طراحی نمای اداری
۲۳
بهمن

طراحی نمای اداری

هدف این گزارش توصیف مفهوم نمای دو پوست بر اساس منابع مختلف ادبیات است. اگرچه این مفهوم جدید نیست ، اما تمایل فزاینده ای از سوی معماران وجود دارد که آن را عملی کند. پیچیدگی و سازگاری آن با شرایط مختلف آب و هوایی ، نیاز به طراحی دقیق را افزایش می دهد. از آنجا که انواع ساخت و سازها می توانند از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشند ، بدیهی است که مقایسه منابع مختلف ادبیات همیشه مهم نیست.

از آنجا که مفهوم Double Skin Facades پیچیده است و کاربرد و عملکرد آن بر پارامترهای مختلف ساختمان تأثیر می گذارد ، ادبیات مورد مطالعه از زمینه های مختلف است. واضح است که طراحی سیستم برای عملکرد ساختمان بسیار مهم است. به نظر نگارنده این است که در صورت طراحی صحیح ، Double Skin Facades می تواند هم آب و هوای داخلی را بهبود بخشد و هم باعث کاهش استفاده از انرژی شود. اگر رویکرد کلی باشد و اهداف دستیابی به آن مشخص باشد ، سیستم یاد شده به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا تغییرات آب و هوایی را برای اکثر انواع استفاده از ساختمان برآورده کند.

طبقه بندی نمای دو پوستی از آنجا که رویکرد اولیه می تواند بر مرحله طراحی تأثیر بگذارد از اهمیت برخوردار است. پس از انتخاب نوع دو نما مناسب برای ساختمان ، لازم است که طرح و پارامترهای فنی (مانند مواد استفاده شده) که می توانند بر عملکرد و عملکرد سیستم و خصوصیات فیزیکی حفره تأثیر بگذارند ، تعریف شوند. دقت محاسبات عملکرد نما در مرحله طراحی منجر به پیش بینی دقیق تر می شود. واضح است که با اولویت بندی اهداف اصلی سیستم نمای دوجداره از طرق مختلف ، طراحی و ساخت ساختمان می تواند با سازگاری با الزامات عملکردی طراحان و نیازهای کاربران متفاوت باشد. مزایا و معایب نمای دو جلدی موجود در منابع مختلف ادبیات ذکر و شرح داده شده است.

بعلاوه ، نمونه هایی از ساختمان هایی با طراحی نمای اداری با نمای دو پوست ارائه شده است. سرانجام یک بخش بحث و نتیجه گیری دنبال می شود که در آن نقطه نظر نویسنده ارائه می شود و اظهار نظر می شود. زمینه های تحقیق بیشتر در مورد توسعه مورد نیاز ارائه شده است.

 

پیشنهاد نویسنده برای طراحی نمای اداری: پارتیشن های اداری، تابلو در طراحی دکوراسیون اداری، اصول طراحی پلان اداری

 

۲۰ نمای خلاقانه برای طراحی نمای اداری در سراسر جهان

۱. مکعب نارنجی

مکان – لیون ، فرانسه
سال پروژه – ۲۰۱۱
معمار – Jakob + Macfarlane

سوراخ های نامنظم در نمای نارنجی دارای الگویی پیکسلی است که به قطرات آب شکافته نیز شباهت دارد. بنابراین پوست نور خورشید را به داخل وارد می کند و تعامل بین محیط داخلی و خارجی را حفظ می کند و زیبایی خاصی به آن می بخشد.

۲. O-14

مکان – دبی
سال پروژه – ۲۰۱۰
معمار – O-14 توسط Reiser + Umemoto

این ساختمان دارای یک پاکت دوتایی است – یک دیوار پرده داخلی و یک بتن متخلخل خارجی به عرض ۴۰ سانتی متر. فاصله بین ساختمان و پاکت یک متر عرض دارد. با داشتن شیشه در داخل و بتن در خارج ، شکاف مانند یک دودکش عمل می کند که گرمای کل ساختمان را از بین می برد.

