ایده طراحی اتاق والدین
25
خرداد

ایده طراحی اتاق والدین

چند ایده طراحی اتاق والدین جذاب و ترند!

در طراحی اتاق خواب والدین که معمولا بزرگترین اتاق یک واحد مسکونی است و در خانه‌های مدرن به عنوان اتاق خواب مستر شناخته می‌شود باید دقت زیادی به خرج داد تا فضایی با کیفیت، راحت و دنج خلق شود. در طراحی این فضا باید حواستان به کاربرانش باشد؛ ممکن است شما بخواهید این اتاق را برای خودتان، یا والدینتان که پدربزرگ و مادربزرگ فرزندانتان هستند و با شما زندگی می‌کنند، دکوراسیون کنید و در این صورت این اتاق باید طوری طراحی شود که آنها آرامش را در اتاق خواب خود تجربه کنند. اما اگر برای خود و همسرتان آن را چیدمان می‌کنید، مهم‌ترین مسئله این است که به سلیقه‌ی خودتان و همسرتان توجه کنید. اتاق خواب شما حریم خصوصی‌تان به حساب می‌آید. بنابراین، باید مطابق سیلقه شخصی شما چیده شود تا حس خوبی نسبت به آن داشته باشید.

 

به چند ایده طراحی اتاق والدین نیاز دارید؟ این نوشته‌ها مخصوص شما هستند!

 

 

استفاده از رنگ‌های خنثی، اولین ایده طراحی اتاق والدین

از رنگ‌ها برای طراحی اتاق خواب والدین شروع کنید تا اتاق خواب والدین ایده آل‌‌‌‌ترین بخش خانه باشد. رنگ‌های خنثی، ترندی که هیچ وقت قدیمی نمی‌شود، می‌تواند بهترین زینت بخش برای اتاق خواب والدین باشد.

ایده طراحی اتاق والدین | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

ترکیب تناژهای رنگی خنثی وقار خاصی به فضای اتاق خواب والدین می‌بخشند که هیچ گزینه دیگری این تاثیر شگفت انگیز را ندارد. رنگ‌های خنثی آن آرامشی را که والدین بعد از یک روز سخت و پرفشار به آن نیاز دارند، تامین می‌کنند.

 

ایده طراحی اتاق والدین با تخت دونفره

این روزها سبک مینیمالیست بسیار باب شده و تخت خواب ساده با رختخواب و روتختی‌های ساده آن هم با رنگ‌های بی روح طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما در نظر داشته باشید برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب والدین سادگی بیش از اندازه هم به تنهایی زیبا نیست و حتی کمی هم ملال آور است.

ایده طراحی اتاق والدین | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

سعی کنید یکی از عناصر تخت را طرح دار انتخاب کنید. مثلا اگر سرویس خواب چوبی دارید از روتختی یا بالش‌های طرح دار استفاده کنید یا برعکس اگر رخت خوابتان طرح دار است چند عنصر چوبی به اتاق خواب والدین اضافه کنید، فقط مراقب باشید که خیلی هم شلوغ کاری نکنید.

ایده طراحی اتاق والدین | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

پالت رنگی تخت نیز باید هماهنگ باشد. آبی سفید و خاکستری به عنوان رنگی اصلی پالت عناصر تخت ترند شده است. سعی کنید در انتخاب تناژهای رنگی که قرار است با رنگ اصلی ست شود، دقت لازم به خرج دهید.

ایده طراحی اتاق والدین | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

طراحی اتاق خواب والدین بدون کنارتختی یک چیزی کم دارد. با کنارتختی‌های مناسب شخصیتی متفاوت و مجزا به اتاق خواب والدین ببخشید. کنار تختی‌ها بر عکس تخت آنقدر بزرگ نیستند که بتوانند بدون هیچ زحمتی نگاه را به خود جلب کنند بنابراین باید در انتخاب آنها دقت کنید تا بتوانند در کنار تخت خودی نشان دهند.

ایده طراحی اتاق والدین | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

مثلا کنارتختی‌های ظریف همراه مناسبی برای تخت خواب‌های پارچه‌‌ای بزرگ هستند و کنار تختی‌های بزرگ می‌توانند در کنار تخت‌های ظریف خودنمایی کنند. جنس تخت و کنار تختی را نیز فراموش نکنید. اگر می‌خواهید طراحی جذاب‌‌‌‌تری داشته باشید می‌توانید این جنس این دو را متفاوت انتخاب کنید.

