ساختمان سازی مدرن در اروپا
02
آذر

ساختمان سازی مدرن در اروپا

ساختمان سازی مدرن در اروپا

روش های مدرن ساخت و ساز و پیش بینی آینده روشن!

جهان در آستانه یک تحول تکنولوژیک است. روشی که زندگی همه ما، روش کار و نحوه تعامل ما را مختل می کند. مجمع جهانی اقتصاد چند سالی است که این رویداد آتی را «انقلاب صنعتی چهارم» توصیف کرده و آن را «تلفیقی از فناوری‌ها که خطوط بین حوزه‌های فیزیکی، دیجیتال و بیولوژیکی را محو می‌کند» توصیف کرده است. صنایع متعدد به ورود به این عصر جدید هیجان انگیز ادامه می دهند و روش کار خود را با حمایت از فناوری های دیجیتال جدید و اتوماسیون و ساختارهای سازمانی نوآورانه تغییر می دهند. اما بخش ساخت و ساز عقب مانده است. ساخت و ساز علیرغم اینکه یکی از بزرگترین و مهم ترین صنایع است (بر اساس گزارش کمیسیون اروپا حدود ۹ درصد از کل اقتصاد اتحادیه اروپا را به خود اختصاص می دهد)، برای دهه ها مشکل بهره وری داشته است. در حالی که سایر صنایع در ۲۵ سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته اند، ساخت و ساز همچنان آهسته پذیرنده فناوری های جدید و نوآوری است و بنابراین همچنان با شکست های گذشته مواجه است. حاشیه‌های کم، ریسک بالا، شکاف‌های مهارتی و تحویل پروژه ناسازگار بر صنعت و مشتریان آن تأثیر مادی دارد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

ساختمان سازی مدرن در اروپا

چه پیشرفت هایی در ساخت و ساز مدرن اروپایی حاصل شده است؟

پیشرفت‌های قابل توجهی در برخی از زمینه‌های ساخت‌وساز از جمله روباتیک و اتوماسیون صورت گرفته است که در مورد آنچه که می‌توان برای پروژه‌های ساختمانی و زیرساختی خارج از محل تولید کرد، تلاش می‌کند. مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) اکنون در اکثر پروژه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی در پروژه‌های دولتی خاص نیز الزامی است. این قابلیت برای چاپ سه بعدی ماژول ها و اجزای ساختمان، استفاده گسترده از پهپادها برای تکمیل نظرسنجی سایت و استفاده بیشتر از اینترنت اشیا وجود دارد. اگر چنین فناوری‌هایی به طور گسترده‌تری مورد استقبال قرار می‌گرفت، صنعت و مشتریان آن به طور بالقوه می‌توانستند ساختمان‌های پایدار و کارآمدتری ایجاد کنند. بنابراین، چرا بهره وری در ساخت و ساز هنوز عقب است؟

 

با فناوری دوست باشیم!

تداوم همسویی فناوری‌های جدید و جدید که در حال حاضر در صنعت وجود دارد، باعث ایجاد مدرنیزاسیون مخربی خواهد شد که بسیاری همچنان به دنبال و امید آن هستند. موقعیت پیشرفته‌تری از طریق تغییر طرز فکر در صنعت به دست می‌آید که متوجه می‌شود فناوری دوستی است که باید پذیرفته شود تا دشمنی که هدف آن از بین رفتن نقش‌ها و هنجارهای آزمایش شده است. پاسخ‌های گذشته صنعت به چالش‌هایی که صنعت ساخت‌وساز با آن مواجه است (مانند آموزش بهبود یافته، افزایش دستمزدها، ایجاد و استفاده از تکنیک‌های قراردادی کمتر متخاصم) به طور جهانی در ایجاد کاتالیزوری برای تغییر مؤثر نبوده است. پاسخ‌های گذشته عموماً در ایجاد یک «نقطه عطف» برای ایجاد یک افزایش قابل‌توجه در بهره‌وری ناموفق بوده‌اند و بنابراین ما ادعا می‌کنیم که تنها با ادغام گسترده‌تر افراد، فرآیندها، داده‌ها و فناوری، بهره‌وری صنعت واقعاً مختل می‌شود.

برخی از اقدامات کلیدی که صنعت ممکن است بخواهد دنبال کند در زیر فهرست شده است:

 • جذب استعدادهای برتر: برای انجام این کار، استخدام و آموزش را در راستای سایر صنایع پیشرفته تولیدی/سنگین، مانند بخش‌های صنعتی و خودروسازی در نظر بگیرید. تمرکز تلاش‌ها بر برندسازی مجدد برای ایجاد عناصری مانند دستور کار فراگیرتر، ارتقای مهارت در تکنیک‌های دیجیتال و پلت‌فرم‌های نرم‌افزاری، آموزش‌های جدید و آموزش مجدد برای هماهنگی با آخرین روش‌های فناوری ساختمان.
 • سازمان‌های ساختمانی نیاز به تغییر گامی در مدل‌های عملیاتی خود، از جمله حکمرانی، فرآیندها و سیستم‌های خود دارند تا با شیوه‌های پیشرو در تولید همسوتر شوند. برخی از دلایلی که تولید خارج از محل نتوانسته است به وعده کامل خود عمل کند این است که اغلب برای پروژه‌های منفرد استفاده می‌شود یا برای پشتیبانی یا تکمیل فرآیندهای ساخت‌وساز سنتی‌تر استفاده می‌شود که توجیه هزینه‌های اولیه را دشوار می‌کند. سرمایه گذاری مورد نیاز برای ایجاد تأسیسات تولیدی؛
 • همسویی بیشتر زنجیره‌های تامین در کل چرخه عمر دارایی مورد نیاز است تا فناوری ساخت و ساز و نوآوری موجود در سیستم واقعاً یکپارچه شود. به عنوان مثال، استفاده از BIM بیش از یک دهه است که وجود داشته است، اما بدون خرید و تعهد از طرف همه طرف های کلیدی درگیر در تحویل و عملیات دارایی ساخته شده، ارزش واقعی BIM، که در کل دارایی اعمال می شود. چرخه عمر (نه فقط طراحی)، هرگز نمی تواند به طور کامل تحقق یابد.
 • فرهنگ صنعت باید به پیشرفت‌هایی که قبلاً انجام شده است ادامه دهد و در جهت همکاری بیشتر تلاش کند – تا به امروز، رفتارهای ساخت‌وساز برای به دست آوردن تعادل درست به مبارزه ادامه می‌دهند. پذیرش فرآیندهای استانداردتر (مانند فرآیندهای تولید) و استفاده از جدیدترین فناوری‌های موجود (که می‌تواند پیروی از قرارداد را تشویق کند و ادعاهای احتمالی را از طریق سیستم‌های هشدار اولیه مؤثر و گزارش شفاف «یک نسخه از حقیقت» کاهش دهد) می‌تواند به همه طرف‌ها کمک کند تا با یکدیگر بهتر کار کنند. به سوی یک هدف مشترک؛
 • صنعت باید راهی برای سرمایه گذاری بیشتر در مجموعه ابزارهای یکپارچه بیابد زیرا ابزارهای منفرد مورد استفاده توسط تامین کنندگان یا مشتریان منفرد فقط می توانند به عناصر بسیار خاص در چرخه عمر دارایی ارزش بیافزایند، در حالی که یکپارچه سازی فناوری در سراسر یک پروژه می تواند منابع پروژه را هماهنگ کند، کیفیت را بهبود بخشد و افزایش کارایی به عنوان مثال، BIM یک ابزار “دروازه” برای سایر فناوری‌ها، از جمله رباتیک، نظارت بر ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و چاپ سه بعدی است که هر یک از اینها محرک‌های ارزشی قوی برای ساخت خارج از سایت هستند و می‌تواند به طور فزاینده‌ای مکمل تغییر مرحله مورد نیاز برای بهبود بهره‌وری باشد.

فرصت‌های ایجاد اختلال «مثبت» در صنعت همچنان بزرگ و هیجان‌انگیز است. کسب‌وکارهایی که پیشگام هستند، این تغییرات مخرب را در آغوش می‌گیرند و توسعه می‌دهند و می‌توانند از آنها بهره ببرند، مزیت رقابتی قابل توجهی نسبت به همتایان خود خواهند داشت. سوال کلیدی باقی می ماند – آیا کسب و کار شما به اندازه کافی برای استفاده از فرصت های انقلاب صنعتی چهارم تلاش می کند؟

 

چرا از روش های مدرن ساخت و ساز استفاده کنیم؟

 • روش های مدرن ساخت و ساز بیشتر و بیشتر در صنعت ما مورد بحث قرار می گیرد، اما روش های مدرن ساخت و ساز (MMC) چیست؟
 • چرا باید از آن استفاده کنیم؟
 • آیا این فقط یک راه حل موقت پورتاکابین نیست؟
 • کیفیت ساخت و ساز سنتی نیست؟
 • آیا بعد از چند سال سقوط نمی کند؟

مفهوم MMC سوالات زیادی دارد که اگر پاسخ داده نشود و درک نشود، می تواند تصویری منفی از امکاناتی که MMC ارائه می دهد به جا بگذارد.

در سال ۲۰۱۶، مارک فارمر “مدرنیز یا بمیر” را منتشر کرد که یک بررسی مستقل در مورد مدل کار صنایع ساختمانی بریتانیا بود. در این گزارش مشخص شد که «ترکیبی از شکست در جایگزینی کارگران بازنشسته و بهره‌وری پایین به این معنی است که ساخت‌وساز با «افت غیرقابل اجتناب» مواجه می‌شود، مگر اینکه از روش‌های مدرن ساخت و ساز (MMC) استفاده کند.» مارک فارمر هنگام بررسی صنعت ساخت و ساز در مقابل سایر صنایع بریتانیا، خاطرنشان کرد: «اگر یک خودروی جدید بخرید، انتظار دارید که در کارخانه با استانداردهای دقیق ساخته شده باشد، به موقع، با قیمت توافقی و با کیفیت از پیش تعیین شده تحویل داده شود.

مقایسه های زیادی در صنعت ساخت و ساز و صنعت خودرو وجود دارد، پس چرا MMC و به طور خاص تر، تولید خارج از سایت بیشتر مورد استفاده قرار نمی گیرد؟

در واقع برخی از مزایای واضح MMC وجود دارد که به کیفیت بالاتر اشاره دارد:

 • روشی ساده تر برای انطباق با استانداردهای ساختمانی
 • توانایی دستیابی به استانداردهای بالا، از جمله عملکرد حرارتی و صوتی بالا
 • کاهش مواد زائد، با انگیزه بیشتر برای تامین کنندگان برای کاهش ضایعات
 • یک محیط کنترل شده که منجر به ساخت و ساز با کیفیت بالاتر در پایان با عیوب کمتر می شود
 • ساخت و سازهایی که کمتر تحت تأثیر آب و هوای نامساعد در طول ساخت قرار می گیرند
 • بهبود قابلیت ردیابی اجزا که امکان بهبود رژیم های نگهداری را فراهم می کند
 • و به همین جا ختم نمی شود. از اطمینان بیشتر در هزینه تحویل (دوباره آن محیط کنترل شده)، فرصت برای ایجاد جیب نیروی کار ماهر، تا کاهش اثرات زیست محیطی فعالیت های ساخت و ساز، شناسایی مزایا آسان است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]