۳. ملکه قورباغه

مکان – گراتس ، اتریش
سال پروژه – ۲۰۰۹
معمار – Splitterwerk

با ایجاد یک احساس انتزاعی ، نمای این ساختمان مکعب با تعدادی از پانل های آلومینیومی رنگی که به یک طراحی پیکسلی تبدیل می شود ، درمان می شود. ساختار برداشت از تغییر حجم و بافت را ایجاد می کند. همانطور که به ساختمان نزدیک می شویم ، دانه ظریف بیان سطح آشکار می شود که هر پانل از یک تن رنگ خاکستری واحد تشکیل نشده است بلکه یک شبکه تنگ از چهره های تصویری انتزاعی است.

۴. ساختمان واسدا

مکان – توکیو ، ژاپن
سال پروژه – ۲۰۱۵

در نمای ساختمان از فلزات مختلفی برای قسمتهای بالا و پایین سازه استفاده شده است. کرکره ها به صورت مرتب در قسمت پایین قرار گرفته اند که مانند یک شبح توخالی شبیه درخت قدرتمند به عنوان نمادی از زندگی است. قسمت فوقانی ساختمان با داشتن پنجره هایی از فولاد ضد زنگ که ما را به یاد مزرعه شالی می اندازد ، یک نگاه سورئالی ناگهانی ایجاد می کند.

۵. ساختمان Yardmaster

 

طراحی نمای اداری

 

مکان – ملبورن ، استرالیا
سال پروژه – ۲۰۰۹
معمار – مک براید چارلز رایان

این سازه به شکل مکعب “جعبه نگین” با نمای بتونی پیش ساخته است. این ساختمان مقاوم دارای الگوی کاشی کاری صیقلی ساده است. این سازه با یک سیستم پنجره ثابت نصب شده و تجربه در داخل ساختمان به همان سرعتی که هوا تغییر می کند تغییر می کند.

۶. ققنوس آکاساکا

مکان – توکیو ، ژاپن
سال پروژه – ۲۰۰۸
معمار – معماران Atsushi Kitagawara

این ساختار دارای یک ویژگی چشمگیر است که دارای هشت الگوی مختلف است که در زوایای مختلف تنظیم می شود تا به کنترل نور خورشید در داخل خانه دست یابد. سایه های تیره نما با توجه به جهت و زاویه ای که پوست متفاوتی را نشان می دهد ایجاد می شوند. رنگ آبی و سفید سلطنتی احساس با شکوهی به ساختار می بخشد.

۷. بانک ساکسو

 

طراحی نمای اداری

 

مکان – کپنهاگ ، دانمارک
سال پروژه – ۲۰۰۸
معمار – ۳XN

یک ساختمان مدرن در ساحل دریا ، ترکیبی از منحنی ها و زاویه های مخروطی است. نمای شیشه ای و آلومینیومی سبز تلاقی دریا و آسمان آبی را منعکس می کند. نما دارای الگوی “X” است. این یک پوسته شفاف دارد که دارای شیرهای ساختاری چوبی در دو انتهای آن است که توسط نمای شیشه ای داخلی متصل شده و یک شیشه منحنی را تشکیل می دهد. فضای داخلی باز و شفاف است.

۸. بانک همکاری بین المللی Synergasias

مکان – کیتی ، لارناکا ، قبرس
سال پروژه – ۲۰۰۹
معمار – آمسا

در سطح طبقه همکف دهانه های بزرگ شیشه ای توسط سایه های بتونی و چوبی سایه می زنند که باعث می شود نور طبیعی به فضاهای داخلی وارد شود و باعث حفظ تماس بصری بین فضای داخلی و خارجی می شود. طرح داخلی ساختمان و گردش افقی و عمودی در ارتفاعات پیش بینی شده و بر سطوح جداگانه و مسیر مارپیچ داخلی تأکید دارد. نماها با روکش سطوح بتونی ، دیوارهای پرده ای و شیشه های U شکل در یک آرایش دو جداره ساخته شده اند.

۹. ساختمان اداری ترکیبی Zhixin

مکان – چندو
سال پروژه – ۲۰۱۰
معمار – P-A-T-T-E-R-N-S

اپیدرم به ظاهر غریب بتن و فولاد به شکل یک برهم زدن هذلولی است. شبکه مثلث ویژگی برجسته نمای خارجی ساختمان را ایجاد می کند.

