عمر دکوراسیون داخلی چندسال است؟
02
آذر

عمر دکوراسیون داخلی چندسال است؟

عمر دکوراسیون داخلی چندسال است؟

همه چیز درمورد طراحی داخلی مجدد اتاق خوابتان

شاید عنوان این مقاله از دکوطرج گیج کننده به نظر برسد، در واقع موضوع بحث ما دکوراسیون دوباره و بازسازی چیدمان منزل است، ما از ۵ طراح می پرسیم که چگونه و چه زمانی خانه خود را دوباره تزئین کنیم و این کار هر چند وقت یکبار باید انجام شود، یعنی منظور ما از عمر دکوراسیون داخلی، redecorate  کردن است!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

عمر دکوراسیون داخلی چندسال است؟

چینش مجدد اتاق ها در خانه

هر چند وقت یک‌بار باید دکوراسیون خانه‌ام را بازسازی کنم؟» این سؤالی است که ذهن بسیاری از صاحبان خانه را درگیر می‌کند. چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند برای تزئین اتاق استفاده شود. چه رنگ آمیزی مجدد، چه انتخاب کاغذ دیواری جدید، چه مبلمان جدید…

چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند برای تزئین اتاق استفاده شود. چه رنگ آمیزی مجدد، انتخاب کاغذ دیواری جدید، مبلمان جدید و شاید یک تخت جدید. متخصصین توصیه می کنند که تشک خود را هر هشت سال یکبار تعویض کنید، زیرا پس از این مدت، راحتی و پشتیبانی را برای شما فراهم نخواهد کرد. به همین دلیل است که همه تشک‌های ما اکنون با تاریخ «تحویل در» ارائه می‌شوند، بنابراین می‌دانید که زمان تشک جدید چه زمانی است.

ما می‌خواستیم بدانیم که آیا یک چارچوب زمانی مشابه برای زمانی که باید اتاق‌های خود را تغییر دهید وجود دارد، بنابراین، با پنج طراح داخلی صحبت کردیم که به ما توصیه‌های خود را ارائه کردند.

 

زمان سنجی برای تغییر دکوراسیون داخلی

آیا فکر می کنید یک چارچوب زمانی مشابه برای زمانی که باید اتاق خواب خود را طراحی و تزئین کنید وجود دارد؟

 • آندره آ مورگان توصیه های خود را در مورد زمان تزئین مجدد به اشتراک می گذارد: طراحان داخلی همه موافق بودند که باید هر سه تا چهار سال یکبار به فکر تزیین اتاق خواب باشید زیرا روندها همیشه در حال تغییر هستند و اتاق شما قدیمی به نظر می رسد. آندریا مورگان، مشارکت‌کننده معتبر وبلاگ Rightmove، می‌گوید: «بیشتر مردم تمایل دارند حداقل دو بار در عرض هشت سال تزئین کنند. حتی اگر اتاقی را به طور کامل بازسازی نکنیم، ملافه و رنگ بندی خود را تغییر خواهیم داد. اتاق خواب مکانی برای آرامش و آرامش به دور از زندگی پرمشغله ما است، بنابراین ما می خواهیم اتاقی باشد که با رنگ ها، بافت ها و نورهایش ما را به خود جذب کند.
 • سلیا سایر: «هشت سال زمان زیادی است و زندگی ما می‌توانست کاملاً تغییر کند، بنابراین، اتاق خواب شما ممکن است نیاز داشته باشد به روشی کاملاً متفاوت عمل کند. مثلاً پسرم را در نظر بگیرید، او پنج سال دارد و اتاقی که الان دارد در سیزده سالگی برایش کار نمی کند. اتاق او باید تغییر کند و با رشد او سازگار شود.

 

