مکمل رنگ فیروزه ای در دکوراسیون
23
آبان

مکمل رنگ فیروزه ای در دکوراسیون

مکمل رنگ فیروزه ای در دکوراسیون

رنگ فیروزه ای در خانه را چطور ست کنیم؟

هر انسانی برای دکوراسیون منزل خود ایده ها و رنگ هایی را مد نظر دارد. افرادی که نسبتا اطلاعات مفیدی در رابطه با دکوراسیون خانه دارند. از کنار رنگ فیروزه ای بی تفاوت عبور نمیکنند. این رنگ سبز مایل به ابی است که، میتوان در کنار مکمل رنگ فیروزه ای، به منظور دکوراسیون خانه ازآناستفاده کرد. در نظر داشته باشید که، از این رنگ در کنار رنگ های مکمل رنگ فیروزه ای استفاده کنید. به این دلیل که استفاده رنگ فیروزه ای در جای نامناسب و در کنار رنگ های نا هماهنگ نه تنها به زیبایی کمک نمی کند. بلکه زیبایی را از بین می برد. این مقاله به منظور شناخت رنگ های مناسب و مکمل رنگ فیروزه ای، تهیه شده است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

مکمل رنگ فیروزه ای در دکوراسیون

ویژگی های کلی رنگ فیروزه ای

رنگ فیروزه ای میتواند خاصیت سرزندگی، تحرک، آگاهی و هوشمندی، ازادی، کمک دهندگی، پیروزی و … را داشته باشد. یا اینکه نشان دهنده بی تجربه بودن، شلوغی فکر، ناتوانی در زندگی، افسردگی، احساس پوچی و … باشد. استفاده از رنگی که به عنوان مکمل رنگ فیروزه ای در کنار، این رنگ قرار میگیرد. تعیین می کند که، کدام ویژگی بارز رنگ فیروزه ای در دکوراسیون باشد.

 

برترین مکمل رنگ فیروزه ای در دکوراسیون کدامند؟

قطعا استفاده از رنگ فیروزه ای به تنهایی، موجب خستگی در طولانی مدت، بی روح شدن خانه، کلافگی میزبان و … می شود. برای رفع این مشکل می توانید از رنگ های مکمل رنگ فیروزه ای مانند رنگ سفید، مشکی، صورتی کم رنگ، زرد، بنفش، قرمز تیره، خاکستری، کرم، شکلاتی، طلایی، سبز و … استفاده کنید. یکی از خاصیت های رنگ فیروزه ای، استفاده از آن در دکوراسیون به سبک مدرن کلاسیک و سنتی است.

 

استفاده از رنگ فیروزه ای و مکمل رنگ فیروزه ای در دکوراسیون فضاهای مختلف

  1. آشپزخانه: اگر رنگ دیوار های آشپزخانه شما سفید است. و نمی خواهید رنگ دیوارها را تغییر دهید، می توانید برای پرده آشپزخانه استفاده کنید. اگر قصد دارید شادی و انرژی را در آشپزخانه به وجود بیاورید. میتواند برای گلدان های جلوی پنجره از رنگهای مکمل رنگ فیروزه ای استفاده کنید. رنگ هایی مانند صورتی و قرمز تیره، که در کنار پرده فیروزه ای ترکیبی انرژی بخش ایجاد می کند.
  2. اتاق خواب: اگر نمی خواهید رنگ فیروزه ای در اتاق خواب شما، رنگی غالب باشد. میتوانید از رنگ های مکمل رنگ فیروزه ای برای رنگ اصلی و از رنگ فیروزه ای در کوسن های روی تخت، تابلو بالای تخت و … استفاده کنید. همچنین فیروزه ای یک رنگ بسیار مناسب برای حمام و سرویس های بهداشتی است.
  3. اتاق نشیمن: رنگ فیروزه ای تیره در کنار رنگ طلایی یکی از، زیباترین و جذاب ترین ترکیب رنگ برای استفاده در اتاق نشیمن است.
  4. پذیرایی: اگر قصد دارید خانه شما در هر زمانی، حال و هوای بهاری داشته باشد میتوانید در پذیرایی خانه از رنگ فیروزه ای استفاده کنید و در کنار آناز رنگ سبز مایل به لیمویی به عنوان رنگ مکمل رنگ فیروزه ای استفاده کنید. همچنین اگر قصد دارید پذیرایی با انرژی جسورانه و سبکی مدرن داشته باشید. می توانید از رنگ مشکی یا سفید به عنوان مکمل رنگ فیروزه ای در دکوراسیون پذیرایی استفاده کنید.
  5. مبلمان فیروزه ای: اگر مبلمان پذیرایی شما به رنگ فیروزه ای است. میتوانید از رنگهای گرم مانند رنگ قرمز یا طلایی به عنوان مکمل رنگ فیروزه ای، برای پرده های پذیرایی استفاده کنید. همچنین می توانید از رنگ های کرم یا قرمز به عنوان رنگ مکمل رنگ فیروزه ای، در فرش ها استفاده کنید.

 

ترکیب رنگ فیروزه ای با رنگ های مکمل

  • ترکیب رنگ خاکستری و فیروزه ای: رنگ فیروزه ای و رنگ خاکستری به عنوان مکمل ان، یکی از زیبا ترین ترکیب رنگ های مورد استفاده در اتاق خواب و نشیمن است. این ترکیب رنگ نشانه ای از قدرت و جسارت است.
  • ترکیب رنگ سفید و فیروزه ای: برای ایجاد احساس ارامش در فضای نشیمن، میتوانید از این ترکیب رنگ در نشیمن استفاده کنید.
  • ترکیب رنگ سبز و رنگ فیروزه ای: در تمام فضاهای خانه، میتوانید از گیاهان سبز در کنار رنگ فیروزه ای استفاده کنید. این ترکیب رنگ انرژی موجود در طبیعت را به درون خانه شما می آورد.
  • ترکیب رنگ فیروزه ای و شکلاتی: اگر در آشپزخانه کابینت های به رنگ قهوه ای دارید. می توانید از رنگ فیروزه ای برای پرده ها استفاده کنید. یا اینکه از استیکرهای فیروزه ای برای کاشی آشپزخانه استفاده کنید. این کار موجب افزایش اشتها در فضای آشپزخانه می شود.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]