مراحل نقاشی ساختمان
07
آذر

مراحل نقاشی ساختمان

مراحل نقاشی ساختمان

فرآیند رنگ آمیزی داخل خانه

نقاشی یک فرآیند پنج مرحله ای برای خانه جدید (داخل خانه) است. در این نوشته به صورت کاملا مختصر و مفید این مراحل را برای شما شرح می دهیم!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

مراحل نقاشی ساختمان

مراحل نقاشی ساختمان به صورت خلاصه

  • برای نقاشی ساختمان اول اولین نقاشان دیوارها و سقف ساختمان را تمیز می کنند.
  • سپس پرایمر می زنند.
  • در مرحله سوم بتونه دیوار را اعمال می کنند.
  • لایه دوم بتونه مجدد اعمال می شود.
  • در این مرحله پوشش رنگ انتخاب می شود.
  • و در مرحله آخر پوشش رنگ انتخابی روی دیوار قرار می گیرد.

 

استفاده از پرایمر در نقاشی ساختمان

این اولین مرحله در فرآیند نقاشی است. با پرایمر یا زیرساز شما دیوار را برای رنگی صاف و یک دست آماده خواهید کرد.

 

استفاده از بتونه در نقاشی ساختمان

این فرآیند سطح صافی را برای دیوارها ایجاد می کند. برای شناسایی و آزمایش صافی دیوار می توانید یک چراغ لوله و دیوار را زیر آن روشنایی بگیرید، با صافی دیوار آشنا خواهید شد! اگر گچ کاری به درستی انجام نشده باشد، در نهایت مبلغ بیشتری را برای بتونه دیوار هزینه خواهید کرد.

 

اعمال رنگ در نقاشی ساختمان

پس از اعمال بتونه، اعمال رنگ شروع می شود. هنگامی که نقاشی تمام می شود برای تمیز کردن پنجره ها، کلید ها و پریز های برق و سایر موارد مانند درب و اپن اقدام خواهید کرد.

 

چرا نقاشی ساختمان مهم است؟

در ایران دیده می شود که مردم منتظر جشنواره ها یا مناسبت هایی هستند تا خانه های خود را رنگ آمیزی کنند. ما در دکوطرح به شما پیشنهاد می‌کنیم که منتظر چنین چیزی نباشید، بلکه هر لحظه‌ای را که در خانه خود زندگی می‌کنید به مناسبت تبدیل کنید. به هر حال، خانه شما مکانی است که وقتی پس از یک روز پرتنش طولانی برمی گردید، آرامش و آسایش را در آن به دست می آورید و محل امن شماست و باید حس خوبی به شما بدهد. شما بیش از هر جای دیگری در خانه خود با خانواده خود وقت می گذرانید. نقاشی دیواری مقرون به صرفه ترین، ساده ترین و سریع ترین راه برای افزایش ظاهر کلی خانه است. یک لایه رنگ جدید می تواند به خانه شما کمک کند تا در محله شما متمایز شود. بنابراین، بسیار مهم است که خانه خود را از طریق نقاشان حرفه ای رنگ آمیزی کنید. رنگ آمیزی مجدد خانه نیز اولین تعمیر و نگهداری است که می توانید برای خانه خود انجام دهید. دلایل زیادی وجود دارد که به شما نشان می دهد که چرا رنگ آمیزی خانه شما بسیار مهم است. در اینجا به چند مورد از آن دلایل اهمیت نقاشی خانه می پردازیم.

 

با نقاشی ساختمان ارزش زیبایی شناسی خانه را افزایش دهید

بیشتر ما می دانیم که رنگ آمیزی خانه شما می تواند ارزش زیبایی را برای خانه شما به ارمغان بیاورد و نباید آن را نادیده بگیریم. پس از سال ها زندگی در یک خانه و دیدن رنگ های مشابه روی آن، باید ظاهر آن را تغییر دهید و با یک نقاش حرفه ای تماس بگیرید. یک لایه رنگ جدید مطمئناً ظاهر خانه شما را متحول خواهد کرد. نقاشی انجام شده توسط یک پیمانکار حرفه ای نقاشی مفید خواهد بود.