به روز رسانی در دکوراسیون داخلی مهم است

 • سلیا سایر، کارشناس طراحی داخلی در چهار اتاق کانال ۴ و مجری برنامه خانه شما در دستان بی بی سی، گفت: “به عنوان یک طراح داخلی، معتقدم به روز کردن خانه شما در طول سال ها مهم است، به خصوص اتاق خواب شما که یک اتاق اصلی است. اتاق خواب باید بهشتی برای آرامش باشد که به شما امکان می دهد خاموش شوید و یک خواب عالی داشته باشید. در نتیجه من توصیه می‌کنم در دکوراسیون اتاق خواب خود در رأس دکور قرار بگیرید. نکته کلیدی این است که هر ۱۲ تا ۲۴ ماه یکبار دیوارهای خود را دوباره رنگ کنید. تعجب خواهید کرد که چند لایه رنگ جدید چه کاری می تواند انجام دهد تا هر اتاقی را تازه و احیا کند! هر چند سال یکبار اتاق خوابم را مجدداً ارزیابی می‌کنم و بررسی می‌کنم که چه قطعات دیگری ممکن است برای بازسازی نیاز داشته باشد. این می تواند شامل سرمایه گذاری در یک آینه عالی باشد، که به عنوان قطعه “ستاره” شما عمل می کند، یا سازماندهی فضای ذخیره سازی بیشتر به دلیل آنچه در چند سال گذشته جمع آوری کرده اید. هیچ قانون مشخصی در مورد طراحی و بازه زمانی وجود ندارد، اما من توصیه می‌کنم هر چند سال یکبار لوازم جانبی خود را تعویض کنید، زیرا می‌توانید از این طریق یک رنگ برجسته را معرفی کنید.

 

لازم نیست همه چیز را تغییر دهید

 • پیپا جیمسون، طراح تلویزیون ITV1 و استایلیست داخلی مستقر در لندن، گفت: «هشت سال زمان زیادی برای زندگی با یک طراحی است. توصیه من این است که مبلمان و کفپوش خود را خنثی نگه دارید، پس تغییر دکوراسیون اتاق خواب شما نباید هزینه ای برای زمین داشته باشد.
 • لیزا ایوانز، طراح داخلی، که توسط روزنامه دیلی تلگراف به عنوان یکی از ۲۰ بهترین طراح داخلی بریتانیا شناخته می شود، گفت: مردم دوست دارند هر سه تا چهار سال یکبار با تغییر سلیقه و تغییر سلیقه خود، اتاق خواب خود را تغییر دهند. بنابراین یک تشک و تخت خوب می تواند شما را در یک یا دو چرخه تزئین ببیند.
 • کارولین پارکر: کارولین پارکر، طراح داخلی، می‌گوید: «هنگامی که تخت خود را تعویض می‌کنید، دلیل خوبی برای تغییر دکوراسیون است زیرا احتمالاً همه مبلمان نرم کمی خسته به نظر می‌رسند.»

 

تغییر می تواند سخت باشد

ما در طول هشت سال با تشک خود به قدری از سر می گذرانیم که ممکن است احساس خستگی عاطفی در آن ایجاد شود. به نظر شما برای طراحی در اتاق خواب هم همین خستگی ها وجود دارد؟ پنج طراح داخلی ما معتقدند که همان خستگی عاطفی که با تشک دارید، می توانید در اتاق خواب نیز داشته باشید.

 • آندره آ مورگان: بله، شکی نیست که دکوراسیون در طول یک دوره زمانی خسته و قدیمی به نظر می رسد. داشتن اتاقی که خسته به نظر می رسد نیز می تواند احساس ما را نسبت به آن تغییر دهد. به جای اینکه اتاق خواب شما مانند یک پناهگاه باشد، به مکانی تبدیل می شود که به سادگی می توانید بخوابید.
 • سلیا سایر: «به راحتی به اقلام و به همان اندازه به چیدمان و طراحی خانه خود وابسته می شوید. اگر بچه دارید، به ویژه خانه و اتاق خواب شما ممکن است فرسوده و خسته به نظر برسد. بنابراین، من فکر می کنم یک بار در سال باید یک آخر هفته را صرف تمیز کردن اتاق خواب خود کنید. از کمد لباس گرفته تا کشو، قفسه بندی و ملحفه. دور انداختن چیزهایی که دیگر به آن نیاز ندارید، درمانی است. اگر مطمئن نیستید، آن را برای چند ماه دیگر بگذارید و اگر در این مدت به آن نیاز نداشتید، وقت آن رسیده است که آن را ترک کنید. همه ما نسبت به اقلام، از جمله تشک، نوستالژیک می شویم، بنابراین شاید چرخه هشت ساله را در نظر داشته باشید و تصمیم بگیرید که در این زمان تشک های دیگر را امتحان کنید. ممکن است یکی را بیابید که فراتر از انتظارات شما باشد! توجه داشته باشید که حداقل از یک فروشگاه تختخواب دیدن کنید تا از تشک مناسب خود مطلع شوید. «در پایان روز، اگر آرام و راحت هستید و در طول شب به خوبی می‌خوابید، مطمئن هستم که در حال حاضر کاری درست را انجام می‌دهید.»

 

با یک محیط جدید استرس را از بین ببرید!

