معماری داخلی یونانی
25
خرداد

معماری داخلی یونانی

معماری داخلی یونانی و همه چیز درمورد آن!

نام کشور یونان همه ما را به یاد تاریخ این کشور باستانی و احتمالا فیلم‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تاریخی که در این رابطه دیدیم‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌اندازد. تاریخ قابل توجهی از یونان، به ویژه دوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی باستانی آن و ثروت فرهنگی و هنرش در معماری بیان شده است و هنوز هم میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها نفر خواهان دارد. ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سبک یونانی به یک هدف برای کسب پیروی در بسیاری از افراد تبدیل شده است؛ از آنجا که ویژگی اصلی سبک یونان، عدم وجود عناصر لوکس، سادگی پایان ناپذیر، ظاهری تقریبا عملگرا و طبیعی است که افراد عملی و اقتصاددان این سبک را ستایش‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند. اگر دوست دارید با سبک معماری داخلی یونانی بیشتر آشنا شوید، این نوشته را تا به انتها دنبال کنید!

 

قبل از خواندن نوشته‌ی معماری داخلی یونانی، توصیه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید!

 

 

سقف خانه به سبک معماری داخلی یونانی

در معماری داخلی یونانی، بدون شک سقف‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باید بلند باشد، درست مثل همان چیزی که در فیلم‌ها دیده‌اید. یک سقف بلند به شما احساس آزادی‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد، فضای اتاق باز‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود و چشم را به سمت بالا جذب‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند تا تأکیدی بر بزرگی همه چیز در اتاق باشد و فضا را بازتر نشان دهد. در طراحی داخلی به سبک یونانی سقف توسط ستون‌‌‌‌‌‌‌‌‌های برجسته با گچ کاری انجام‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. گاهی اوقات الگو‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رگه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای در سقف استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود و اغلب سقف با پایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گچی هنری طراحی شده است.

معماری داخلی یونانی

در صورت امکان پنجره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای به شکل یک مربع در سقف نصب شده است و روشنایی اتاق را تا حد زیادی بهبود‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌بخشد. در قلب سقف معمولا لوستر عظیمی روی زنجیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌های طلایی آویزان است و لامپ‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کوچکی در اطراف سقف برای تشخیص سقف کاذب وجود دارد. سقف با گچ کاری تمام‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود و تونالیته رنگی آن باید با رنگ دیوار هماهنگ باشد، اما اغلب رنگ سقف و دیوار‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها یکسان است، سبک سقف یونانی سطوح مختلف را حذف‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌کند.

 

دیوار‌‌‌‌‌‌‌‌‌های معماری داخلی یونانی

در سبک طراحی داخلی کشور یونان، دیوار‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها نیاز به یک رویکرد خاص دارند، چرا که همه چیز برای تزئین آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مناسب نیست. معماران و طراحان داخلی توصیه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند که فقط گچ بری بافتی را اعمال کنید که سادگی اتاق را نشان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد. گاهی اوقات، امکان این وجود دارد که پانل‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ساخته شده از چوب یا برخی از مواد دیگر (کاشی سرامیک، سنگ، و غیره) استفاده شود.

معماری داخلی یونانی | شرکت معماری دکوطرح

سبک یونانی اجازه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد تا طاقچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی در دیوار ساخته شود؛ اغلب این کار برای بزرگ کردن فضای اتاق انجام‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود و حسی نوستالژیک دارد. گاهی اوقات، صاحبان خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که تمایل به نصب ستون دارند،‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌توانند به دلیل فضای کوچک انجامش دهند؛ در این مورد، سبک یونانی به شما اجازه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد تا نصب نوع پلی اورتان انجامش بدهید.

 

پالت رنگی معماری داخلی یونانی

برای سبکی مانند طراحی داخلی یونانی، کارشناسان و متخصصین طراحی داخلی فقط رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌های طبیعی را توصیه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌‌کنند، بهتر است فقط از این رنگ ها استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. توصیه‌ی طراحان دکوطرح به شما رنگ‌های سبز، لیمویی، رنگ‌های آبی درباری و آبی کاربنی و همچنین سرخ می‌باشد.

 

کف در معماری داخلی یونانی

در معماری داخلی یونانی، طراحان داخلی قوانین واضحی برای کف‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ندارند با این حال، فرش‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای این سبک مناسب نیستند.

معماری داخلی یونانی | شرکت معماری دکوطرح

در این سبک کف کلاسیک با سنگ مرمر، کاشی‌‌‌‌‌‌‌‌‌های موزاییک در قالب الگوهایی انجام‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند، اما انواع دیگر پوششی مرسوم نیست. ترکیبی از پوشش‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف مجاز است، که به هیچ وجه زیبایی و اصالت طراحی کف را کاهش‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌دهد.

 

لوازم جانبی و اکسسوری‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در دکوراسیون داخلی یونانی

لوازم جانبی داخلی اتاق‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در سبک دکوراسیون داخلی یونانی معمولا توسط سرامیک، سنگ مرمر، کوزه، قهرمانان باستان و یا قهرمانان اسطوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای یا لامپ دیواری تزئین شده است. احتمال دیده شدن پرده روی پنجره‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بسیار کم است، پرده عمدتا در اتاق خواب و از جنس پارچه پنبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای یا کتان است.

 

 

برای مشاوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی رایگان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]