 

نمای بیرونی جذاب با نقاشی ساختمان

بعد از گذشت زمان، رنگ بیرونی خانه شما به دلیل باران، سرما، گرما تحت تأثیر قرار می گیرد و کسل کننده به نظر می رسد. به همین دلیل است که رنگ آمیزی نمای بیرونی خود بیشتر از فضای داخلی اهمیت پیدا می کند. رنگ آمیزی زیبای دیوارهای بیرونی خانه شما نیز جذابیت آن را افزایش می دهد. یک ترکیب رنگ زیبا در نمای بیرونی خانه شما مطمئناً می تواند نگاه بیننده را به خود جلب کند.

 

افزایش ارزش ملک با نقاشی ساختمان

همه موافقند که اگر قصد دارید ملک خود را بفروشید یا آن را اجاره دهید، ابتدا باید آن را رنگ کنید. این به این دلیل است که وقتی دلال یا مستاجر وارد خانه می شود، آن را مطابق با شرایط فعلی آن ارزش قائل می شود. هر کار نقاشی اخیراً انجام شده مطمئناً به ترتیب مقداری پول به ارزش نهایی یا اجاره اضافه می کند. بازگشت سرمایه بیشتر از کل برآورد نقاشی خواهد بود. اگر مدت زیادی است که دیوارهای خود را رنگ نکرده اید و ظاهر آنها محو می شود، اکنون وقت آن است که آنها را رنگ کنید. یا اگر قسمت کوچکی از خانه نیاز به خدمات رنگ آمیزی دارد، آن را نادیده نگیرید. حتی یک دستکاری کوچک برای ظاهری تازه و جذاب کافی است. علائم دائمی را از سطح پنهان می کند. گاهی اوقات تغییر رنگ خانه می تواند انرژی مثبتی را در نمای خانه و محیط زندگی شما ایجاد کند. هنگام رنگ آمیزی خانه خود سعی کنید رنگی را با فضای داخلی خود هماهنگ کنید.

 

 

نقاشی ساختمان و حفاظت از محیط زیست

رنگ آمیزی سطوح داخلی و خارجی را از طریق پوشش محافظ خود حفظ می کند. رنگ آمیزی خانه شما روند ساییدگی و پارگی را کند می کند و دیوارهای شما را از اثرات مخرب اثرات شدید آب و هوا محافظت می کند. همه اینها در صورتی امکان پذیر است که از طریق یک نقاش حرفه ای انجام شود. رنگ آمیزی خانه نیز به شما کمک می کند تا ناحیه آسیب دیده حشرات را زود پیدا کنید و از تعمیرات پرهزینه نجات پیدا کنید.

 

کیفیت هوای بهتر!

بله، یک لایه رنگ تازه نه تنها دیوارهای شما را تازه می کند، بلکه کیفیت هوای خوب را نیز به شما می دهد. امروزه رنگ های کم VOC یا VOC صفر به راحتی در بازار ایران موجود است. رنگ VOC کم یا صفر VOC بخار و بو را کاهش می دهد و کیفیت هوای داخل خانه را برای شما و خانواده شما بهبود می بخشد. رنگ آمیزی خانه در صورت داشتن فرزند و فردی که مشکل تنفسی مانند آسم دارد اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین، خانه خود را رنگ آمیزی کنید و کیفیت هوای بهتر را به خانواده خود هدیه دهید.

در پایان، اگر قصد رنگ آمیزی خانه خود را دارید و بین انتخاب نقاشان محلی و نقاشان حرفه ای سردرگم شده اید، آن را فقط توسط نقاشان حرفه ای رنگ آمیزی کنید. پیشنهاد می کنیم نقاشان حرفه ای را استخدام کنید. برخی از صاحبان خانه فکر می کنند که استخدام نقاشان محلی می تواند در هزینه آنها صرفه جویی کند اما در نهایت با ناامیدی مواجه می شوند. احتمال زیادی وجود دارد که آنها با رنگ آمیزی شلخته کارتان را به پایان رسانده و شما باید برای رفع این اشتباهات هزینه بیشتری کنید. فراموش نکنید که کار نقاشی ساختمان چیزی بسیار بیشتر از در دست گرفتن قلمو و غلتک است. یک پیمانکار حرفه ای نقاشی می تواند برای کل خانه شما مفید باشد!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]