامیکس را به عنوان نوعی ملات می توان معرفی کرد که درون آن از دانه های گرانیتی، مرمر سرامیزه، رزین های مصنوعی و طبیعی و از این قبیل مواد افزودنی که با هم ترکیب می شوند استفاده می شود.

می توان به این اشاره کرد که این ملات ها می توانند در رنگ های مختلفی تولید شوند و شما کافی است طیف رنگی خود را در آن مشخص کنید.

نماهای دیگر را می توان دید که از سنگ های طبیعی ساخته می شود ولی در بایرامیکس از شن های سیلیس رنگ شده و سنگ ریزه که باهم ترکیب شده اند ساخته شده است.

 

معرفی بایرامیکس

طریقه اجرای بایرامیکس

بایرامیکس را می توان بر روی دیواری که می خواهید روی آن طرح بزنید بپاشید و با استفاده از ابزاری به نام ماله آن را روی سطح بکشید وآن را پخش کنید.

زمانی که ملات را روی دیوار می کشید کافی است به آن ۱۲ الی ۲۴ ساعت زمان دهید تا بتواند این نما به طور کامل خشک شود.

بعد از خشک شدن نما می توان گفت این نما سفت و سخت می شود و حالت سنگ تزئینی به خود می گیرد.

این نما می تواند در برابر عناطر فیزیکی و شیمیایی و مکانیکی بسیار مقاوم باشد و هیچ تغییری نکند.

به مدت طولانی می توان از آن استفاده کرد و از پیوستگی ذرات آن کم نشود.

با این تفاوت شما نمی توانید این نما را در مناطقی که آب و هوای بد و طوفانی و یا گرد و غبار و یا مرطوب دارند اجرا کرد زیرا باعث از هم پاشیدن این نما می شود.

 

انواع بایرامیکس

می توان گفت بایرامیکس از انواع مختلفی برای کاربرد های مختلف ساخته شده است که می توان اشاره کرد به:

 • بایرامیکس مینرال میکرو
 • این بایرامیکس دارای بافت های یک دستی می باشد و این طرح بر روی سطح می تواند کاملا خود را بپوشاند و در کنار هم قرار می گیرد و سطح فوق العاده صافی را ایجاد می کنند.
 • بایرامیکس گلد مینرال

  می توان این طرح را طرح براق نامید چون درون آن از شاین استفاده می شود و زمانی که از آن بر روی سطح اجرایی کنید باعث می شود سطح شما براق به نظر برسد و بیشتر این نما در دکوراسیون داخلی خانه های لوکس استفاده می شود.
  اگر توجه کرده باشید در اتاق های هتل ها و لابی آن ها از این بایرامیکس استفاده می شود.

و از انواع دیگر بایرامیکس می توان به بایرامیکس مینرال، مینرال سافتا، بایرامیکس مینرال سرامیزه اشاره کرد که هر کدام دارای ویژگی خاص و فوق العاده زیبایی در خود می شوند.

 

موارد استفاده از بایرامیکس

این مواد را می توان بر روی هر سطحی مانند سنگ، شیشه، چوب، مقوا، نئوپان، سیمان، سرامیک، دیوار های رنگ شده، پلاستیک اجرا کرد و می توان به عنان نمای داخلی هر قسمتی که می خواهید از این مواد استفاده کنید و همچنین در نمای خارجی نیز اگر طرحی را در نظر دارید میتوانید از بایرامیکس استفاده کنید.

نکته قابل توجه درباره بایرامیکس می توان گفت که از این مواد می توانید برای پر کردن درزها و خرابی های دیوار استفاده کنید.

 

مزایا بایرامیکس

 • تنوع رنگی بالا یکی از مزایای این نما به حساب می آید و شما می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را سفارش دهید و از آن در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.
 • تعمیرات آن بسیار آسان می باشد و می توان آن ها را شست و شو کرد و در برابر نم و رطوبت هایی مانند بخار آب و یخبندان بسیار مقاوم هستند.
 • در برابر تنش های ناشی از زلزله یا تکان های موجود در ساختمان بسیار مقاومت دارند و یک نمای مستحکم به حساب می آید.
 • به دلیل وجود مواد الاستیکی در این نما می تواند در برابر زلزله مقاوم باشد.
 • به دلیل این که این مواد می توانند بسیار نازک کار شوند این مواد بسیار کم وزن می باشد و وزن زیادی را همراه خود به ساختمان اضافه نمی کنند.

معایب بایرامیکس

می توان گفت که این سبک از طراحی زیاد با طرح و سلیقه ایرانی جور در نمی آید با این که می توان از این نما برای پوشاندن ناهمواری های کچ کاری استفاده کرد باز هم نمی توان با سلیقه ایرانی هماهنگ شود و از این نظر می توان گفت که بعد از مدت زمانی این طرح از چشم می افتد و جذابیت چندانی را نمی تواند از خود نشان دهد.

به همین دلیل طراحان و مهندسان بعد از ساخت ساختمان از این نما برای دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی استفاده نمی کنند.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]