۱۰. گروه برنامه نستله

 

طراحی نمای اداری

 

مکان – Queretaro ، مکزیک
سال پروژه – ۲۰۰۷
معمار – Rojkind Arquitectos

نمای کوادریت به عنوان یک تصویر محافظه کارانه از بافت ساده و مات با روکش فلزی طراحی شده است. فلز در نما تضاد کمی بین رنگ ساتن بازتابنده ملایم و ساتن روشن ایجاد می کند. تضاد بین صفحه جعبه شیب انتزاعی و مناطق دایره ای یک ویژگی جالب است.

۱۱. ساختمان اداری بلاگناک

مکان – تولوز ، فرانسه
سال پروژه – ۲۰۱۰
معمار – Studio Bellecour

زیبایی شناسی دفتر ترکیبی از تفسیر قوانین شهری ، زمینه فوری هوانوردی و نیازهای زیست محیطی منطقه است. دو ساختمان در مواد عایق با طرح های مرتب مرتب مرتب شده اند. منحنی اطراف ساختمان سایه ای مناسب ایجاد می کند و روشنایی روز را بدون تأثیر بر دید از داخل ایجاد می کند.

۱۲. ایلوما

 

طراحی نمای اداری

 

مکان – سنگاپور
سال پروژه – ۲۰۰۹
معمار – WOHA

این پروژه از نمای مشبک کریستالی جذاب برخوردار است که در طول روز برق می زند و شب ها از داخل روشن می شود. نصب به طور متمرکز از طریق یک نرم افزار کنترل می شود. این یک لامپ کم مصرف دارد که در آینه طراحی شده قرار می گیرد. گفتگوی بین دو عنصر با استفاده از معماری بیشتر می شود ، و رنگهای گرم و پر جنب و جوش بلوک یک خطی و سایه های تک رنگ خاکستری و سفید را به بلوک منحنی شکل متحرک می کند.

۱۳. فروشگاه Ann Demeulemeester

مکان- سئول ، کره جنوبی
سال پروژه – ۲۰۰۷
معمار – مطالعات توده ای

هدف این ساختمان ترکیب روابط داخلی و خارجی با مواد طبیعی و معماری بود. سه طرف ساختمان پوشیده از پوشش گیاهی است. مواد اولیه مانند سنگ آهک پوشیده شده از گیاهان همیشه سبز برای “پوست” ساختمان انتخاب می شود. دیواره های دیگر از صفحات فولادی و شیشه ای شفاف ساخته شده اند که بامبو را پوشانده اند.

۱۴. بانک Sugamo Shinkin

مکان – توکیو ، ژاپن
سال پروژه – ۲۰۱۲
معمار – معماری Emmanuelle moureaux + طراحی

این ساختمان با صفحات رنگی اکسترود شده بیشتر از یک بانک به شکل ظاهری یک مدرسه بازی است. صفحات افقی نما در اندازه ها و رنگ های مختلفی قرار گرفته اند که باعث می شود بازدیدکنندگان به راحتی قابل شناسایی و تجربه ای به یاد ماندنی باشند – انگیزه اصلی این شرکت بود. در شب ، لایه های رنگی کم نور روشن می شوند.

۱۵. Blaak8

مکان – روتردام ، هلند
سال پروژه – ۲۰۱۱
معمار – گروه A

این ساختار مقاوم با الهام از منطق ساختاری طبیعی یک درخت ، طراحی ظاهری مشابهی دارد. نمای تحمل کننده باران در انتها پهن و محکم است و همانطور که به صورت شاخه ای به سمت بالا حرکت می کند ، درست مثل یک درخت ، مخروطی می شود. برج پایداری خود را مدیون شاخه های متلاطم مورب است. این نمای نامتعارف باعث می شود تجربه ساختمان از دیدگاه های مختلف انتزاعی باشد.

۱۶. لومنارت- خانه نور

 

طراحی نمای اداری

 

مکان- پولا ، کرواسی
سال پروژه – ۲۰۰۶
معمار – Rusan Arhitektura

این یک پروژه با هندسه منحصر به فرد با پسوندهای دلخواه و طرح تا شده است که به فضاهای داخلی می پیوندد. نما دارای پنجره های استریو با چراغ های ظریف است که تمام دفتر را پر می کند. برش عمیق پنجره در نما ، بر خاصیت انعطاف پذیری حجم ساختمان تأکید می کند ، که باعث افزایش نمای ساختمان می شود. در طول شب نورپردازی های مختلف باعث برجسته شدن حجم ساختمان می شود.