ایده طراحی اتاق والدین | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

در انتخاب کنار تختی به اندازه صفحه و ارتفاع آن نیز دقت کنید. اندازه بسیار مهم است چرا که می‌خواهید اشیا یا وسایلی در اندازه‌های متفاوت روی آن بچینید. در ضمن طبق قاعده کلی اندازه‌ها که از آن صحبت شد، یکی بودن اندازه‌ها ظاهر زیبا و خوشایندی ایجاد نمی‌کند. چشم‌ها تفاوت‌ها را شکار می‌کنند نه شباهت‌ها را.

ایده طراحی اتاق والدین

در ضمن تفاوت اندازه باعث می‌شود وسایلی را که به دنبالش هستید، راحت‌‌‌‌تر پیدا کنید. همچنین سعی کنید در شکل‌های وسایل دکوری روی کنار تختی نیز تنوع را انتخاب کنید. مثلا یک جفت چراغ خوابی با پایه گرد و شید چهارگوش و ستونی در شکل مجسمه تنوع شکل در بهترین حالت ممکن.

 

چراغ خواب‌ها را فراموش نکنید!

معمولا از دو چراغ خواب به طور قرینه در دو طرف تخت استفاده می‌شود. فقط باید در مورد میزان نور آنها مطمئن شد یعنی چون دو عدد هستند پس بهتر است از چراغ خواب‌های خیلی بزرگ استفاده نشود زیرا نورشان تخت را در خود غرق می‌کند و تخت کوچک‌‌‌‌تر به نظر می‌آید. چگونگی بازتاب اشیا در نور بسیار مهم است پس در نورپردازی دو طرف تخت هوشمندانه عمل کنید.

ایده طراحی اتاق والدین | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

البته اگر می‌خواهید قاعده تفاوت در اندازه را در مورد چراغ خواب‌ها نیز اجرا کنید و دو چراغ خواب در اندازه‌های متفاوت داشته باشید بدون اینکه تفاوت نور آنها چشمان شما را اذیت کند می‌توانید از چراغ خواب رومیزی در کنار مدل پایه دار آن استفاده کنید. اما در زمان انتخاب آنها باید به شباهت آنها را در نظر داشته باشید، یعنی شید یک شکل، پالت رنگی یکسان و متریال و شکل یکسان داشته باشند. حتما نباید کاملا یکی یا به تعبیری دوقلو باشند. همین که شبیه باشند کافی است، طوری که در جلوه گری یکی بر دیگری غلبه نکند.

 

آثار هنری در اتاق خواب والدین

آثار هنری در اتاق خواب حکم جواهرآلات زینتی را برای آن دارد. با نصب آثار هنری طراحی اتاق خواب والدین تکمیل می‌شود. اما نکته اینجاست شاید چیدمان آثاری هنری کمی دلهره به جانتان بیاندازد. نگران نباشید با رعایت این چند نکته می‌توانید جواهرات اتاق خواب والدین را با زیبایی هرچه تمام‌‌‌‌تر طراحی کنید.

  • مدل‌های چیدمان آثار هنری در اتاق خواب والدین: چطور جواهرات اتاق را با هم بچینیم. هرگز دو گالری دیواری در یک اتاق خواب طراحی نکنید. دو قاب را مانند لولای در پهلو به پهلو بچینید. سه اثر را پهلو به پهلو بچینید یا یک اثر را به تنهایی روی دیوار اتاق نصب کنید. حتی می‌توانید آثار هنری را به صورت عمودی بچیند.
  • تفاوت در اندازه آثار هنری در اتاق خواب والدین: می‌توانید چند اثر هنری را در قسمت‌های مختلف نصب کنید، همه آثار را دریک اندازه انتخاب کنید یا از آثاری با اندازه‌های متفاوت حتی اشکال مختلف بهره بگیرید. اما ما دومی را توصیه می‌کنیم و مطمئن باشید اتاق خوابی بسیار زیباتر و جذاب‌‌‌‌تر خواهید داشت.
  • آثار هنری متفاوت: ترکیبی از آثار هنری مختلف مثل کولاژ، نقاشی رنگ روغن یا تابلو نقاشی با خطوط و بدون رنگ به اتاق خواب والدین روح و عمق می‌بخشد.
  • تنوع در قاب آثار هنری در اتاق خواب والدین: فکر نکنید چون آثار هنری قرار است فقط در یک اتاق چیده شود حتما باید قاب یکسان و یک اندازه داشته باشند نه اینطور نیست. در انتخاب قاب هم می‌توانید خلاق باشید و رنگ‌ها و اندازهای مختلف با ضخامت متفاوت را انتخاب کنید. ترکیبی از آنها به اتاق خواب والدین هویت و شخصیت می‌دهد. حواستان باشد که آثار هنری که پر از رنگ‌های متنوع هستند، اتاق خواب را کمی شلوغ و آشفته نشان می‌دهد. پس در چیدمان آنها زیاده روی نکنید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]