 • پیپا جیمسون: «مطمئناً، اتاق خواب باید مکانی برای استراحت و راحتی باشد و نه چشم اندازی از ناامیدی. اگر هنگام دراز کشیدن در رختخواب، مجبور باشید به دکوراسیون خسته و قدیمی نگاه کنید، خود به خود استرس خواهید گرفت. با این حال، من معتقدم که راحتی باید مقدم بر طراحی باشد. من نمی توانم به اندازه کافی بر اهمیت سرمایه گذاری در یک تشک مناسب تاکید کنم.
 • کارولین پارکر: «من فکر می‌کنم مردم با طرح‌های طراحی خسته می‌شوند و همیشه خوب است که یک طرح اتاق خواب را به‌روزرسانی کنیم، حتی اگر فقط با ملافه‌های جدید و زیبا باشد.» «طراحی تخت خواب خود را طوری تغییر دهید که با فصل ترکیب شود. شما مجبور نیستید جدید بخرید بلکه فقط بچرخانید. می‌توانید طرح‌هایی را انتخاب کنید که با رنگ‌بندی شما مطابقت داشته باشند، اما در تابستان می‌خواهید یک ست سفید، تمیز و تازه داشته باشید، در حالی که در زمستان می‌توانید به رنگ‌های گرم، غنی و پررنگ تغییر دهید. از محافظ تشک استفاده کنید. این نه تنها از تشک شما محافظت می‌کند، بلکه پایه‌ای فوق‌العاده برای ملحفه نصب شده شما است و از نمایان شدن طرح تشک شما جلوگیری می‌کند.
 • سلیا سایر: «چیزهای کلیدی در اینجا سرمایه گذاری روی یک تخت، تشک و ملحفه عالی در همان ابتدا است. اغلب متوجه می شوم که اگر ارزان بخرید در نهایت دوبار خرید می کنید! بنابراین، اگر این عناصر حیاتی را از همان ابتدا دریافت کنید، در حال حاضر طول عمر تخت خود را افزایش داده اید. داشتن جایی برای نشستن در اتاق خواب از ساییدگی بیش از حد تخت شما جلوگیری می کند. روی یک صندلی شزلون دوست داشتنی یا صندلی گوشه ای شیک سرمایه گذاری کنید. پارچه ای را انتخاب کنید که مکمل رنگ های دیگر در اتاق شما باشد – یا چیزی پررنگ انتخاب کنید و این مورد را به یک نقطه تمرکز تبدیل کنید. با انجام این کار نه تنها سبکی به اتاق خواب خود اضافه می کنید، بلکه یک آیتم مفید و کاربردی نیز به آن اضافه می کنید. من از یک اتاق خواب خوش فکر قدردانی می‌کنم، بنابراین برای کمک به حفظ احساس و پیری کلی، ملحفه‌ای لوکس را خریداری کنید. چنین چیز ساده ای می تواند از آسیب به بقیه تخت شما جلوگیری کند، در حالی که بسیار جذاب به نظر می رسد!

 

کیفیت شاه کلید است

 • پیپا جیمسون: “من توصیه می کنم تشک خود را به طور منظم بچرخانید تا از فرورفتگی های احتمالی جلوگیری کنید. همچنین، بر خلاف تصور، صبح‌ها رختخواب شما را مرتب نمی‌کنم و در عوض لحاف را عقب می‌کشم تا تشک را هوا دهید، این کار مزایای بهداشتی دارد و به پیشگیری از گرد و غبار کمک می‌کند (بدیهی است که این کار زمانی مناسب نیست. مهمان داشته باشید).
 • لیزا ایوانز: «من به طور مرتب توصیه می‌کنم تشک خود را با جاروبرقی بکشید تا از گرد و غبار دور بماند، تشک خود را با استفاده از محافظ تشک تمیز و تازه نگه دارید و به یاد داشته باشید که آن را ماهی یک بار بشویید. من همچنین معتقدم که باید یک بار در هفته ملحفه‌های تخت خود را عوض کنید – هیچ چیز بهتر از این نیست که بعد از یک روز کاری طولانی در یک تخت تازه شسته شده باشید.
 • کارولین پارکر: «من همیشه دوست دارم روی یک چهارپایه تخت بنشینم یا لحافی را بپوشم که خیلی گرم است یا پتوهای اضافی برای شب پیش رو داشته باشم. من فکر می کنم هر بهم ریختگی برای روح در هر جایی از اتاق خواب بسیار مضر است، نه فقط زیر تخت. ذخیره سازی بسته های خلاء برای ذخیره سازی زیر تخت ایده آل است.برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

  نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

  موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]