کاربردهای هوش مصنوعی در معماری
23
آبان

کاربردهای هوش مصنوعی در معماری

چگونه هوش مصنوعی (AI) آینده معماری را تغییر می دهد؟

کاربردهای هوش مصنوعی در معماری

هوش مصنوعی (AI) همیشه موضوع بحث بوده است – آیا به اندازه کافی برای ما خوب است؟ ورود بیشتر و بیشتر به این دنیای فناوری پیشرفته آینده بهتری را برای ما رقم خواهد زد یا خیر؟ طبق تحقیقات اخیر، تقریباً هرکسی نیازهای متفاوتی برای اتوماسیون دارد. و بیشتر کار انسان ها توسط جدیدترین کامپیوترهای هوش بالا انجام می شود. همه شما باید با این واقعیت آشنا باشید که چگونه هوش مصنوعی در حال تغییر صنایعی مانند پزشکی، خودرو، و تولید است. خوب، در مورد معماری چطور؟ مسئله اصلی در مورد این واقعیت است که این روبات های با فناوری پیشرفته در واقع جایگزین خالق خواهند شد؟ اگرچه این رایانه‌های با فناوری پیشرفته در برخی ایده‌ها به اندازه کافی خوب نیستند و برای آن باید به هوش انسانی تکیه کنید. با این حال، از اینها می توان برای صرفه جویی در زمان با انجام برخی کارهای وقت گیر استفاده کرد و می توانیم از آن زمان در ایجاد برخی طرح های دیگر استفاده کنیم. هوش مصنوعی یک سیستم مکانیکی با تکنولوژی بالا است که می‌تواند هر کاری را انجام دهد اما به تلاش‌های انسانی مانند تفسیر بصری یا طراحی و غیره نیاز دارد. هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل داده‌ها بهترین نتایج ممکن را به دست می‌دهد و به این ترتیب می‌تواند در معماری برتر باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

کاربردهای هوش مصنوعی در معماری

هوش مصنوعی: نعمت یا زیان؟

معماران معمولاً هنگام ایجاد طرح‌های جدید، طرح‌های گذشته و داده‌های تهیه‌شده در طول ساخت ساختمان را بررسی می‌کنند. به جای صرف زمان و انرژی زیاد برای ایجاد چیزی جدید، ادعا می شود که یک کامپیوتر قادر به تجزیه و تحلیل داده ها در مدت زمان کوتاهی خواهد بود و بر این اساس توصیه هایی را ارائه می دهد. با این کار، یک معمار قادر به انجام آزمایش و تحقیق به طور همزمان و حتی گاهی بدون قلم و کاغذ خواهد بود. به نظر می رسد که این امر منجر به بازگشت سازمان ها یا مشتریان به رایانه برای طرح های اصلی و ساخت و ساز می شود. با این حال، ارزش معماران و تلاش های انسان برای تجزیه و تحلیل یک مشکل و یافتن راه حل های عالی همیشه بدون چالش باقی می ماند.

 

۵ روشی که هوش مصنوعی می تواند معماری را تغییر دهد!

معماری پارامتریک و هوش مصنوعی

معماری پارامتریک یک سلاح پنهان است که به معمار اجازه می دهد تا پارامترهای خاصی را برای ایجاد انواع طرح های خروجی تغییر دهد و ساختارهایی را ایجاد کند که قبلا تصور نمی شد. این مانند زبان برنامه نویسی یک معمار است. این به یک معمار اجازه می دهد تا یک ساختمان را در نظر بگیرد و آن را به گونه ای تنظیم کند که با برخی نیازهای دیگر مطابقت داشته باشد. چنین فرآیندی به هوش مصنوعی اجازه می دهد تا تلاش یک معمار را کاهش دهد تا معمار بتواند آزادانه درباره ایده های مختلف فکر کند و چیز جدیدی خلق کند.

 

ساخت و ساز و برنامه ریزی با هوش مصنوعی

ساخت یک ساختمان یک کار یک روزه نیست زیرا نیاز به برنامه ریزی اولیه زیادی دارد. با این حال، گاهی اوقات این پیش برنامه ریزی کافی نیست و برای جلب نظر یک معمار به کمی تلاش بیشتر نیاز دارید. هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل کل داده ها و ایجاد مدل هایی که می تواند در زمان و انرژی معمار بسیار صرفه جویی کند، کار معمار را به طور قابل توجهی آسان می کند. در مجموع، هوش مصنوعی را می توان ابزاری برای برآورد جنبه های مختلف در حین ساخت ساختمان نامید. با این حال، وقتی صحبت از بخش ساخت و ساز می شود، هوش مصنوعی می تواند کمک کند تا تلاش های انسان ناچیز شود.

 

گذاشتن پایه به کمک هوش مصنوعی

ساعت‌های بی‌شماری تحقیق در شروع هر پروژه جدید جایی است که هوش مصنوعی وارد عمل می‌شود و با تجزیه و تحلیل داده‌های جمع‌آوری شده در میلی‌ثانیه و توصیه برخی مدل‌ها، کار را برای معمار آسان می‌کند تا معمار بتواند بدون استفاده از قلم به طرح مفهومی فکر کند. یا کاغذ درست مانند هنگام ساختن خانه برای یک خانواده، اگر اطلاعات کاملی در مورد نیازهای خانواده دارید، می توانید به سادگی تمام داده های منطقه بندی را با استفاده از هوش مصنوعی جمع آوری کنید و تغییرات طراحی را در مدت زمان کوتاهی ایجاد کنید.

 

هوش مصنوعی برای ساخت خانه

این عصر مدرنیزاسیون نیازمند طراحی هوشمندانه همه چیز است. درست مانند شهرهای هوشمند، جامعه فناوری پیشرفته امروزی نیازمند خانه های هوشمند است. با این حال، اکنون معماران مجبور نیستند در مورد چگونگی استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد طرح‌های خانه صرفاً زحمت بکشند، بلکه باید نگران این باشند که تجربه کاربر ارزش پرداخت را داشته باشد.

 

شهرهای هوشمند

تغییر چیزی است که هرگز نباید تغییر کند. ظاهر امروز شهر شما در زمان آینده بسیار متفاوت خواهد بود. چالش برانگیزترین کار برای یک معمار برنامه ریزی شهری است که نیاز به برنامه ریزی دقیق زیادی دارد. با این حال، وظیفه اصلی این است که تمام جنبه های ممکن را تجزیه و تحلیل کنیم و بفهمیم که یک شهر چگونه جریان خواهد داشت و جمعیت در سال های آینده چگونه خواهد بود.

و در نهایت همه این عوامل تنها یک چیز را نشان می دهد، یعنی معماران آینده تلاش کمتری در زمینه طراحی و برآوردن تمام نیازهای کاربر با کمک هوش مصنوعی خواهند کرد!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۳]