۱۷. ریگا پلازا

مکان- ریگا ، لاواتیا
سال پروژه – ۲۰۰۹
معمار – چندین معمار

با ایده کمربند کمر ملی ، ساختار دو طبقه با یک ترکیب روبان مانند مشترک پوشانده شده است. نما از پانل های سوراخ دار چند رنگ ساخته شده است که با هم تراز می شوند و یک باند را تشکیل می دهند. قسمت درب ورودی داخل نما شیشه ای لعاب دار با درهای ورودی کشویی و گردان است.

۱۸. برج مقرنس

 

 

مکان- ریاض ، عربستان سعودی
سال پروژه – ۲۰۱۳
معمار – Skidmore Owings & Merrill

برج حول ایده حداکثر عملکرد خورشیدی طراحی شده است. نقشه خطی ساختمان در محور شرقی-غربی قرار گرفته بود تا مشکلات مربوط به آفتاب کم زاویه را به حداقل برساند. ترکیب صفحه فلزی موزاییکی براق ایجاد می کند که با حرکت خورشید در آسمان تغییر شکل می دهد. باله های افقی با عمق های مختلف در نمای شمالی بر اساس شدت تابش نور خورشید بر روی سطح آن کالیبره می شوند. در نتیجه ، صورتهایی که به سایه بیشتری نیاز دارند ، دارای عمق بال بیشتری هستند و باعث کاهش تابش خنک کننده و خنک شدن می شوند.

۱۹. مجتمع اداری Steckelhörn 11

مکان- هامبورگ ، آلمان
سال پروژه – ۲۰۰۹
معمار- J. Mayer H. معماران

این ساختمان نوعی تکان دادن را با نوارهای تیره در نما که بصورت آزادانه در صفحه عمودی امتداد یافته اند ، فراهم می کند. طراحی عمودی و عقب نشینی های نرم باعث ایجاد دید فضایی می شود.

۲۰. ستاد OCT شرق

مکان- شنژن ، چین
سال پروژه – ۲۰۱۳
معمار: معماران LMK

کل ساختمان با یک سطح آزاد و صاف پوشیده شده است و سطح آن با پانل های آلومینیوم شیشه ای و سوراخ دار پوشانده شده است. شیشه یک خط تقسیم بین فضای داخلی و خارجی سازه ایجاد می کند. پانل های آلومینیومی سوراخ دار آفتاب را به داخل ساختمان وارد می کنند و جلوه ای سایه و نور بی نظیر می دهند.

 

پیشنهاد نویسنده برای طراحی نمای اداری: نمای آپارتمان، طراحی روف گاردن

 

پروژه های مرتبط با طراحی نمای اداری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی نمای اداری

نمای اداری خوب باید چه ویژگیهایی داشته باشه ؟

یک نمای اداری خوب باید به گونه ای طراحی بشه که کاربری ساختمونو نشون بده

در طراحی نمای اداری باید به چه نکته ای توجه کنیم ؟

در درجه اول استفاده از مصالح مرغوب و با کیفیت و در مرحله بعد شاخص کردن نما در کنار ساختمان های مسکونی از نکات مهمیه که طراح در هنگام طراحی باید به اون توجه داشته باشه .

از عناصر و مواد مهم در طراحی نمای اداری چیست ؟

نورپردازی که باید درست و مناسب در نمای ساختمان قرار بگیره

برای طراحی نمای اداری چقدر زمان نیاز داریم ؟

بستگی به ابعاد ، سبک طراحی و دیتیل های طراحی داره که میتونه در مدت زمان طراحی تاثیر داشته باشه

چه راهکاری برای کاهش هزینه در طراحی نما پیشنهاد می کنید ؟

پیشنهاد ما برای کاهش هزینه در زمان طراحی و اجرا استفاده از نمای ترکیبی است که میتونین مطالب مرتبط با این نما رو تو مجموعه مطالب بارگذاری شده در سایت شرکت معماری و دکراسیون داخلی دکوطرح مطالعه فرمایید

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]